خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چی کار کنم تا بتونم همیشه خونه رو مرتب نگه دارم؟

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 359

ارسال: #1
چی کار کنم تا بتونم همیشه خونه رو مرتب نگه دارم؟
سلام خانوم گل های مرتب و منظم و باسلیقه
خوبید؟
من یک مشکل خیلی بزرگ دارم crying
اونم اینه که نمیتونم همیشه خونمونو مرتب نگه دارم.یه دوره تمیز میکنم و یه دوره نا مرتب و کثیف میشهcrying
من هم شاغلم و هم درس میخونم و وقت کافی برای نظافت دائمی ندارم.به خاطر همین گاهی خونمون زلزله میاد!!!!!Dash2
من نمیتونم همیشه کمد لباس و وسایلمو و همچنین آشپزخونه رو مرتب نگه دارم.یه مقدار شلخته ام.البته خونمون 50 متره و کمد خییییلیییییییی کم داره و وسایلمون خیلیییی زیادهDunnofcryingDash2
یه بار که مرتب میکنم دفه بعد که عجله ای میام چیزی بردارم همه چی به هم میریزهHanghead.تو رو خدا شما راهنماییم کنید و از تجربیاتتون برام بگین
چطور وسایلتونو میچینید که مرتب می مونه؟
خیلی غصه ناکمSigh
۲۸-۲-۱۳۹۲, ۰۲:۵۳ عصر
یافتن سپاس نقل قول
6 کاربر از ratina به دلیل این ارسال سپاس کرده.
نخودک, 162, مرضیه مهدی, nehdi, Atefe joon, roza2
خانوم گل هنرمند

مدال ها

اعتبار: 844

ارسال: #2
RE: چی کار کنم تا بتونم همیشه خونه رو مرتب نگه دارم؟
(۲۸-۲-۱۳۹۲ ۰۲:۵۳ عصر)ratina نوشته شده توسط:  سلام خانوم گل های مرتب و منظم و باسلیقه
خوبید؟
من یک مشکل خیلی بزرگ دارم crying
اونم اینه که نمیتونم همیشه خونمونو مرتب نگه دارم.یه دوره تمیز میکنم و یه دوره نا مرتب و کثیف میشهcrying
من هم شاغلم و هم درس میخونم و وقت کافی برای نظافت دائمی ندارم.به خاطر همین گاهی خونمون زلزله میاد!!!!!Dash2
من نمیتونم همیشه کمد لباس و وسایلمو و همچنین آشپزخونه رو مرتب نگه دارم.یه مقدار شلخته ام.البته خونمون 50 متره و کمد خییییلیییییییی کم داره و وسایلمون خیلیییی زیادهDunnofcryingDash2
یه بار که مرتب میکنم دفه بعد که عجله ای میام چیزی بردارم همه چی به هم میریزهHanghead.تو رو خدا شما راهنماییم کنید و از تجربیاتتون برام بگین
چطور وسایلتونو میچینید که مرتب می مونه؟
خیلی غصه ناکمSigh
سلام دوست عزیز....مشکل شما عدم برنامه ریزی یه...با یه کم برنامه ریزی همه چی سرجاش قرار میگیره...منم هم دانشجوی شهرستان دارم که دایم باید سرویس بدم بهش هم یه دختر و شوهر شلخته...هم کار میکنم...هم فروشگاه اینترنتی ... هم هفته ای یه روز شنا و هم خرید خونه تمام کمال با منه و هم مهمون داری....پس منم مثل شمام...ولی برای همه ی کارام زمان در نظر گرفتم...روز جمعه برنامه هفته آیندمو برنامه ریزی میکنم ساعت به ساعت و محاله برناممو بهم بزنم مگر اینکه مریض بشم(خدا نکنه)...هرچیزیرو که برمیداری همون لحظه جاشو مرتب کن و اگه عجله ای بود برگشتی خونه...چون اگه همونجوری بمونه روی هم تلمبار میشه از دستت خارج میشه و کلی زمان میخواد...در مورد کمبود جا من کلی ازین کشو فایلای پلاستیکی که ظاهر خوشگلی هم داره گرفتم هر جای آشپزخونه که خالیه ازونا گذاشتم و هرکدو 4-5 کشو داره که کلی وسیله در خودش جا میده و در قسمت روی اونا هم وسیله برقی گذاشتم...حتی در فضای خالی کمددیواریهامم کشو فایل گذاشتم تا ازونجا هم استفاده کنم....ناگفته نماند که سه ماهی یکبار هم یک روز کامل وقت میذارم و از شرکتای نظافتی نیرو میگیرم و کل درو دیوارامو نظافت میکنن و همیشه برق میزه چون خودم واقعا نمیتونم دیوار پاک کنم....خلاصه مدیریت زمان مهترین بخش زندگی یه اگه شما زمانتو برنامه ریزی کنی هم زندگی مرتبی داری و هم خودت از دیدن انضباط زندگیت انرزی میگیری....امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم....
امضای rafighi
الهي من در كلبه حقيرانه خود چيزي دارم كه تو در عرش كبريايي خود نداري.......
من چون تويي دارمو تو چون خودي نداري......
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸-۲-۱۳۹۲ ۰۳:۲۰ عصر، توسط rafighi.)
۲۸-۲-۱۳۹۲, ۰۳:۱۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
22 کاربر از rafighi به دلیل این ارسال سپاس کرده.
minaarash, ratina, banoo007, مامي اروين, sarahamid, نخودک, طاطا, trename, مرضیه مهدی, nehdi, mamane kiana, Atefe joon, zari_goli, nazanin70, mahkaz, مامان هلیا, Girl"kurD, مژده 52, nazi tabrizi, ماه طلعت, maman eliya, بزرگ
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 137

