تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 19 رای - 2.68 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چیکار کنیم جوون بمونیم؟؟؟
#1
Package_favorite 
دکتر ژان والنه در کتاب درمان به وسیله سبزی ها، میوه ها و حبوبات، ضمن بحث درباره خواص [سیب ]می نویسد:running
این میوه خون را تصفیه می کند و بافت ها را جوان نگاه می دارد.
لزوماً توضیح می دهیم که پیری براثر مسمومیت تدریجی بافت ها ظهور می کند و علت مسمومیت بافت ها وجود مواد زاید و فضول است که در نتیجه متابولیسم مواد غذایی در درون سلول ها پیدا می شود و چنان که می دانید بیشتر این مواد، اسید هستند، در حالی که خون و مایعات بدن باید همیشه قلیایی باشد ولی به علت فعالیت دایمی بافت ها، مرتبا، مقداری مواد اسید به درون خون و مایعات بدن راه یافته، قلیایی بودن آن ها را کم می کند و اگر این قابلیت از میزان معینی کمتر شود مرگ فرا می رسد.
البته، بدن در برابر کمبود قلیائیت مجهز به یک سلسله وسایل دفاعی است تا محیط داخلی اش ثابت و در حد قلیائیت معینی باقی بماند و هنگامی که به عللی این نیروی دفاعی کم شود، تعادل اسید – باز یا PH مایعات بر هم خورده خون و مایعات، متمایل به حالت اسیدی می شود و مواد غذایی لازم به بافت ها کمتر می رسد و اختلال در اعمال آن ها و پیری زودرس پیدا می شود. در تمام طول عمر، این جریان به طور دایم و پیوسته وجود دارد، پس علاوه بر نیروهای دفاعی بدن، که به طور خودکار موظف است به حفظ قلیائیت کمک کند[vi] و از اسیدی شدن محیط جلوگیری نماید، بهترین تدبیر این است که هر فرد هر روز صبح یک عدد سیب رسیده شیرین میل کند، زیرا سیب خوراکی در ثبات و پایدار نگهداشتن قلیائیت خون و مایعات بدن، اگر بی نظیر نباشد، کم نظیر است و علت این حسن تأثیر این است که سیب خوراکی به سبب مواد محتوی خود، با اسیدهای موجود در خون و بافت ها مبارزه می کند، به خصوص اسید اوریک را که یکی از سمج ترین و موذی ترین اسیدها و مولد بسیاری از اختلالات بدنی و بیماریهایی از قبیل نقرس، سنگ کلیه، رماتیسم و ... است در نطفه خفه و اصولاً از پیدایش آن جلوگیری می کند. برای اثبات این مطلب سند معتبر زیر ارائه می شود:
پرفسور لاسابلیر، استاد علم تغذیه در دایره المعارف تغذیه، که با همکاری هفتاد تن از غذاشناسان فرانسوی تألیف کرده است، در جلد 1، چاپ 1950، صفحه 821 می نویسد:
میوه ها به کلی اسید هستند با این حال، مایعات بدن را قلیایی می کنند، زیرا اسیدهای آلی مربوط به املاح آن ها در بدن سوخته و تولید کربنات های قلیایی می نماید. این کربنات های قلیایی فعالیت سلول ها را تعدیل کرده و بالنتیجه از پیدایش اسید اوریک جلوگیری می کنند.
بنابراین، سیب خوراکی برای درمان رماتیسمی و نقرسی ها و سنگ کلیه ای ها سودمند است؛ ناگفته نماند که اسید مالیک موجود در سیب برای قلیایی کردن خون و مایعات بدن بسیار مؤثر و کارساز است.
سیب خوراکی نه تنها مانع از افزایش اسید اوریک خون و مایعات بدن می شود بلکه این ماده مضر را از راه ادرار نیز دفع می کند. البته این خاصیت منحصر به سیب نیست بلکه عموم میوه ها به علت وجود قندها، اسیدهای آلی و املاح قلیایی دارای خاصیت مدر هستند و به علاوه وجود املاح قلیایی در بدن که از سوختن اسیدهای آلی و از جمله اسید مالیک موجود در سیب پیدا می شود، کبد را به کار وا داشته و از سیب، یک مدر صفرا یعنی یک داروی دافع صفرا می سازد.
از سوی دیگر، چنان که قبلاً گفتیم، لئون بینه، رئیس سابق دانشکده پزشکی پاریس، عقیده دارد که سیب به علت وجود پکتین، مقدار کلسترول خون را کم می کند. از آنچه تاکنون گفتیم نتیجه گرفته می شود که سیب خوراکی مانع از افزایش اسید اوریک و کلسترول شده و اگر مقدار این مواد در خون افزایش یابد آن ها را از بدن دفع می کند
پاک شدن خون از مواد زاید و فضول را اصطلاحاً تصفیه خون گویند، پس سیب خون را تصفیه می کند و می توان به جرأت ادعا کرد که اگر کسی هر روز صبح یک سیب بخورد، همین یک سیب کافی است که خون را از فضول مولد سنگ پاک کند و شخص به سنگ کلیه مبتلا نمی شود.
شاهد این امر، اقرار صریح پروفسور لاسابلیر است، که در جلد اول دایره المعارف تغذیه، صفحه 823 می نویسد:
در نرماندی سنگ های کلیه به ندرت بین اهالی دیده می شود، زیرا آب سیب در این منطقه مصرف عمومی دارد و مردم نرماندی سیب زیاد می خورند.
وقتی این سطور را می نوشتم مطلب علمی بدستم رسید که مضمون آن این بود: ((تعداد مبتلایان به سنگ کلیه در ایران بیش از دیگر نقاط جهان است))، از خواندن این مطلب بسیار متأثر و ناراحت شدم، زیرا چنان که می دانیم انواع مختلف سیب های مرغوب در ایران فراوان است ولی به علت بی اطلاعی مردم از خواص حیات بخش آن، کمتر مورد مصرف قرار می گیرد و سنگ های کلیه بیش از همه کشورهای جهان در ایران بروز می کند.
خلاصه اینکه چون سیب سموم را به تدریج از بدن دفع می کند، قادر است خون را تصفیه کرده و بافت را زنده و شاداب نگاه می دارد و همین برای اینکه شخص عمر طولانی داشته باشد، یک عامل مؤثر به شمار می رود. ناگفته نماند که یکی از مهم ترین علل پیری زودرس، مسمومیت تدریجی بافت ها است که عوامل گوناگونی برای پیدایش آن دست به دست یکدیگر می دهند، از قبیل تنفس هوای آلوده به گازهای سمّی و دود سمّی سیگار که ما با دست خود وارد ریه خود می کنیم و به عقیده پائولینگ افرادی که سیگار می کشند به ازای دود کردن هر یک نخ سیگار، هشت دقیقه از عمر خود را کوتاه می کنند.
هم چنین، غذاهای مصنوعی، داروهای شیمیایی، سنتتیک، یک جا نشستن و ورزش نکردن، پر خوری، به خصوص استرس های روحی و سایر عوامل مضر همه در ایجاد پیری زودرس و پیدایش اختلالات بدنی دخالت دارند.
آیا مردم روستا را که در شرایط نسبتاً طبیعی زیست می کنند و غذاهای ساده می خورند و هوای سالم تنفس می کنند نمی بینید که رنگ و روی آنها غالباً بهتر و بدن آن ها به مراتب قوی تر از شهرنشین ها است و عمر نسبتاً طولانی تر هم دارند؟
پس به هر نسبتی که انسان بیشتر در شرایط طبیعی زندگی کند، سالم تر خواهد بود و عمر طولانی تری خواهد داشت، نظیر شیرعلی مسلم اف که در کوهستانهای قفقاز، اخیراً در سنی متجاوز از 160 سالگی در گذشت.
چرا جای دوری برویم و کوهستان های قفقاز را مثال بزنیم، در همین دو قدمی شهر بزرگ تهران و دامنه جبال البرز در منطقه ای که به پس قلعه موسوم است پیر مردی زنده دل به نام حاج حیدر زندگی می کند که سنش در حدود 85 سال است و با این حال شادابی و نشاط کودکان را دارد و طراوت و جوانی بافت های خود را کاملاً حفظ کرده و از لحاظ نیروی بدنی هم دوش با جوانان ورزشکار و کوهنورد تا قله توچال پیاده روی می کند، بدون اینکه در خود قله کوچک ترین آثار خستگی در او مشاهده شود و مدتی متجاوز از شصت سال است که کارش همین کوهنوردی و تنفس هوای سالم و بهشتی کوهستان بوده است، در حالی که از حیث غذا، در نهایت قناعت و کم خوراکی به سر می برد و این مسأله موجب نهایت حیرت است که کالری های لازم را از کجا به دست می آورد.
پدر کدخدای پس قلعه نیز که تقریباً در مرز صد سالگی به سر می برد، هر روز برای انجام کارهای شخصی از کوه ها بالا می رود و هم چنان به زندگانی عادی ادامه می دهد و بدنش گرچه ضعیف ولی سالم است.
بنابراین، هرگز گول قرص هایی را که مدعی هستند عمر شما را طولانی می کنند نخورید.Consoling

(موسسه احیای سلامت)


فایل‌های پیوست عکس(ها)
   
پاسخ }