• 11 رأی - میانگین امتیازات: 3.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه دوران نامزدی را مدیریت کنید
#1
ازدواج تنها به دست کردن یک حلقه نیست – ازدواج پیوندی عاطفی میان دو نفر است که باید در طول زمان رشد کند و به ارزش زندگی شما بیفزاید. رابطه ای صمیمی و مداوم که شما را به شخص بهتری بدل می کند.
اگر تصمیم به ازدواج گرفته اید، بهتر است با خودتان روراست باشید و ببینید که آیا واقعا نگاه درستی به این مرحله از زندگی دارید یا نه. از ازدواج تان انتظار آرامش و سکون دارید یا انتظار تحرک، پویایی و پیشرفت؟
واقعیت این است که ازدواج کامل، فرصتی است که به شما کمک می کند شخصی دیگر را درک کنید و در عین حال برای درک کردن بهتر خودتان از طریق شخص دیگر تلاش داشته باشید. به این ترتیب شما یک جا نمی ایستید و سعی می کنید خود واقعی تان را که در مسیر بهتر شدن قرار دارد، به شخص مقابل نشان دهید. بخصوص در موقعیت های خاص و بحرانی زندگی که وقت رو کردن برگ های کلیدی شخصیت شماست.

از خودتان بپرسید که این ازدواج برای شما و طرف مقابلتان چه چیزی را به دنبال دارد؟Wavesmile
شما دو نفر در ۱۰ سال آینده کجای زندگی هم قرار دارید و چطور به آرامش همدیگر کمک می کنید. ازدواج چیزی بیشتر از با هم کنار آمدن و داشتن رابطه ای خوب است. این دو البته دو جزء مهم هر ازدواجی هستند اما هدف نهایی آن نیستند. شما حتی اگر به شیوه ای سنتی زندگی می کنید، باید به یاد داشته باشید که ازدواج، وقتی می تواند یک پیوند کاملا مقدس و پسندیده باشد که به رشدتان منجر شود و هر روز، چهره ای متفاوت تر از روز قبل پیدا کند. این مساله آنقدر مهم است که عده ای از روانشناشان غربی به ازدواج نگاهی درمانی دارند و آن را برای کمک به کسانی که نیاز به تمرین سازشکاری، خلاقیت و بهبود مهارت های ارتباطی شان دارند، توصیه می کنند.


اما رسیدن به سطوح بالاتر صمیمیت به کار بیشتری نیاز دارد. روابط صمیمی ما باید ما را تغییر دهد. این روابط باید باعث رشد دادن مان شود، و اگر این چنین نباشد، پس چیزی در رابطه ما مفقود است. ساختن ازدواجی قوی و صمیمی از درون خود شما شروع می شود، و بعد به پیوندی عاطفی میان شما و همسرتان بدل می شود که برای یک عمر به طول می انجامد.
ازدواج چیزی بیشتر از با هم کنار آمدن و داشتن رابطه ای خوب است. این دو البته دو جزء مهم هر ازدواجی هستند اما هدف نهایی آن نیستند. شما حتی اگر به شیوه ای سنتی زندگی می کنید، باید به یاد داشته باشید که ازدواج، وقتی می تواند یک پیوند کاملا مقدس و پسندیده باشد که به رشدتان منجر شود و هر روز، چهره ای متفاوت تر از روز قبل پیدا کند


موضوع این نیست که دو نفر باید صرف نظر از هر شرایطی با هم بمانند، اما صمیمیت مداوم می تواند به افراد بخت شناختن خودشان و یکدیگر را به طریقی صادقانه تر و واقعی تر بدهد. شما در آینده چه یک رابطه مستحکم با همسرتان داشته باشید که بر اساس مصالحه و فداکاری شکل گرفته باشد، و چه رابطه ای مشکل ساز داشته باشید که از اختلافات و نومیدی های دائمی آسیب دیده باشد، شگرد اصلی این است که خودتان را بشناسید تا بتوانید چگونگی سازگار شدن با همسرتان را بهتر درک کنید. پس چه بهتر که این خودشناسی پیش از ازدواج صورت گیرد.
راه هایی برای بهبود رابطه شما در زندگی مشترک آینده.تفاوت های تان با همسرتان را بشناسید و به آنها احترام بگذارید.
با یکدیگر صحبت کنید و این عادت را از همین ابتدای عقد و نامزدی ایجاد کنید.
به هم احترام بگذارید.
نکات مثبت را تقویت کنید و نکات منفی را به کاهش دهید.
تقصیر را به گردن یکدیگر نیندازید. این اشتباه خیلی از زوج های تازه کار این دوره و زمانه است که پایه های رابطه شان را سست می کند.