ارسال: #3
من هنوز نرفتم سر خونه زندگی خودم اما این کارا از اطرافیانم یاد گرفتم که بعدا برا خودم عملیش میکنم
1. تمیز کردن گاز بعد اشپزی
2.شستن ظروف بالافاصله بعد خوردن غذا(اخه خیلی ها میزارن برا بع)
3.شستن سینک بعد شستن ظروف
4.دستمال کشیدن قسمتهایی از دیوار که زیاد دست میخوره هر هفته حتی کلیدها و پریزها
بازماگه به ذهنم رسید میگم
امضای اوانجلینا
كار هر زن نيست با مرد زيستن، مغز خر ميخواهد و صبر خفن! (زن سعدي)
۲۸-۲-۱۳۹۲, ۰۴:۱۷ عصر
یافتن سپاس نقل قول
12 کاربر از اوانجلینا به دلیل این ارسال سپاس کرده.
ratina, نخودک, قند عسل, مرضیه مهدی, asal arya, nehdi, Atefe joon, خاکستری, نیایش عزیز, mahkaz, hamede.aliakbari, بزرگ
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 11

اول اينكه هرچيزي رو كه ش ايد ده سال ديگه به كارتون بياد نگه نداريد. اين انباشتگي اشيا تو خونه ها خيلي زياده. مثلا اگر يك قاب جديد مي خريد قاب قبلي رو اگر يادگاري نيست نگه نداريد. دوم اينكه بعد از اينكه هر وسيله اي رو برمي داريد دوباره سرجايش بگذاريد. اگر كتاب مي خونيد بعدش دوباره تو كتابخونه بذاريد نه روي رومبلي يا اپن آشپزخونه. به جاي اينكه وسايل رو هم بچينيد بهتره از روش هاي ديگري استفاده كنيد مثلا بغچه هاي فرنگي براي جمع و جوركردن لباسها و خرده ريزها خوبه. اينطوري مي دونيد هر وسيله توي كدوم باكسه. يا كشوها رو با مقوا يا چوب جدول بندي كنيد. جاي انواع لوازم آرايش جدا باشه. كشوي لوازم التحرير خودكارها و كاغذها جدا باشند. همين طور كه تو خونه قدم مي زنيد كم كم مرتب كنيد. اين بهتره كه يك روز كامل مرتب كنيد دوباره فردا روز از نو . هر چي جا زياد هم باشه هم كار بيشتره هم وسيله بيشتر هم شلوغي بيشتر.واقعا به نظر من بهترين راه اينه كه وسايل زياد نخريم. اينكه هر چيزي رو خوشمون آمد مي خريم مي ذاريم يك گوشه خونه،ظاهر خونه رو نامرتب و بي سليقه نشون ميده.
امضای sokhansaba
هيچ گاه كليد خوشبختي خود را در جيب ديگران قرار ندهيد!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸-۲-۱۳۹۲ ۰۴:۳۶ عصر، توسط sokhansaba.)
۲۸-۲-۱۳۹۲, ۰۴:۳۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
13 کاربر از sokhansaba به دلیل این ارسال سپاس کرده.
ratina, نخودک, 162, rafighi, گلسان, Zahra_benrashid, neda 1034, مرضیه مهدی, nehdi, helyaa, Atefe joon, nilofar khanom, بزرگ
خانوم گل هنرمند

مدال ها

اعتبار: 844

ارسال: #5
دوستای عزیز ظاهرا من با توجه به سنم تجربم از همه ی شما بیشتره...کوچک و بزرگی منزل مهم نیست...مهم مدیریته...اگه هر کاریرو همون موقع به سرانجام برسونیم دچار مشکل نمیشیم...بعضی از خانوما عادت دارن ظرفای نهار رو برای بعد از خواب عصر و ظرفای شامو برای فردا صبح میذارن...فکر نمیکنم ظروف بعد از غذا بیشتر از 10 دقیقه زمان شستشو ببره...توصیه های دوستمون اوانجیلا واقعا کدبانوگرانست....من عادت دارم هرروز بعد از ساعت 7:45 که خونه از افراد خالی میشه یه گردگیری و یه جارو برقی سرعتی میکشم و قبل از جارو یه سرک به کمدا که مرتب باشن..کلا 45 دقیقه وقت میبره و ساعت 9:30 هم سرکارمم...خانومایی که زودتر میرن سرکار اگه صبح کمی زودتر بلندشن میتونن مدیریت کنن...هرچند که منم از 6 صبح بیدارم....برنامه ریزی اول هفته فراموشتون نشه...Flowerysmile(1782)
امضای rafighi
الهي من در كلبه حقيرانه خود چيزي دارم كه تو در عرش كبريايي خود نداري.......
من چون تويي دارمو تو چون خودي نداري......
۲۸-۲-۱۳۹۲, ۰۸:۲۳ عصر
یافتن سپاس نقل قول
13 کاربر از rafighi به دلیل این ارسال سپاس کرده.
shamiiim, anesherli, گلسان, ratina, honar, مرضیه مهدی, nehdi, نفیسه خانوم گل, ژیار, Atefe joon, roza2, آسینه, بزرگ

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 359

ارسال: #6
(۲۸-۲-۱۳۹۲ ۰۸:۲۳ عصر)rafighi نوشته شده توسط:  دوستای عزیز ظاهرا من با توجه به سنم تجربم از همه ی شما بیشتره...کوچک و بزرگی منزل مهم نیست...مهم مدیریته...اگه هر کاریرو همون موقع به سرانجام برسونیم دچار مشکل نمیشیم...بعضی از خانوما عادت دارن ظرفای نهار رو برای بعد از خواب عصر و ظرفای شامو برای فردا صبح میذارن...فکر نمیکنم ظروف بعد از غذا بیشتر از 10 دقیقه زمان شستشو ببره...توصیه های دوستمون اوانجیلا واقعا کدبانوگرانست....من عادت دارم هرروز بعد از ساعت 7:45 که خونه از افراد خالی میشه یه گردگیری و یه جارو برقی سرعتی میکشم و قبل از جارو یه سرک به کمدا که مرتب باشن..کلا 45 دقیقه وقت میبره و ساعت 9:30 هم سرکارمم...خانومایی که زودتر میرن سرکار اگه صبح کمی زودتر بلندشن میتونن مدیریت کنن...هرچند که منم از 6 صبح بیدارم....برنامه ریزی اول هفته فراموشتون نشه...Flowerysmile(1782)

ممنون از راهنمایی های خوبتونFlowerysmile
تشکر از پاسخ شما و هم پاسخ همه خانم گل های محترم و مرتب1 (111)
حق با شماست ولی مشکل اینجاست که باید 7 از خونه بیام بیرون تا 8 سر کار باشم.من هر روز 6 بیدار میشم و عصر ساعت حوالیه 5-5:30 خونه میرسم.تازه کلاسای مجازی دانشگاه شروع میشه و کلییییییییییی پروژه و تحقیق و تکلیف.ساعت 8 تازه باید شام درست کنم و غذایی باشه که فردا بتونیم ببریم سر کار و معمولا ساعت 11:30 میخوابیم که بتونیم صبح بیدار بشیم.خلاصه حساب کنید تمام کارای خونه و درس خوندن و ... رو باید در 3.5 ساعت انجام بدم!Dash2Dunnofrunningخیلی وقتا دیگه شب نا ندارم که قابلمه ها رو بشورم و می مونه واسه فرداDash2crying
البته خودم کاملا قبول دارم که فرد بی برنامه ای هستم و تا بحال نتونستم طبق برنامه ریزی عمل کنم و این بزرگترین مشکلمهJust_Cuz_15crying
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸-۲-۱۳۹۲ ۱۰:۲۹ عصر، توسط ratina.)
۲۸-۲-۱۳۹۲, ۱۰:۲۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از ratina به دلیل این ارسال سپاس کرده.
مرضیه مهدی, Atefe joon, آسینه

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد