امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 2.83 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه شخصی مناسب را برای ازدواج انتخاب کنیم ؟
#1

آیا می دانید یک زندگی خانوادگی موفق در گرو چیست؟ دو شخصی که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند ،باید تا حد زیادی به یکدیگر شبیه باشند . البته باید یادآوری کنیم که دو انگشت انسان نیز شبیه یکدیگر نیستند چه برسد به دو انسان .
منظور از این جمله از لحاظ شباهت در طبقه اجتماعی، تحصیلات ، فرهنگ و یا از لحاظ تدین در خانواده ها می باشد .
جالب است بدانید که اکثر افراد فکر می کنند می دانند چه توقعات و یا معیارهایی برای زندگی شان دارند ، اما هنگامی که شخصی پیشنهاد ازدواج به آنها می دهد ، او را با آن معیارها می سنجند اما در اکثر مواقع شخصی که شما انتخاب می کنید از معیارهای شما فاصله دارد. زیرا ما معمولا به اشخاصی علاقه مند می شویم که شخصیتی متفاوت از ما دارند مثلا اگر شما شخصیتی آرام دارید ، تمایل دارید همسر آینده تان دارای شخصیتی شلوغ تر و یا پر هیاهو تر از شما باشد .
اما شخصی که در عشق عاقل و هوشیار باشد و تنها به احساسات عاشقانه اکتفا نکند از این تفاوت ها به خوبی می تواند استفاده کند البته این موضوع تنها در کاراکتر فردی صدق می کند نه کاراکتر اجتماعی و خانوادگی .
برای مثال یک آقا از اینکه خانم آینده اش دارای کاراکتری می باشد که مدام در حال خرید می باشد گله مند است این آقا با کمی سیاست می تواند این خانم را تغییر دهد زیرا خانم ها برای اثبات عشقشان حاضر هستند خیلی از موارد و خواسته هایی که در دوره ی مجردی داشته اند در زمان متاهلی ترک کنند .
این موضوع نه تنها در مورد خانم ها بلکه در مورد آقایان نیز صدق می کند و تنها نیاز به کمی آگاهی دارد . اگر شما آگاهی تان را با عشق تان آمیخته کنید مطمئن باشید شخصی را که انتخاب می کنید می تواند فرد مورد نظر شما باشد .

_ افکار گذشته را رها کنید :
اگر قبلا نیز پیشنهاد ازدواج داشته اید و آن شخص نیز دارای کاراکتری کم و بیش شبیه به شخص حاضر بوده است ، چه باید کرد ؟به یاد داشته باشید هرگز دو فرد را با هم مقایسه نکنید شاید تا حدودی شخصیت این دو فرد شبیه هم باشد اما نباید با یادآوری تجربه ناخوشایندی که در سابق داشته اید این بار نیز تصمیم گیری کنید ، با فکری جدید و به دور از تفکرات سابق در این رابطه پیش بروید .

_ هیچ گاه زود تصمیم نگیرید :
اگر رفتاری از فردی که برای ازدواج انتخاب کرده اید به چشم شما ناخوشایند است سریع پاسخ منفی ندهید مسلما بعضی از رفتارهای شما نیز در چشم فرد مقابل خوشایند نیست ، زندگی آینده تان را به خاطر بعضی از رفتارهای ساده و بی اهمیتی که در زندگی زناشویی حل می شوند خراب نکنید .

_ توصیه مهم دیگری که به شما می شود و در واقع مهم ترین بخش در هر ازدواج می باشد بدین ترتیب است که حتما به یک مشاور جهت ازدواج مراجعه کنید .
مشاور راز دار شماست و با آگاهی کامل و بدون هیچ گونه مسامحه یا پیش داوری در رابطه با رفتار شما و همسرتان داوری می کند .

_ عاشقان چشمان خود را می بندند :
گفته می شود شخصی که عاشق است ، دنیا را با یک چشم می بیند یا حتی گاهی هر دو چشم خود را می بندد ، چشمان خود را حتی به هنگام عاشق بودن و اطمینان کامل از شخص مقابل تان نبندید ، ازدواج مانند یک بلیط است که هر شخص یک بار اجازه خرج کردن این بلیط را دارد پس به شما توصیه می کنیم این بلیط را به درستی و آگاهی تمام خرج کنید و با چشمانی باز نه نیمه باز !

_ به صحبت هایی که دیگران راجع به فرد مورد انتخاب شما می گویند ،گوش دهید :
بخصوص افرادی که شما را دوست دارند و بدون هیچ گونه حسد ورزی شما را راهنمایی می کنند اشخاصی مانند پدر و مادر.
صحبت های سایرین مانند : دوست ، اقوام و یا سایرین را در هاله ای از ابهام قرار دهید شاید دوست شما ظاهرا رابطه دوستی دارد ولی در باطن بدخواه شما باشد یا اینکه اطلاعات صحیحی در رابطه با ازدواج نداشته باشد و با استقاده از تجارب بدی که دارد شما را راهنمایی کند .یکی از دلایلی که به شما توصیه می شود به مشاوره مراجعه کنید در این جا نیز نمود پیدا می کند، زیرا او بدون هیچ گونه بدخواهی یا بد قلبی شما را به درستی و با آگاهی کامل راهنمایی می کند .

_ زندگی متاهلی با زندگی مجردی تفاوت دارد.
شاید به هنگام مجرد بودن بسیار حساس و زود رنج بوده اید اما باید به هنگام متاهلی بعضی از رفتارهای خود را ترک کنید ، برای مقابله با دشواری ها و سختی های زندگی باید مقاوم و محکم تر باشید .

