تبلیغات

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه تب را پایین بیاوریم
چگونه تب را پایین بیاوریم؟

به گزارش جهان دکتر خیریه عبداله‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: دمای طبیعی بدن انسان ۳۷ درجه است و دمای بیشتر از ۳۸ درجه تب به حساب می‌آید و اگر دمای بدن از ۴۰ درجه بیشتر شود، تهدید بزرگی برای جان انسان است.

وی با بیان این که عملکرد آنزیم‌ها و سایر پروتیین‌ها در دمای بیشتر از ۴۰ درجه دچار اختلال می‌شود، ادامه داد: دمای بدن در انسان توسط قسمتی از مغز به نام هیپوتالاموس کنترل می‌شود. هنگامی که یک عامل بیماری‌زا مانند ویروس یا میکروب وارد بدن می‌شود، برخی عوامل بیماری‌زا یا تب‌زا در بدن می‌شوند که در نتیجه از طریق هیپوتالاموس، تولید پروستاگلاندین افزایش پیدا می‌کند و در نهایت، پروستاگلاندین‌ها در فرایندی موجب افزایش دمای بدن افراد می‌شوند.

این داروساز افزود: داروهایی مانند استامینوفن یا داروهای ضدالتهاب غیراستروییدی مانند ایبوپروفن از طریق کم کردن پروستاگلاندین‌ها، دمای بدن را پایین آورند.

عبداله‌ نژاد گفت: به بیمارانی که تب دارند توصیه می‌شود مایعاتی مانند آب و سایر نوشیدنی‌ها را به اندازه زیاد مصرف کنند زیرا تب موجب تبخیر آب بدن می‌شود. همچنین تب موجب افزایش تپش قلب می‌شود که در افراد مسن و بیماران قلبی و عروقی موجب نگرانی می‌شود.

وی بیان کرد: افراد در هنگام تب از داروهایی مانند استامینوفن، ایبوپروفن و همچنین آسپرین برای پایین آوردن تب یا قطع آن استفاده کنند. علاوه بر آن، استفاده از لباس یا حوله مرطوب، پاشویه و حمام کردن با آب ولرم موجب کاهش دمای بدن می‌شود.

این داروساز درباره اهمیت حمام کردن با آب ولرم به خصوص برای نوزادان به منظور پایین آوردن تب، عنوان کرد: این روش برای نوزادان اهمیت زیادی دارد زیرا بهتر از مصرف دارو است.

وی ادامه داد: تعداد کمی از نوزادان (در حدود ۲ تا ۵ درصد) در اثر تب دچار تشنج می‌شوند. در صورتی که نوزاد تب کند، حتی اگر میزان تب ضعیف باشد، توصیه می‌شود به پزشک مراجعه شود.

عبداله‌ نژاد گفت: والدین در فاصله‌ای که هنوز نوزاد خود را به پزشک نبرده‌اند، بهتر است او را حمام کنند. دمای آب حمام باید ۲ درجه از دمای بدن نوزاد خنک‌تر باشد.

وی افزود: همچنین مصرف استامینوفن برای جلوگیری از تشنج کودک و خوراندن مایعات و کم کردن لباس نوزاد توصیه می‌شود.1 (49)
اپلود[img][url=http:[عکس: 20131031154337_C9BC2251-2799-4CB2-883A-609D2C51C3E1.JPG]
پاسخ }
سلام دوستان دخترم 7سالشه وفقط اخرشبهاتب میکنه هرچی میبرم دکتروازمایش میده میگه سالمه چکارکنم خیلی نگرانم لطفا اگه اطلاعی دارید کمک کنید روزا اصلاتب ندارهDunnof
زندگی قانون باور ها ولیاقت هاست.....همیشه باور داشته باش که لایق بهترین هایی(1782)
پاسخ }
(۳۰-۰۹-۱۳۹۲, ۰۷:۵۵ ق.ظ)royamama نوشته:  سلام دوستان دخترم 7سالشه وفقط اخرشبهاتب میکنه هرچی میبرم دکتروازمایش میده میگه سالمه چکارکنم خیلی نگرانم لطفا اگه اطلاعی دارید کمک کنید روزا اصلاتب ندارهDunnof
سلام خانمی
به نظر من یا عفونتی چیزی توی بدن بچه هست که موجب میشه که تب کنه یا از هیجانات روز و خستگی ناشی از آن این موضوع برای بچه بوجود میاد سعی کنید استراحت بچه رو زیاد کنید و سعی کنید بچه در آرامش کامل از نظر روحی باشه دیگه این مشکل تب براش پیش نمیاد
پاسخ }
ابغوره واسه پایین اوردن تب خیلی خوبه من هر موقع بچم تب می کنه کف پاهاشو ابغوره میزنم تبشو پایین میاره
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
fakfakfak
(۰۲-۱۰-۱۳۹۲, ۰۱:۳۱ ب.ظ)بانو60 نوشته:  ابغوره واسه پایین اوردن تب خیلی خوبه من هر موقع بچم تب می کنه کف پاهاشو ابغوره میزنم تبشو پایین میاره