نسبت به یکدیگر صادق باشید.

مسائل را از دیدگاه همسرتان هم ببینید.

قضاوت نکنید.
این نکات تنها برای شروع هستند. اما این توصیه ها به شما کمک می کند، همسرتان را بهتر درک کنید، و ازدواج تان را به واقع معنادار کنید.

خیال نکنید که عشق به دوران نامزدی و سالهای تازه عروس داماد بودن محدود می شود. از همین نقطه شروع، تعاریف تان را عوض کنید و عشق را درازمدت تر ببینید.


از تفاوت های تان استقبال کنید. درست است که در ازدواج تشابه تاثیر زیادی دارد اما تفاوت ها بیش از شباهت ها به رشد شما کمک می کنند. به جای این که بگویید افراد به خاطر عادت کردن به یکدیگر، از دست هم خسته می شوند، این طور نگاه کنید که انسان ها به نحوی بی نهایت پیچیده همیشه در حال تغییرند و می توانند برای هم جذابیت های تازه ایجاد کنند.


زمان بزرگترین هدیه است. آن را به نامزدتان هدیه دهید. ترتیبی بدهید که دست کم ۲۰دقیقه در روز با او خلوت کنید و آن را صرف بهبود رابطه تان کنید. شاید شما در روز زمانی بیشتر از این را با هم بگذرانید اما سعی کنید لااقل ۲۰ دقیقه آن کاملا مفید و سازنده باشد. نه حرفی از استرس های دوران عقد باشد و نه حرفی از برنامه ریزی های عروسی. این مدت کمترین زمانی است که برای این کار لازم است. در این مدت بدون تلویزیون و بدون کامپیوتر بر یکدیگر متمرکز شوید و از این زمان برای صمیمی شدن و ارتباط هم استفاده کنید.


اختلافات زیادی در زندگی مشترک شما به وجود می آید. باید این اختلافات را به شیوه ای خلاق حل کنید.
ببخشایید و تشکر کنید. به مشکلاتی دوران با هم بودنتان، نه به عنوان مشکل بلکه به عنوان فرصت نگاه کنید. از این مسائل به عنوان فرصتی برای تلاش دونفره و پیش رفتن همگام با هم استفاده کنید.
به تفریح بپردازید. دو جزء اساسی یک ازدواج صمیمی رفاقت و دوستی است. و به تفریح و سرگرمی پرداختن جزء اساسی هر دوی اینهاست. این کار به شما خواهد کرد با گذشت زمان رابطه تان را گسترش دهید، نه اینکه رابطه تان نزول پیدا کند

[تصویر:  20120220125016_Copy2of005.jpg]


اگه دنیا مردونگی سرش میشد اسمش دخترونه نبود
  پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چگونه از اختلافات دوران نامزدی جلوگیری کنیم؟ feri22 1 1,769 ۲-۹-۱۴۰۱, ۱۲:۲۷ عصر
آخرین ارسال: moshaver123
  4 هفته اول آشنایی دوران نامزدی Alisa 0 2,301 ۲۴-۱۱-۱۳۹۱, ۰۱:۵۰ عصر
آخرین ارسال: Alisa
  چگونه استرس های دوران عقد را کم کنیم هنر مند 0 1,736 ۱۹-۷-۱۳۹۱, ۰۹:۴۴ صبح
آخرین ارسال: هنر مند
  اشتباهات رایج در دوران آشنایی، نامزدی feri22 0 2,569 ۲۸-۶-۱۳۹۱, ۰۱:۴۹ عصر
آخرین ارسال: feri22
  با قاتلان دوران نامزدی تان آشنا شوید! totalitrain 0 2,700 ۱۰-۵-۱۳۹۱, ۰۴:۱۹ عصر
آخرین ارسال: totalitrain
Error *خط قرمزهای دوران نامزدی تا کجاست ؟!* *heliya joon* 0 3,640 ۱۷-۱۲-۱۳۹۰, ۰۹:۱۷ عصر
آخرین ارسال: *heliya joon*
Package_favorite خوبیها و بدیهای یک نامزدی طولانی* zin.pro 0 1,403 ۹-۱۱-۱۳۹۰, ۰۷:۳۰ عصر
آخرین ارسال: zin.pro
  نامزدی طولانی چه خوبی ها و بدی هایی دارد؟ Galaxy 0 1,900 ۱۶-۱۱-۱۳۸۹, ۰۱:۴۱ عصر
آخرین ارسال: Galaxy