_ باید اطمینان حاصل کنید شخصی که برای ازدواج انتخاب کرده اید ارزش و لیاقت ازدواج با شما را دارد ؟ ایا دوست داشتن او نیز در حد شماست ؟ یا او کمتر شما را دوست دارد ؟

_ شخصیت واقعی خود را به همسر آینده تان نشان دهید :
سعی نکنید شخصیت خود را برای خوشایند او پنهان کنید .شما با انجام این کار او را فریفته اید و مطمئن باشید حتی اگر ازدواج هم بکنید زندگی خانوادگی تان دیری نمی پاید و به زودی منحل می شود زیرا شما دارای چند شخصیت می باشید .
اعتماد به نفستان را بالا ببرید و مطمئن باشید همسرتان شما را با همین شخصیتی که دارید دوست می دارد و به همین دلیل شما را انتخاب کرده است پس در پی مخفی کردن صورت واقعی تان نباشید.تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
http://www.seemorgh.com/lifestyle
آنقدر
فریادهایم را
سکوت کرده ام
که اگر به چشمانم بنگرید
کر می شوید…
پاسخ }
#2
این پسران هرگز با شما ازدواج نمی کنند !!
[sizازدواج های امروزی، فرد محور تر است. یعنی دختر و پسر پیش از آنکه پای خانواده ها به میان بیاید، تصمیم به شناخت همدیگر می گیرند و وقتی مطمئن شدند این آشنایی عاقبت خوبی در پی خواهد داشت، ماجرا را رسمی و علنی می کنند.
این آشنایی برای عده ای جدی است و برای عده ای بیشتر فرم دوستی های گذرا را دارد که شاید به ازدواج ختم شود و شاید هم نه! تفاوتی که بیشتر در دختران و پسران در اوایل جوانی به جشم می خورد در مورد هدف از رابطه دوستی با جنس مخالف است.
دختران معمولا تصور می کنند که برای یافتن همسر مناسب باید در یک رابطه احساسی با پسران دخیل شوند. اما واقعیت این است که در اکثر مواقع پسرانی طالب ارتباط دراز مدت، پنهانی، و احساسی و عاطفی با دختران هستند که شرایط ازدواج را ندارند و مایلند این خلاء را با یک رابطه دوستانه با یک یا چند دختر پر کنند و برای این کار از دادن قول ازدواج ابایی ندارند.
عده زیادی از دختران برای همرنگی با دوستان و فاصله گرفتن از سنت ها، به درخواست های دوستی پاسخ مثبت می دهند و امیدوارند که این دوستی به ازدواج ختم شود. در این شرایط، طولانی شدن دوستی، عمق گرفتن آن و نزدیک شدن بسیار زیاد دختر و پسر به هم، برای دختران معنای قطعی شدن ازدواج را دارد.
مثلا دختر خانمی فکر می کند حالا که 6 سال با یک نفر دوست بوده، امکان ندارد بتواند بدون او زندگی کند و بی شک طرف مقابل هم او را برای ازدواج در نظر دارد. این در حالی است که از نگاه پسرها ( اگر نگوییم همه، باید بگوییم اکثریت قریب به اتفاق آنها ) طولانی شدن یک رابطه دوستی که خانواده ها از آن اطلاع ندارند، به معنی گذرا بودن آن رابطه است و به محض فراهم شدن شرایط ازدواجشان، یا به محض آنکه با فردی موجه تر و مناسب تر از شما رو به رو شوند، رابطه دوستی شان را خاتمه می دهند.

راه چاره چیست؟
1 - بدون پنهان کاری و وعده و وعید باید موضوع را با خانواده ها در میان بگذارید.

2 - بهتر است علنی شدن رابطه در روزهای اول آشنایی باشد در غیر این صورت حداقل یک ماه بعد از آشنایی و کسب شناخت مقدماتی از همدیگر موضوع را به خانواده ها اطلاع داده و بقیه شناخت تان را به دوران نامزدی رسمی یا غیر رسمی واگذار کنید.

3 - اگر شرایط یکی از طرفین برای ازدواج یا رسمی شدن نامزدی آماده نیست، از همان ابتدا موعدی را برای علنی کردن رابطه مشخص کنید. مثلا دو ماه، سه ماه یا 6 ماه بعد. متناسب با این موعدی که در نظر گرفته اید، شدت و عمق رابطه یا میزان دیدارها و صحبت ها را تنظیم کنید تا رابطه تان همیشه تحت کنترلتان باشد و زیادی عمیق نشود.

به این مردان اعتماد نکنید

کسانی که از دوران آشنایی چنین رفتارهایی دارند، نه تنها قابل اعتماد نیستند، بلکه شما را برای ازدواج هم در نظر ندارند:

1 - به جای شناخت منطقی شما، سراغ جنبه های احساسی رابطه می رود.

2 - از آشنایی با خانواده شما طفره می رود.

3 - عفت را زیر پا می گذارد، درخواست های نامشروع دارد یا درباره مسائل جنسی، تحریک کننده و نا متعارف با شما صحبت می کند.

4 – مایل است آشنایی تان طولانی شود و برای آن زمان مشخصی را اعلام نمی کند.

5 – به شما می گوید که درگیر یک رابطه اجباری شده و خانواده اش دختر دیگری را برای او در نظر گرفته اند اما او مایل است از او فرار کند و شما را به همسری برگزیند.

6 - هر روز یک بهانه برای علنی کردن رابطه دارد و امروز و فردا می کند: درسم تمام شود، سربازی بروم، کار پیدا کنم، پس انداز داشته باشم، موافقت خانواده را جلب کنم و...

[/size]e=medium][/color][color=#000000]
:Worship:worshipبچه ها یه حاجتی دارم با یه صلوات
: دعا کنید براورده شه
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ازدواج و معیارهای انتخاب همسر @hasti 2 1,053 ۲۷-۱۰-۱۳۹۰, ۱۱:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: @hasti