تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 49 رای - 3.31 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه یک تراریوم درست کنیم؟
مرحله ششم : بعد از کاشت گیاهان، می توان تراریوم را با استفاده از تخته سنگ، چوب شکسته، خزه و چیزهای دیگر تزئین کنیم.
با این عمل یک دنیای کوچک زندگی گیاهی ترسیم می شود.

مرحله هفتم : ظرف را با در پوش یا سینی شیشه ای بپوشانید. در این مرحله ارتباط با محیط قطع می شود و جنگل بارانی مینیاتوری ایجاد می شود .

مرحله هشتم : هر گیاهی را که شروع به پوسیدگی می کند جابجا کنید .
پوسیدگی معمولاً در اثر رطوبت زیاد بوجود می آید. اگر این اتفاق در تراریوم بسته بیفتد در پوش را حرکت دهید تا ظرف خشک شود.
تراریوم بسته را در هفته اول بعد ازکاشت در نظر بگیرید.
در این زمان غالباً بیماریها شروع می گردد.
هر برگی که می میرد یا گیاهی که شروع به پوسیدگی می کند باید سریع از بین برود قبل از اینکه مشکل به سایر گیاهان نیز سرایت کند.

در بیشتر حالات، بعد از چند هفته تراریوم استقرار پیدا می کند و خطر بیماری ها کاهش پیدا می کند .
نظارت خود را برای برگهایی که می افتد و یا هر قسمتی از گیاه که دچار پوسیدگی می شود ادامه دهید.

کود: عدم موفقیت بسیاری از تراریوم ها در نتیجه کود بیش از اندازه می باشد .
کمتر از یک سال بعد از کاشت برنامه ای برای کود دادن نداشته باشید .

اگر گیاهان به زردی گراییده شوند و با قدرت رشدشان بدون هیچ دلیل مشخصی کم شود، کود سبکی که به صورت محلول با آب است به نسبت 4/1 گیاهان خانگی داده شود .

آبیاری : پس از کاشت، گیاهان را با اسپری آبیاری کرده، که در این صورت برگهای آنها نیز تمیز می شوند.

آبیاری شدید باعث از بین رفتن گیاهان می شود.

هیچگاه آب را به طور مستقیم روی تراریوم نریزید، زیرا محلی برای زهکشی که آب از آن خارج شود وجود ندارد.
آب به مقداری اضافه کنید که فقط خاک مرطوب شود
. هیچگاه آب جمع شده در زیر لایه سنگریزه نداشته باشید.
زیرا آب باعث خواهد شد که ریشه گیاه دچار پوسیدگی شود. وقتی که کناره های ظرف خشک هستند و هیچ رطوبتی در کناره ها آشکار نیست، مقدار کمی آب اضافه کنید .

اگر در اثر آبیاری زیاد فضای داخل ظرف مه آلود شود ،در ظرف را بر می داریم تا آب اضافی تبخیر شود، سپس در ظرف را می گذاریم . وقتی که گیاهان برای اولین بار در تراریوم کاشته می شوند، تراریوم شروع به ایجاد آب و هوای مناسب گیاه می کند.
گیاهان رطوبت را از برگهایشان از دست می دهند که روی شیشه متمرکز می شود و دوباره به خاک بر می گردد.
این چرخه باعث می شود که تراریوم برای مدتها احتیاج به آبیاری نداشته باشد.

در تراریوم های بسته فاصله آبیاری می تواند 1 ماه یا بیشتر باشد. در بیشترین حالت، به آبیاری در هر دو هفته یک بار نیاز دارید، که این به شرایط بستگی دارد .

نور : تراریوم را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید. اجازه تابش مستقیم باعث افزایش درجه حرارت داخل تراریوم می شود و باعث سوختگی گیاه خواهد شد .

تراریوم را در جایی قرار دهید که نور غیر مستقیم کافی داشته باشد. پشت پنجره های شمالی بهترین مکان خواهد بود بیشتر گیاهان که برای تراریوم مناسب هستند به نور بیش از اندازه نیاز ندارند، اما مقدار نور باید خوب باشد اگر تراریوم در محلی قرار دارد که نور در آنجا پایین است، نور مصنوعی اضافه کنید.

یک لامپ w 100 در داخل تراریوم و یا لامپ فلوراسنت بالای تراریوم می تواند مفید باشد. در جایی که نور بیرونی ضعیف است، نور مصنوعی را 16 تا 18 ساعت در روز داشته باشید. برای اینکه گیاهان بر اثر نور به یک سمت خم نشوند باید جای ظرف را هر چند وقت یک بار تغییرداد و جهت آن را نسبت به نور عوض کرد.
[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }
1-خب اول باید یه ظرف خوشمل ( من خودم ازین حباب تپلا می خوام بگیرم) انتخاب کنین .
ظرف رو خوب شسته و با آب خیلی داغ استریلش می کنیم. دقت کنین که چون محیط تراریوم خیلی مرطوب هست محل رشد و نمو باکتری و میکروب می شه پس همه چیز باید استریل باشه.
2-بعد باید سنگ ریزه ها رو بریزیم . من می خوام ازین سنگ تزیینیا بریزم اگه حوصله وقت یا هزینش و ندارین سنگ باغچه هم می شه. سنگ ها رو کاملا شسته و ضدعفونی می کنیم و به نسبت ظرفی که انتخاب کردین 2-3 سانت سنک می ریزین کف ظرف.
این کارو واسه این می کنیم که آب کف ظرف زیر این سنگ ریزه ها جمع می شه و ریشه گیاه توش نمی مونه و بپوسه.( می تونین صاف و مسطح نریزین ظرف رو کج نگه دارین و سنگارو کج بریزین تا بیس کارتون کج باشه و بقیه کار هم کج بشه خیلی خوشمل می شه.)
3- زهکش (یک لایه تور ) باید روی سنگارو زهکشی کنیم تا خاکا نره زیر سنگامون. می تونین از یک جوراب زنونه تمییز یا یک لایه تور با منفذای ریز روی سنگا بکشین. فقط دقت کنین کخ باید تمییز باشن تمیییییییییییییییییییییییز.
4- حالا باید ذغال بردارین و به قطعات کوچولو تبدیلش کنین و بریزین روی زهتون. این برای اینه که بوی نامطبوع آب مونده رو بگیره دوستان عزیزم .
5- مهمترین لایه یعنی خاک.که متشکله از 1 قسمت ماسه ساختمان+1قسمت خاکبرگ+2قسمت خاک باغچه (خاکبرگ آماده تو گلفروشی ها هست که زیادم گرون نیست(بسته ای 500 تومن)). یه بسته کافیه زیادم هست.واسه درست کردن این ترکیب از یه پیمانه استفاده کنید واین نسبتارو رعایت کنید.حالاکه آمادش کردید باید استریلش کنیدآخه ممکنه خاکتون دارای بذور علفهای هرز یا تخم حشرات و سایر موجودات مزاحم باشه بنابراین خاکتونو روی روزنامه پهن شده روی سینی فر پخش کنید و بذارید توی فر.30 دقیقه در دمای 180 درجه فارنهایت.
خاکو تا ارتفاعی بریزید که پایین تر از نصف گلدان باشه.
6- حالا نوبتی هم باشه نوبت گیاهایی هست که می خواییم بکاریم. دقت کنین قلمه گیاهاتون باید چند روزی تو آب باشن تا ریشه بدن گل گلیا.
حالا گیاهتون که قبلا ریشه دارش کردید توش بکارید

[عکس: GVbRp3.png]
[عکس: 7oUnp3.png]
پاسخ }
سلام این یه مورد رو هم من داشتم ، شاید خوشتون بیاد
البته با توضیحات شما من هم تشویق شدم یکی درست کنمClap
امیدوارم خوشتون بیادgol

فایل‌های پیوست عکس(ها)