fakfak
پاسخ }
برگ درخت نارنج هم واسه پایین آوردن تب خوبه .چند تا برگ نارمج رو بشور و بذار روی پیشونی دخترت ایشالله تبش پایین میاد
پاسخ }
دختر من 2 سالشه و یک بارم تشنج کرده و مرتب تب میکنه و یبوست داره دکترم میبرم یه مدت خوبه دوباره اود میکنه موندم چیکار کنم
پاسخ }
(۰۲-۰۶-۱۳۹۵, ۱۲:۰۹ ب.ظ)soriss نوشته:  دختر من 2 سالشه و یک بارم تشنج کرده و مرتب تب میکنه و یبوست داره دکترم میبرم یه مدت خوبه دوباره اود میکنه موندم چیکار کنم

سلام دقیقا از دکترت بپرس پاشویه اینا سریع بده نگذار که تب بالا بره تشنج کنه خیلی خطرناکه ببین من پروژم در مورد صرع بوده اکثر کسانی که در بزرگی دچار شدند تو بچگی تشنج کردند پس باید مراقبش باشی دیگه پیش نیاد براش عوامل دیگه هم عست اما خوب بارزترینش همان تشنج هست

یبوست هم با غذاهایی که بهش میدسازه دکتر می ده باید درست کنی مثلا الو و سالد بخصوص کاهو و سبزیجات زیاد و ....
میوه هم بخصوص تابستانی ها اکثرا ملین هستند

دوست من یک بار دخترش انفولانزا گرفته بود تب افتضاحی داست می گفت یک راست با لباس رفتم تو حمام زیر دوش اب نشستم تا دماش امد پایین البته این کارشم خطرناکه اما خوب خدا را شکر تشنج نکرده شما تا تب می کنه نباید صبر کنی باید سریع بری دکتر

می دانم ممکنه از حرفهام ناراحت بشی اما ن موظفم چیزی که می دانم بگم بعدا دچار بدتر از این نشی
کاش خدا نشانه ای بدهد که دیگر نا امید نشوم نشانه ای به سوی امید واری 25
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
سلام دوست عزیز...تب کردن می تونه یکی از نشانه های وجود عفونت در بدن باشه ...با پزشک متخصص عفونی مشورت کن و آزمایشهای لازم انچام بده که درمان قطعی انجام بشه
این دوست مون راست میگن حمله صرع بدلیل تشنج در کودکی ایجاد می شه متاسفانه خاله من حمله صرع داره الان 37سالشه اما هر بار حمله صرع میاد خیلی همه مون می ترسیم تمام دندون هاش و موهای سرش در اثر این حمله آسیب دیدن...
بچه کوچکه حتما پیش دکتر خوب ببر اگر تو شهرت نیست ببر شهر دیگه..
در ضمن همراه بچه ات دعای نور حضرت زهرا سفارش کردن...بنویسید وهمراهش باشه مث یک گردن بند بذار تو لباسش
انش الله خوب میشه...نگران نباش ولی پیگیر درمان باش83838383
[عکس: 20160823172356_.jpg]
پاسخ }
آب نارگیل هم تب رو میاره پایین اما همونطور که دوستان گفنن بهتره مشکل عفونت اول حل بشه
پاسخ }