خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 2.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چگونه دوغ خوشمزه خونگي درست كنيم ؟

ناظم خانوم گل

وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنری

اعتبار: 5336

ارسال: #1
چگونه دوغ خوشمزه خونگي درست كنيم ؟
سلام سلام دوستان گلم من و در كل خانواده ما عاشق دوغ هستن من سعي ميكنم تو خونه اگه فرصتي داشتم دوغ رو خودم درست كنم . چون سالمتره و مواد افزودني و نگهدارنده نداره .

خلاصه ماست رو كه درست ميكنم و ميبنده ميزارم بيرون . بعد با الك هايي كه ارد و الك ميكنيم خوب !!!!!!!!!! از الك ردش ميكنم اينجوري خيلي صاف و يكدست ميشه بعد به تناسب براي هر پيمانه اگه كاسه بود براي يك كاسه ماست 4 كاسه اب ميريزم . شويد و نعنا رو پاك ميكنم ميشورم درسته ميندازم توش نمك اضافه ميكنم ميريزم تو شيشه هاي نوشابه و درشو محكم ميبندم ميزارم جلو افتاب . گاز دار هم ميشه .

اما نكته اصليش اينه : اگه دوغي از بيرون گرفتين و از ش خيلي خوشتون اومد يه ليوان از اون دوغ بردارين و همونطور كه براي ماست مايه ميزنيم بريزين تو ظرف دوغ و هم بزنين بعد بريزين تو شيشه نوشابه هاتون اينطوري از اون يه ليوان دوغ خوشمزه چند تا شيشه دارين . من كه موفق شدم اينطوري . منتظرم تجربه هاتون اينجا به من هم بگين بي زحمت .
امضای sima
پدرم دیده به سویت نگران است هنوز
غم نا دیدن تو بار گران است هنوز
آنقدر مهر و وفا بر همگان کردی تو
نام نیکت همه جا ورد زبان است هنوز
۱۰-۱۱-۱۳۸۹, ۱۰:۱۰ صبح
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از sima به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, elipari
hodis667

وضعیت :

ارسال: #2
RE: چگونه دوغ خوشمزه خونگي درست كنيم ؟
من اینطوری درست میکنم:

اول شیر رو جوش میارم بعد اینکه به جوش اومد میذارمش زیر شیر آب و اینقدر توش آب میریزم که گرماش برای مایه ماست زدن مناسب باشه یعنی وقتی انگشتتو میذاری توش فقط 1کم انگشتت احساس سوزش کنه
بعد مثل ماست میذارم 1گوشه تا ببنده بعد 5 6 ساعت توش عرق نعنا سبزی خشک و نمک میریزم و میریزم و هم میزنم و میریزم توی ظرفی که میخوام و میذارمش تو یخچال
خیلی هم عالی میشه Clap

فایل‌(های) پیوست شده تصویر (ها)

۲۷-۵-۱۳۹۰, ۱۰:۴۷ عصر
نقل قول
2 کاربر از hodis667 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, elipari
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

ارسال: #3
سلام به نظر من اینجوری دوغ سالمی نیست بابا جون همینکه ماستمون یکمی ترش شد حسابی همش بزنی تا صاف بشه بعد سبزی دوغ که کرفس کوهیه بریزی با کمی فلفل سیاه و نمک باچندتا قالب یخ و به اندازه ی کافی آب که زیادی هم رقیق نشه
به این میگن دوغ اصیل خونگی مشت
hih
امضای نسرین gol
انسانها به جای آنکه به دنبال خواب راحت باشند به دنبال رختخواب راحت می گردند.
Pillowfight
۲۹-۷-۱۳۹۰, ۰۹:۵۷ صبح
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از نسرین gol به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 2

ارسال: #4
سلام دوستهای خوبم منم میذارم ماستم ترش بشه بعد صافش میکنم کمی نعناو سبزیهای معطر مانند پونه به اون اضافه مکنم ونمک مزنم بعدمیریزم داخل ظرف نوشابه و خوب تکونش میدم البته منم اگر از طعم یه دوغی خوشم بیاد یه کم قاطی دوغم میکنمeat[/color]
امضای ارتانا
[/color]

کوله باری بر دوش سفری میباید
سفری تا ته تنهایی محض
هر کجا لرزیدی
ازسفرترسیدی

[/size] فقط اهسته بگو:من خدا را دارم
۱۱-۸-۱۳۹۰, ۰۲:۵۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از ارتانا به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 14

ارسال: #5
یه دوغ هم من میگم درست کنید هم گاز داره هم خوشمزه وترش
یک ونصفی لیوان ماست ،یه لیوان شیر یه کم نمک، روداخا یه شیشه نوشابه یه لیتری بریزید بع بقیشو پر آب ولرم کنید سرشو محکم ببندید بزارید توی هوای ازاد تو خونه بهد از 24 ساعت آماده اس آبش میره پایین وقسمت بالای شیشه مثل پنیره فقط قبل مصرف بریزید تو هم زن خوب مخلوطش کنید مطمئنم دوغم مزنه رو دست همتونfak
۱۱-۸-۱۳۹۰, ۰۷:۲۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از تن ناز به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, elipari

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
خانوم گل هنرمند

مدال ها
مدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 343

(۲۸-۹-۱۳۹۰ ۱۰:۳۰ عصر)samanta3000 نوشته شده توسط:  
(۱۱-۸-۱۳۹۰ ۰۷:۲۴ عصر)تن ناز نوشته شده توسط:  یه دوغ هم من میگم درست کنید هم گاز داره هم خوشمزه وترش
یک ونصفی لیوان ماست ،یه لیوان شیر یه کم نمک، روداخا یه شیشه نوشابه یه لیتری بریزید بع بقیشو پر آب ولرم کنید سرشو محکم ببندید بزارید توی هوای ازاد تو خونه بهد از 24 ساعت آماده اس آبش میره پایین وقسمت بالای شیشه مثل پنیره فقط قبل مصرف بریزید تو هم زن خوب مخلوطش کنید مطمئنم دوغم مزنه رو دست همتونfak

منم به همین شیوه همیشه دوغ درست می کردمhih
ولی الان فهمیدم که اصلا شیوه هایی که باعث گازدار شدن دوغ میشه مناسب نیست و مضره

ولی خداییش خیلی خوشمزه میشهexcitedexcited
دوغ درست کردن منهم تقریبا مثل این دوستان عزیزه با این تفاوت که منم 8قاشق ماست رو با کمی نمک می زنم نصف کیسه شیر رو میریزم توش وخوب مخلوط میکنم ومی ریزم توی شیشه خالی نوشابه بعد بقیه شیشه رو من اب مریزم ودرشو محکم میکنم می زارم یه جای گرم تا سه روز هم درش وباز نمیکنم در روز سه چهار بار شیشه رو تکان میدم تا هم اساسی گاز دار شه هم دلمه نبنده ومثل دوست عزیزم تن نازجون مجبور نشم توی مخلوط کن بریزم بعد سه روز خوشمزه ترین دوغ زندگیتون روامتحان کنید نوش جون
(نکته این که بعضی ها هم توی دوغشون نخود میریزند تا گاز دار شه ولی من نمی ریزم )
امضای کارن
آرزویی بکن... گوشهای خدا پر از آرزوست و دستهایش پر از معجزه...

آرزویی بکن... شاید کوچکترین معجزه اش، بزرگترین آرزوی تو باشد!!!
۲۹-۹-۱۳۹۰, ۰۸:۳۸ صبح
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از کارن به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, elipari

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد