خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 49 رأی - میانگین امتیازات: 3.31
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چگونه یک تراریوم درست کنیم؟

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 14

RE: چگونه یک تراریوم درست کنیم؟
سلام من یه تنگ دارم که روش یه ترک داره میشه توش تراریوم درست کرد[/size]
امضای زری مامان
یادت باشد هر روز خدا را شکر کنی
Flowerysmile
ادرس وبلاگ اوین خانم WWW://NORAVIN.NINIWEBLOG.COM
۲۹-۳-۱۳۹۳, ۰۹:۰۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 359

ارسال: #32
اين تراريومو واسه يكي از شهروندايي كه مياد سر كلاسامون درست كردم.ببخشيد عكسا خيلي شلوغ و به هم ريختست.آخه اونروز چندتا درست كردم.البته فقط از اين يكي عكس دارمHanghead
[تصویر:  20140619232617_12.jpg]
[تصویر:  20140619232948_11.jpg]
[تصویر:  20140619233021_14.jpg]
Flowerysmile
امضای ratina
گران باش؛ بگذار تا بهايت را پرداخت كنند
آدم ها چيزهاي مفت را مفت از دست مي دهند. «نيچه»
۲۹-۳-۱۳۹۳, ۱۰:۳۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
4 کاربر از ratina به دلیل این ارسال سپاس کرده.
laleh joon, niloofar00, sanani, Atefe joon
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 359

ارسال: #33
اين روشيه كه من براي ساخت تراريوم به كار مي برم:
وسایل مورد نیاز جهت تهیه تراریوم:

1.ظرف شیشه ای بی رنگ و شفاف
2.بیلچه
3.پوکه معدنی یا شن بادامی
4.خزه یا توری(لایه جدا کننده)
5.زغال
6.خاک مناسب
7.تیغ تیز یا قیچی باغبانی
8.آبپاش یا سرنگ یا قاشق
9.وسایل و مواد تزئینی
10.کوبه خاک
11.گیره و انبر
12.گیاه دلخواه

مراحل کار:
1.انتخاب ظرف شیشه ای شفاف و بی رنگ و مناسب برای گیاه مورد نظر، بدین صورت که ظروف با دهانه بسته تر و درپوش دار مناسب برای گیاهان پرنیاز به آب است و ظروف با دهانه باز تر و بدون درپوش مناسب برای گیاهان کم نیازتر به آب مانند کاکتوس ها می باشد.ظرف باید به راحتی نور را از خود عبور دهد.پس از انتخاب ظرف آن را با آب گرم و صابون شستشو داده و خشک نمایید.
2.یک لایه پوکه معدنی یا شن بادامی(بسته به اندازه ظرف حدود 2 الی 5 سانتیمتر) به منظور زهکشی در ته ظرف ریخته و برای زیبایی بیشتر از اطراف آن را با سنگ رنگین و یا هر وسیله تزئینی دیگر بپوشانید.این لایه بسیار مهم بوده و نقش زهکشی در ظرف را بر عهده دارد و آب اضافه را به ته ظرف هدایت می نماید

3.قرار دادن یک لایه خزه یا توری یا حتی جوراب نایلونی بر روی پوکه ها .این لایه جداکننده به منظور جلوگیری از تداخل خاک با پوکه ها و سنگهای رنگین می باشد.

4. قراردادن یک لایه از تکه های زغال بر روی لایه جدا کننده.البته نباید از پودر زغال استفاده شود.این لایه به منظور جذب سموم موجود در خاک یا سموم مترشحه از ریشه گیاهان می باشد و از بدبوشدن ظرف جلوگیری می کند و همچنین زغال دارای خاصیت نگهداری آب نیز می باشد.تراریوم چون محیطی بسته است احتمال بد بو شدنش به علت تجمع آب و رشد قارچها و باکتریها در آن وجود دارد و زغال به منظور برطرف کردن این مشکل بکار می رود.

5. ریختن خاک مناسب برای گیاه مورد نظر به وسیله قیف(برای جلوگیری از پاشیدن خاک به بدنه ظرف).خاک باید به صورت شیب دار در ظرف ریخته شود.خاک مورد استفاده در تراریوم نباید زیاد غنی و حاصلخیز باشد و از به کار بردن کود بایستی اجتناب نمود.زیرا زیبایی تراریوم درکوچک بودن گیاهان است و در تراریوم رشد سریع و زیاد گیاه مطلوبنیست. خاک را بهتر است با حرارت یا نور خورشید ضد عفونی نمایید

6.ریختن لایه های شن رنگین و سنگ رنگین در کنار بدنه ظرف و تزئین ظرف به شکل دلخواه.برای راحتی کار جهت ریختن شن رنگین از یک قاشق می توان استفاده نمود.پس از ریختن شن رنگین روی آن خاک ریخته و به وسیله کوبه خاک آنرا ثابت نمایید.

