تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کارگاه مهارت بافت اشارپ(بخش پرسش و پاسخ)
با اجازه ی مدیران محترم دومین کارگاه قلاب بافی که آموزش اشارپ هست که به رای خود دوستان انتخاب شده رو شروع میکنیم.
[عکس: 20130818155538_20121007163825_b_156114.gif.jpeg]
[عکس: 20130818155725_20121007163753_b_156571.gif.jpeg]

این تاپیک باز شد و شروع کار از روز سه شنبه هست.
کانال فروشگاهی ملزومات گلهای کریستالی/تل/تاج/رومیزیآموزش رایگان و ارسال پکهای آموزشی به سراسر ایران
فروشگاه ملزومات گلهای کریستالی
پاسخ }
با سلام خدمت دوستان هنرمند
با اجازه مدیرهای محترم به خصوص گیسو جون و لیلا جون Flowerysmile
ظاهرا اشارپ بیشترین رای رو اوردهFlowerysmile
بنا به درخواست دوستان عزیز که خواسته بودند زودتر اعلام کنم که برای تهیه وسایل اقدام کنن.

خانمهای عزیز در مورد نخ و رنگ نخ هر کسی آزاده هر رنگی رو که دوست داره انتخاب کنه.
میتونید از نخهای ابریشمی استفاده کنید در مورد شماره ی قلاب هم هر نخی که خرید میکنید روی نخ یه سری اطلاعات در مورد شماره میل و اینکه چطوری و در چه دمایی شستشو بشه وجود داره.
بنابراین هر کسی با سلیقه ی خودش و هر نخی که دوست داره میتونه این مدل رو ببافه
فقط نکته اینکه نخ کاموا اگر خریداری میکنید کاملا نخ تابیده شده و انسجام کافی رو داشته باشه تا مدل بهتر مشخص بشه.
در مورد گرم هم فکر میکنم یک نخ ابریشمی کافی باشه برای بافت با کاموا هم فکر میکنم یک کاموا کافی باشه.
برای اطمینان دو تا بخرید.
اگر از نختون اضافه بیاد میتونیم توی کارگاههای بعدی ازش استفاده کنید.
انشاالله نخ و قلابهاتون رو آماده کنید تا روز سه شنبه بافت اشارپ رو شروع کنیم.Flowerysmile(1782)
کانال فروشگاهی ملزومات گلهای کریستالی/تل/تاج/رومیزیآموزش رایگان و ارسال پکهای آموزشی به سراسر ایران
پاسخ }
(۲۷-۰۵-۱۳۹۲, ۰۳:۳۰ ب.ظ)z.arghavani نوشته:  رویا جان این نخی کهتوی مدل استفاده شده دورنگه یا سایه افتاده؟من اطالاعاتی راجع به نخ ندارم ببخشید که میپرسم

خانمی این نخ ابریشمی طلایی یه رنگ هستش ولی شما اگر دوست داشته باشید میتونید از نخهای چند رنگ استفاده کنید فقط نباید ضخامت نخهاتون باهم متفاوت باشه
حتی میتونیداز کامواهای اسپرت هم استفاده کنید.

(۲۸-۰۵-۱۳۹۲, ۱۲:۲۶ ب.ظ)nazgitta نوشته:  سلام رویا جون . من این کامواها رو دارم

از اون دو رنگه ،یکی و از اون لیمویی سادهه 3 تا دارم . به نظر شما با جنسی که اینا دارن میشه این اشارپ رو بافت؟ یا برم بخرم؟ پیشاپیش ممنون از راهنماییون(1782)

سلام خانمی
شدنش میشه باهر نخی بافت اون بستگی به سلیقه خودت داره خانمی
حالا هر طور مایلی میتونی بخری میتونی همین روببافی

(۲۹-۰۵-۱۳۹۲, ۰۹:۰۲ ق.ظ)قاصدک اسمانی نوشته:  رویا جون جمعا میشه 16 پایه دیگه با زنجیره درسته؟

بله
16تا میشه با اون 4 تا زنجیره اول
پاسخ }
(۲۸-۰۵-۱۳۹۲, ۰۹:۵۰ ب.ظ)رويا صادقي نوشته:  
(۲۸-۰۵-۱۳۹۲, ۰۸:۵۴ ب.ظ)سبوی شکسته نوشته:  خانوم صادقی سلام من تقریبا یک بافنده ی خوبم...یعنی از رونقشه میبافم میخوام سوال کنم این اشارپ رو باید تک موتیف بافت وبهم وصل کرد یااینکه سرهم بافته میشه؟وباعرض معذرت میخوام بدونم برای این اشارپ اونم بااین ریشه ها بنظرتون یک کلاف کم نیست؟

سلام عزیزم
نه خانمی این اشارپ به صورت موتیف بافته نمیشه و سرهم هست
حقیقتش منم تا حالا تجربه ی بافت اشارپ با نخ ابریشمی رو نداشتم ولی فکر میکنم یک کلاف 200 گرمی کافی باشه حالا برای احتیاط میخواهید دو تا بگیرید.
رویا جان من یه اشارپ بافتم با کاموای نازک و ریشه که تراکم بافتش تقریبا مثل همین اشارپ بود دو تا نصفی کلاف برد حالا چون این ابریشمه ونخای ابریشم مخصوص لباس گرم های یکسانی نداره من فکر میکنم حدود 300 گرم نخ ابریشم ببره? یک بلیز آستین کوتاه برای من 350 گرم برده حالا خودتون بشینید حساب کتاب کنید!!!!!!
دل دنیا رو خون کردی ، که اینجوری تو رفتی...
تمام دلخوشی هامو تو با رفتن گرفتی...
مثل حس یه عشق تازه بودی ...
مثل افسانه بی اندازه بودی....

یکی هست، که دیگه نیست. روحش شاد و خانه جاودانه اش بهشت.
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
منم بافتم مرسی

فایل‌های پیوست عکس(ها)

[عکس: countdown.php?width=500&height=160&bg=56...married in]
پاسخ }
اینم بافت من تا اینجا امیدوارم درست باشه:
[عکس: 20130820212914_IMAG4219.jpg]
پاسخ }
(۲۹-۰۵-۱۳۹۲, ۱۰:۰۶ ب.ظ)خانوم گل 67 نوشته:  رویا جون مگه علامت پایه بلند دوبل با علامت T که روش دو تا خط باشه نشون داه نمی شه؟ من توی نقشه این اشارپ این علامتو ندیدم؟QuestionedfQuestionedf

خانمی این نقشه یه حالت کلی داره اگر خواستید میتونید پایه بلند بزنید میتونی پایه دوبل بزنی یا پایه سوبل این بستگی به خودتون داره.

فقط نکته تعداد زنجیرههاست و اینکه حتما همه ی پایهها یکی باشه. یعنی یا پایه بلند یا همه پایه دوبل ....Flowerysmile

مهسا جون بافتت درسته آفرین خانمی
خانمها برای اینکه بافتتون اشتباه نشه لطف کنید از کارهاتون مرحله به مرحله عکس بزارید یعنی هر رجی که بافته شده عکسش رو بزارید تا اشتباه نبافته شده باشید.
پاسخ }
مال من درسته؟

[عکس: 20130820235228_IMG1164.jpg]
خدایا شکرت ......
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
نمی دونم درست بافتم یا نه
[عکس: 20130821014138_DSC_0024.jpg]
پاسخ }
(۲۹-۰۵-۱۳۹۲, ۱۱:۵۷ ب.ظ)banu_darya نوشته:  نمی دونم درست بافتم یا نه

خانمی شما تعداد زنجیرههای اول که بافته میشه و گرد میشه و داخلش پایه میزنیم رو بیشتر بگیر
ضخامت نخت بیشتره اصلا مشخص نیستش.Flowerysmile

در ضمن خانمی سایز عکست رو کم کن تا اخطار نگیری یا عکست حذف نشه.

خانمها خواهشا سایز عکسهاتون رو کم کنید تا همه بتونن نهایت استفاده رو ببرند.
پاسخ }