[عکس: 20140407164734_946090_232018066979752_66...n-Copy.jpg]
پاسخ }
Clap

فایل‌های پیوست عکس(ها)

پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
فقط نمی دونم چرا مراحل کار برعکس شد،ببخشید به هر حالhih

فایل‌های پیوست عکس(ها)

پاسخ }
(۰۱-۱۰-۱۳۹۰, ۰۲:۴۶ ب.ظ)صفورا جان نوشته:  سلام1. زغال رو چطور استرلیزه کنم؟ 2.ماسه ساختمون نباشه بد میشه؟3/ مقدار زغالها چقدر باشه کلا یک لایه زغال بریزم یا 5 الی 6 تا کفایت میکنه؟

من توی تراریوم خودم زغال رو همینطوری گذاشتم استرلیزه نکردم اما بنظر من زغال استرلیزه کردن نمیخواد چون چوب رو انقدر حرارت میدن که تبدیل به زغال بشه در نتیجه دیگه باکتری داخلش نمیمونه Clap
نه فکر نکنم مساله ای پیش بیاد دوست جون بهتم گفتم تو پست قبلم خاک گل به تنهایی هم جواب میده
من ذغالام و خورد کردم و کاملا سطح خاکم و باهاش پوشوندم اما بنظر من چون زغال نقش بوگیر رو بازی میکنه پس مقدار کمش هم جواب میده Clap

[عکس: GVbRp3.png]
[عکس: 7oUnp3.png]
پاسخ }
(۰۳-۱۱-۱۳۹۰, ۰۶:۴۷ ب.ظ)Galaxy نوشته:  
(۰۳-۱۱-۱۳۹۰, ۰۵:۵۱ ب.ظ)parii نوشته:  یه سوال داشتم خزه ی اسفاگنوم رو از کجا میشه تهیه کرد؟ha

گلفروشی ها و گلخونه ها باید داشته باشن

بیشتر از گلخونه ها می شه تهیه کرد چون منم می خواستم پارسال تراریوم درست کنم از گلفروشی ها پیدا نکردم
خدایا
دلمو دست تو دادم دلمو آسمونی کن/ همیشه مهربون بودی دوباره مهربونی کن

پاسخ }
[عکس: 20131229230808_como-fazer-um-mini-jardim...-passo.jpg]
[عکس: 20131229231018_como-fazer-um-mini-jardim...passo1.jpg]
[عکس: 20131229231348_como-fazer-um-mini-jardim...asso1a.jpg]
[عکس: 20131229231426_como-fazer-um-mini-jardim...sso1aa.jpg]
خانومای عزیز هرکی امضای منو دید برای حل مشکلم یه صلوات بفرسته.ممنون میشم
یه مشکلی سد راه زندگیم شده بدجور اعصابمونو بهم ریختهcrying
خدا کنه مشکلم حل بشه و زود برم سر خونه و زندگیم

پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
سلام دوستان .
من هم به تراریوم علاقه مند شدم (شدیدا)
یه سوال دارم : میشه از خاک ژله ای هم استفاده کنیم؟
پاسخ }
سلام دوست جونم, یه راهنمایی میخواستم. من یه تراریوم دارم که توش بن سای نگه میدارم که عکسشم میذارم. فروشنده به من گفت که مرتب باید روی این گیاه رو با اسپری آب بریزی ولی این باعث شده که شیشه تراریوم لک بشه و قیافش بد شده. اگه روش اسپری نکنم و فقط پاش آب بریزم مشکلی پیش میاد؟ اینم بگم که تا یه ذره آب دادن بهش رو کم میکنم برگاش زرد میشه و میریزه و به اصطلاح باغبونی خزون میکنه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنی مرسیFlowerysmile
[عکس: 20140420112520_20140416121647_IMG20140416_001.jpg]
هرکجا هستم باشم, آسمان مال من است, پنجره فکر هوا عشق زمین مال من است.Flowerysmile
پاسخ }