7.گیاهان مورد نظر را به آرامی از گلدان اولیه خارج نموده وبه وسیله ته بیلچه گودال کوچکی در خاک تراریوم ایجاد نمایید و گیاه را تا یقه گیاه در آن قرار داده و با ریختن خاک به دور آن و به وسیله کوبه خاک گیاه را در محل خود محکم نمایید.گیاهان مورد استفاده در یک تراریوم حتما بایستی دارای نیازهای مشابه بوده و بهتر است از یک خانواده باشند.کاکتوس ها را می توان در کنار سایر گیاهان گوشتی با هم کاشت.برای جابجا نمودن کاکتوس ها از انبر استفاده نمایید.گیاهان انتخابی حتما بایستی از نظر سلامت کاملا بررسی شده و فاقد آفت و بیماری باشند.برای کاشت گیاهان بایستی ابتدا از حاشیه شروع نموده و سپس زیبا ترین و درشت ترین گیاه را در وسط کاشت.در صورت رشد زیاد گیاه آنرا بوسیله قیچی باغبانی یا تیغ تیز هرس نمایید.و برگهای زرد شده و جدا شده گیاهان را به سرعت از محیط تراریوم توسط گیره یا میخی که نوک نی نصب شده باشد خارج نمایید تا محیطی برای رشد آفات و قارچها و باکتری ها محیا نشود.
8.گیاهان را بوسیله آبپاش یا قیف بلند یا سرنگ یا قاشق آبیاری نمایید.در میزان آبیاری بایستی دقت زیادی نمود زیرا به دلیل بسته بودن محیط تراریوم نیاز چندانی به آبیاری نیست و آبیاری زیاد گیاهان را از بین خواهد برد.برای کاکتوسها حتما بایستی آب را به پای گیاه رساند زیرا بدنه کاکتوس به آب حساس است.

9.تراریوم را در محلی با نور کافی قرار دهید.
FlowerysmileFlowerysmileFlowerysmile
[تصویر:  20140620115012_Picture3.jpg]
امضای ratina
گران باش؛ بگذار تا بهايت را پرداخت كنند
آدم ها چيزهاي مفت را مفت از دست مي دهند. «نيچه»
۳۰-۳-۱۳۹۳, ۱۰:۵۰ صبح
یافتن سپاس نقل قول
4 کاربر از ratina به دلیل این ارسال سپاس کرده.
نفس مامان, niloofar00, mozhgan57, Atefe joon
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 403

ارسال: #34
سلام ب همگی
دوستان من تراریوم درست کردم. ی مشکلی دارم. گلایی ک ریشه ندارن دارن خراب میشن.crying ب نظرتون باید میزاشتم ریشه بدن؟
خواهش می کنم جواب بدین. چون قراره برا این هفته دو تاهم درست کنم.85

[تصویر:  20150308113512_2015-02-2213.34.34.jpg]
امضای marall
۱۷-۱۲-۱۳۹۳, ۱۱:۳۶ صبح
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از marall به دلیل این ارسال سپاس کرده.
مریم خانومی 1, Atefe joon, mariyan
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

با دیدن عکساش خیلی علاقه مند شدم بسازم، ولی توضیحش خیلی زیاد بود
یجورایی سر در نیاوردم و گیج شدم
اگه میشه مختصر و مفید با عکس توضیح بدید
و اینکه بگید، اسم گیاهایی با این تراریوم سازگار هست چیه؟؟؟

البته یکی دوتا عکس از تراریوم، تو نت سرچ کردم
گذاشتمشون16

فایل‌(های) پیوست شده تصویر (ها)

۵-۴-۱۳۹۴, ۰۳:۴۰ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از a2f569 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عکس وایده برای تراریوم , وتراریوم های اعضای خانوم گل mamal khanum 50 29,621 ۱۰-۱۱-۱۳۹۳ ۰۸:۵۶ عصر
آخرین ارسال: mamane kiana

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد