خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کارگاه مهارت شماره 1 شال و کلاه بچه گانه بافت دو میل(آموزش)

مدیریت انجمن

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 5700

ارسال: #1
کارگاه مهارت شماره 1 شال و کلاه بچه گانه بافت دو میل(آموزش)
[تصویر:  20130818160806_536464_Trll2RTT.JPG]

برای بافت شال
بستگی به ضخامت نخ و سن بچه دانه رو سر میندازید
برای بچه 2 تا سه سال با نخ نازک
60دانه سرمی اندازیم دو دانه از زیر دو دانه از رو می بافیم حدود 10 سانت یا اگر دوست دارید قسمت یقه بلندتر بشه بیشتر میبافید.

برای بچهای سنهای بیشتر به ازای هر سال 5تا دونه اضافه میکنید در ضمن اینو بگم که بافتنی به ضخامت نخ بستگی داره
حالا اگر سوالی بود بپرسید تا بقیه کار رو ادامه بدیم.
در ضمن روند کار توی این بافت کند هست چون خانم گلیهایی هستند که در کارگاه بافت اشارپ هم شرکت کردند یا اینکه تازه این کار اولین کارشون هست بنابراین این بافت که اولین بافت کارگاهمون هست رو کند پیش میریم تا همه باهم پیش بریم و برای کسی اشکالی باقی نمونه.
امضای رويا صادقي
کانال فروشگاهی ملزومات گلهای کریستالی/تل/تاج/رومیزیآموزش رایگان و ارسال پکهای آموزشی به سراسر ایران
فروشگاه ملزومات گلهای کریستالی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۱۲-۱۳۹۲ ۰۸:۲۶ عصر، توسط رويا صادقي.)
۲۹-۵-۱۳۹۲, ۰۹:۱۹ صبح
یافتن سپاس نقل قول
14 کاربر از رويا صادقي به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, قاصدک اسمانی, atieh banoo, Farfarr, سایه ز, mamane kiana, monamona, avisavisa, بی هنر, شمیم بهار, طاطا, mina63, mahgolak, haaani
مدیریت انجمن

مدال ها

ارسال: #2
RE: کارگاه مهارت شال و کلاه بچه گانه بافت دو میل
بله خانمی درسته من داشتم عکس از جا دکمه میگرفتم اگر فکر میکنی نیازی داری یه مقداری صبر کن تا بزارم
امشب کلا اینترنتم لاکپشتی شده سرعتم پایینهDash2cryingcrying

سه تا دانه اول رو رکن میبافیم بعدا یک دور نخ رو روی میل میاندازیم و دو تا دانه بعدی رو با هم یکی میکنیم.

اینکه یکی میندازیم روی میل بهش میگن ژته Flowerysmile
[تصویر:  20130823035626_Picture1548.jpg]

[تصویر:  20130823035712_Picture1550.jpg]

[تصویر:  20130823040109_Picture1551.jpg]
[تصویر:  20130823040138_Picture1552.jpg]

[تصویر:  20130823040201_Picture1553.jpg]
امضای رويا صادقي
کانال فروشگاهی ملزومات گلهای کریستالی/تل/تاج/رومیزیآموزش رایگان و ارسال پکهای آموزشی به سراسر ایران
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۶-۱۳۹۲ ۰۳:۰۷ صبح، توسط رويا صادقي.)
۱-۶-۱۳۹۲, ۰۲:۳۸ صبح
یافتن سپاس نقل قول
10 کاربر از رويا صادقي به دلیل این ارسال سپاس کرده.
z.arghavani, Atefe joon, Farfarr, monamona, قاصدک اسمانی, شمیم بهار, arazag, رها نبوی, parvin*, mina63
مدیریت انجمن

مدال ها

ارسال: #3
باسلام و خسته نباشید به همه ی دوستان خانم گلی
دوستان عزیزی که میخوان سجاف رو همراه با بافتشون داشته باشند دقیقا مثل همین بافتی که عکسش رو توی صفحه اول گذاشتم با عرض شرمندگی باید بگم که باید اول و آخر کار رو باید رکن ببافنangelicangelicangelicoofoofoof
یعنی 5 دانه اول و 5 دانه آخر رکن بافته میشه و روی این قسمت جا دکمه میزاریم
با تشکر از دوست خوبم ارغوان که باعث شد این آموزش به طور کاملتر و بهتر انجام بشه.
حالا دعوام نکنید دیگه من تصمیمم این بود که سجاف رو جداگانه با طرح قلاب روی حاشیهها کار بشه ولی دوستانی که دقیقا مثل همین عکس میخوان باید حتما 5 دانه اول و 5 دانه آخر رو رکن ببافن
در ضمن اولین جا دکمه بعداز سومین بافت رکن میاندازیم.
طریقه ی جادکمه رو هم تصاویرش رو براتون گذاشتم بازم اگر سوالی بود من در خدمتم
در مورد اندازهی دانه ها
چون ضخامت کامواها با هم متفاوت هست بهترین کار اینه که شما 20 دانه سر بندازید و آنرا روی میل به صورت کشیده در بیارید نه خیلی زیاد بکشیدها
بعدش اندازه بگیرید با متر ببینید چند سانته
بعدش دور یقه ی یکی از لباسهایی که فکر میکنید مناسب نی نی هست را اندازه بگیرید ببینید چند سانته و بر اساس اون تعدا دانهای اصلی رو میتونید محاسبه کنید.
چون خودم برای دختر کوچیکم 60 تا سر انداختم و کشباف رو هم بافتم ودیدم که خیلی کمه چون کاموام نازک بود نسبت به کامواهایی که توی بافتهای قبلی باهاش کار میکردم.
بنابراین شکافتم و از همین روش استفاده کردم و دانه های اصلی رو سر انداختم.

در مورد اندازهی طول بلندی کشباف هم بگم که من گفتم ده سانت ولی این ده سانت به حالت کشیده باشه چون وقتی کارتون تموم بشه و توی گردن بچه بره کشباف اول کشیده میشه و بنابراین اندازهی یقه ممکنه کوتاهتر بشه.
ببینید وقتی کشباف کشیده میشه ارتفاعش کمتر میشه پس برای اینکه یقه تون بلندتر باشه باید کشبافتون از ده سانت بیشتر باشه.
و این قسمت از بافت بر اساس سلیقه ی شخصی خودتونه که دوست داشته باشید یقه چقدر بلند باشه.(1782)Flowerysmile
امضای رويا صادقي
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۶-۱۳۹۲ ۱۱:۱۰ صبح، توسط رويا صادقي.)
۱-۶-۱۳۹۲, ۱۱:۰۷ صبح
یافتن سپاس نقل قول
8 کاربر از رويا صادقي به دلیل این ارسال سپاس کرده.
mamane kiana, monamona, z.arghavani, Atefe joon, شمیم بهار, قاصدک اسمانی, پرنسس زيباي من, mina63
مدیریت انجمن

مدال ها

ارسال: #4
سلام خانمهای هنرمند
خانمهای عزیز به تعدادی که خودتون میدونید لازمه دانه سر بندازید
5 تا اول رو بافت رکن ببافید یعنی دانه اول رو بگیرید 4 تا رکن ببافید. بعدش دو تا زیر دو تا رو
دوباره 5 تا آخر رو رکن ببافید.
به اندازه ای که دوست دارید بلندی یقه باشه

حدودا بین سه تا 5 رج که بافتید یه جا دکمه بندازید
از اون به بعد هر ده رج یکبار یه جا دکمه بندازید.
اینجا رو ببافید تا به امید خدا بریم دنبال بقیه کار
دوستان عزیز
من یه معذرت خواهی به همتون بدهکارم
واقعا این روزها مشغلم زیاده و نمیتونم زود جواب بدم. به هر حال از اینکه صبور هستید و حوصله به خرج میدید ممنونم.
انشاالله که بتونم کارهام رو هماهنگ کنم زودتر تا بتونیم زودتر کار رو پیش ببریم.(1782)Flowerysmile

همه این بافت رو ببافن بعدا روی لبهها کار میشه حتما رکن رو بزنید.
اگر اول کارتون رو هم رکن بافتید دیگه لازم نیست بشکافید ادامه بدید فقط خواهشا با یک رنگ نخ تا به امید خدا بعدا با رنگ دیگه روش کار کنیم.Flowerysmile
امضای رويا صادقي
۲-۶-۱۳۹۲, ۱۲:۳۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
5 کاربر از رويا صادقي به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, z.arghavani, monamona, غزل خانووومی, mina63
مدیریت انجمن

مدال ها

ارسال: #5
سلام و صبح بخیر به دوستان کارگاه بافتنی
دوستان عزیز این وقفه پیش اومده به خاطر این بوده که همه برسند و کارهاشون رو آماده کنن.
در ضمن اینکه من دوست داشتم مدل خودم رو تموم کنم و عکس از کار کامل شده رو براتون بزارم که متاسفانه انگشتم رو بریدم و یه مقداری باید صبر کنم چونکه حواسم نیست نخ روش پیچیده میشه و خونریزی میکنه.
برای ادامه کار فقط دو رج بعداز کشباف رو براتون میزارم انشاالله امروز تقسیم بندی دانه ها رو میگم و قسمت اصلی کار تموم میشه.
دو رج ساده بافی یک رج رو یک رج زیر دانهای حاشیه سر جاش هست و بازم رکن بافته میشن.

و اما نکته مهم توی ساده بافی این قسمت اینه که حتما سمتی که جا دکمه انداخته شده باید بافت زیر بخوره یعنی حواستون باشه که طرفی که جادکمه خورده طرف روی کارتون هست.
موفق و پیروز باشید.
ادامه بعداز باشگاهhih
امضای رويا صادقي
۵-۶-۱۳۹۲, ۰۷:۱۰ صبح
یافتن سپاس نقل قول
7 کاربر از رويا صادقي به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Atefe joon, monamona, z.arghavani, mamane kiana, محبت, طاطا, mina63

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
مدیریت انجمن

مدال ها

ارسال: #6
[تصویر:  20130829175320_Picture1596.jpg]

[تصویر:  20130829175739_Picture1600.jpg]

سلام دوستان و اساتید
این بافت شال رو تا اینجا من رفتم
حالا منتظر شما هستم برای ادامه توضیحات و تقسیم بندی دانهها.Flowerysmile
امضای رويا صادقي
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۶-۱۳۹۲ ۰۴:۵۸ عصر، توسط رويا صادقي.)
۷-۶-۱۳۹۲, ۰۴:۵۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
11 کاربر از رويا صادقي به دلیل این ارسال سپاس کرده.
من و نفسم, kapsul, monamona, shamim_13, قاصدک اسمانی, mamane kiana, Atefe joon, شمیم بهار, غزل خانووومی, سولی.میلی, mina63

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارگاه مهارت شماره 3 بافتنی دو میل (پرسش و پاسخ) رويا صادقي 238 31,002 ۲۴-۸-۱۳۹۴ ۱۲:۵۰ صبح
آخرین ارسال: شیما64
  کارگاه مهارت شماره 7 بافت کلاه(بخش پرسش و پاسخ) رويا صادقي 41 8,517 ۱۲-۱۱-۱۳۹۳ ۰۸:۱۴ عصر
آخرین ارسال: رويا صادقي
  کارگاه مهارت شماره 4 بافتنی دو میل (پرسش و پاسخ) رويا صادقي 80 12,430 ۴-۹-۱۳۹۳ ۱۰:۱۵ عصر
  کارگاه مهارت شماره 2 بافت شال و کلاه با 2 میل(پرسش و پاسخ) رويا صادقي 53 16,261 ۲۹-۸-۱۳۹۳ ۰۱:۰۷ عصر
آخرین ارسال: پیله
  کارگاه مهارت شماره 7 بافت کلاه(بخش آموزش) رويا صادقي 8 5,140 ۲۹-۸-۱۳۹۳ ۰۱:۰۹ صبح
  نظرسنجی کارگاه شماره7بافت کلاه رويا صادقي 6 1,930 ۱۷-۸-۱۳۹۳ ۰۶:۴۷ عصر
آخرین ارسال: m.kianpoor91
  تاپیک درخواست بافت کارگاه مهارت بافتنی رويا صادقي 110 32,481 ۶-۸-۱۳۹۳ ۱۱:۱۵ صبح
  نظرسنجی کارگاه شماره 6 بافت پوشاک بهاره. رويا صادقي 29 4,400 ۳۱-۱-۱۳۹۳ ۱۲:۵۰ عصر
آخرین ارسال: فاطمه6060

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد