خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 90 رأی - میانگین امتیازات: 3.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کاسه یخی

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 452

کاسه یخی
این کاسه ها فوق العاده میز رو خوشگل می کنن Clap
من برای درست کردن کاسه یخی برای قالب کوچیک تر یک سطل ماست کوچیک سون کاله استفاده کردم و برای قالب بزرگتر یک قابلمه hih

برای تزئین کاسه یخی هم از گلهای میخک مینیاتوری استفاده کردم uhum
آب هم آب مقطر بود hih

اول تو قابلمه با ارتفاع یک بند انگشت آب ریختم و یک گل میخک رو هم پرپر کردم با چند تا برگ گذاشتم 5،6 ساعت خوب یخ بزنه بعد سطل ماست رو گذاشتم وسط قابلمه و با نوارچسب به دو طرف محکمش کردم و به اندازه 3 سانتی آب ریختم و گلهای میخک رو اونجوری که می خواستم چیدم و باز برای 5،6 ساعت تو فریزر. من با توجه به ارتفاع ظرفم این کار رو سه بار تکرار کردم
بعد هم با سشوار یخم رو از قالب جدا کردم uhum

من این قالب رو برای یه مهمونی درست کرده بودم که نوشیدنی رو تو کاسه یخی گذاشتم اما میشه یخ و یا توت فرنگی و میوه های تابستونی و حتی بستنی هم تو این کاسه های یخی گذاشت. uhum
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷-۳-۱۳۹۲ ۱۲:۳۷ عصر، توسط Galaxy.)
۸-۳-۱۳۹۰, ۰۹:۲۵ صبح
یافتن سپاس نقل قول
12 کاربر از رها... به دلیل این ارسال سپاس کرده.
پارانزیم, @سما@, 6522356597simin, KHATEREH KHANOOM, معصومه بانو63, sara jon joni, طاهره 52, بی نام و نشانم, meemo, mozhgan57, pegasus, پروا*
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

RE: کاسه یخی
(۸-۳-۱۳۹۰ ۰۹:۴۶ صبح)*ashena* نوشته شده توسط:  رها خيلي خوشگلهClap
من هميشه برام سوال بوده اين كاسه ها چقدر دووم دارند؟

مهشید جون بستگی داره چی توش بریزی.
منم دفعه اول بود که درست می کردم gag
مثلا اگر یخ بریزی خوب قطعا دوامش بیشتره
اما کاسه من سه ساعت دووم آورد بعد دیگه شروع کرد به تند آب شدن که منم زیر شیر آب گرفتمش و جلوی چشمم همه ی زحمتام سه سوت آب شد Bathtime

اما خوشگل میشه uhum
می ارزه به زحمتش uhum
الان اینجا کاسه من خوب نیفتاد تو عکس
هم شفاف تر بود
هم اون لایه لایه گلهاش که بنفش بودن زیر نور خیلی خوشگل شده بودن Clap

(۸-۳-۱۳۹۰ ۱۰:۱۲ صبح)*ashena* نوشته شده توسط:  رها يخ بريزيم توش كه ميچسبه به جداره ها
نه؟

نه نمی چسبه
چون هردوشون تو دمای محیط هستن
و آروم آروم آب میشن uhum
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷-۵-۱۳۹۱ ۰۹:۰۹ صبح، توسط sima.)
۸-۳-۱۳۹۰, ۱۰:۰۱ صبح
یافتن سپاس نقل قول
4 کاربر از رها... به دلیل این ارسال سپاس کرده.
6522356597simin, معصومه بانو63, طاهره 52, mozhgan57
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

سانی جون کاری نداره که

اول قالب بزرگترت رو که برای من همون قابلمه بود دو سانت آب و هرچی می خوای میریزی می گذاری فریزر یخ ببنده بعد قالب کوچکترت رو می گذاری وسط قالب بزرگتر ، یک وسیله سنگین هم می گذاری تو قالب کوچیک مثلا من قندون گذاشتم hih بعد از این چسب نواری پهن ها برمیداری به همسرت می گه قالب کوچیک رو برات نگه داره اونوقت یک سر چسب نواری رو می چسبونی داخل قالب کوچیک و می کشیش تا برسه به دیواره خارجی قالب بزرگ ، بعد هم چسب رو قیچی می کنی hih
چهار طرف قالبت رو همین کار رو انجام بده uhum

اون وسیله سنگین رو هم تا آخر کار بگذار تو قالب کوچیکت بمونه uhum
۲۴-۳-۱۳۹۰, ۱۰:۲۱ صبح
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از رها... به دلیل این ارسال سپاس کرده.
ساریانا
ناظم خانوم گل

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنری

اعتبار: 5336

ارسال: #4
کاسه های یخی خیلی خوشگل میشن درسته که زیاد نمیمونن ولی استفاده زیادی دارن برای تزیین میشه روشون حساب کرد :

ابتدا برای کف کاسه حدود ۵/۱ سانت از کف کاسه بزرگ رو با اب پر میکنیم و میزاریم تا یخ بزنه بعد کاسه کوچکتر برمیداریم و میزاریم وسط و با چسب کاسه رو از کناره هاش به ظرف قبلی میچسبونیم بعد با اب پر میکنیم و برای تزیین کاسه یخی میتونی گل یا برگ تو اب بذاریم و بعد میزاریم تو فریزر تا یخ بزنه . واسه شبهای تابستون خیلی مناسبه میوه رو بیشتر خنک نگه میداره .
امضای sima
پدرم دیده به سویت نگران است هنوز
غم نا دیدن تو بار گران است هنوز
آنقدر مهر و وفا بر همگان کردی تو
نام نیکت همه جا ورد زبان است هنوز
۳۰-۳-۱۳۹۰, ۰۷:۱۲ عصر
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
6 کاربر از sima به دلیل این ارسال سپاس کرده.
پارانزیم, KHATEREH KHANOOM, sara jon joni, طاهره 52, Atefe joon, ایلگار
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 180

ارسال: #5
[تصویر:  20111209154025_nel2pcycn5runpg6e0ar.jpg]

موادلازم :
* دو عد کاسه در دوسایز متفاوت که داخل هم قرار بگیرند .
* گل خشک و طبیعی
* برش های میوه
* و هر چیز زیبایی که به نظرتون اومد !

طرز تهیه :
کف کاسه ی بزرگتر رو به ضخامت دلخواه آب میریزیم ( حدود سه چهار انگشت ) و کف کاسه رو با گلها و یا برش های میوه و ... پر میکنیم . البته نه به حدی که کل حجم آب رو بگیره . چون باید فاصله ای بینشون باشه تا زیباییشون رو بعد از یخ زدن نشون بده .
کاسه رو داخل فریزر می گذاریم تا یخ ببنده .
بعد از یک ساعت کاسه رو از فریزر خارج کرده و کاسه ی کوچکتر رو داخل کاسه ی بزرگ می گذاریم . دقیقاْ وسط کاسه و روی لایه ی یخ ، به طوری که بشه بین دوتاشون آب ریخت ! دورش رو به اندازه ی یک سوم کاسه از آب پر می کنیم .
و دوباره گلهای طبیعی و خشک و برش های میوه و خوشه گندم و هر چیزی که به نظرتون زیبا میاد رو در آب قرار میدیم و دوباره در فریزر می گذاریم تا این لایه هم یخ بزنه .
و برای سوم و آخر کاسه ها رو از فریزر خارج کرده و قسمت باقی مونده رو از آب پر می کنیم و باقی مونده ی تزئینات رو داخلش می ریزیم و میگ ذاریم تا یخ بزنه .
بعد از یخ زدن کامل ، کاسه ها رو از فریزر خارج کرده و با حوله ی داغ داخل کاسه ی کوچک و بیرون کاسه ی بزرگ رو ماساژ می دیم که یخ ها به آرومی از کاسه جدا بشن . به هیچ وجه کاسه رو زیر آب نگیرید چون چون آب شدن کاسه یخی را تسریع می کنه .
وقتی کاسه ها از یخ جدا شدن . دوباره کاسه ی یخ زده رو داخل فریزر بگذارید و وقتی همه ی مهمونها اومدن کاسه رو سر میز بیارید .

نکته :
چند مرحله آب ریختن به این دلیل بود که وقتی کامل و یک جا آب رو اطراف کاسه بریزید گلها و میوه ها بالا میان و همون بالا یخ میزنن و کاسه زیبایی نخواهد داشت ! اصلاْ هم سعی نکنید با فشار گلها رو مجبور به یخ زدن بکنید . راهکار ارائه شده بهترین راه ممکنه .

اگر از کاسه های بزرگی استفاده می کنید این سه مرحله رو به چهار یا پنج بار افزایش بدید .

حتماْ زیر کاسه از یک ظرف گود مثل خورش خوری استفاده کنید چون کاسه بر اثر دمای محیط کم کم شروع به آب شدن میکنه و تا چهل و پنج دقیقه ی اول زیبایی ِ کاملش رو حفظ میکنه . حواستون به بشقابی که زیرش هست هم باشه که احیاناْ از آب پر نشه !!!

داخل کاسه رو می تونید از قالب های یخ که برای داخل لیوان ها استفاده می شه پر کنید و یا میوه و هر چیزی که به نظرتون زیبا اومد .
امضای مرضیه
زندگی را تو بساز.نه بدان ساز که سازند و پذیری بی حرف...
۱۸-۹-۱۳۹۰, ۰۶:۱۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
13 کاربر از مرضیه به دلیل این ارسال سپاس کرده.
پارانزیم, 6522356597simin, sima, farzan6869, sara jon joni, طاهره 52, shamiiim, Atefe joon, بوریا, ati lady, mozhgan57, زینب ملکی راد, گوته

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 1666

ارسال: #6
کاسه یخی برا تزیین میز با شمع

[تصویر:  20120507072120_ice-shots.jpg]

[تصویر:  20120507072337_kool-aid-shooter.jpg]

[تصویر:  20120507072445_icyshots.jpg]

[تصویر:  20120507072517_shooters-ice.jpg]

[تصویر:  20120507072547_shot-glasses-ice.jpg]

[تصویر:  20120507072630_iceshots.jpg]

[تصویر:  20120507072703_iceshotgdweb1.jpg]

[تصویر:  20120507072723_ice-shot-glasses.jpg]
امضای shivaa
معنی سبز زندگی...معنی با تو بودنه
۱۸-۲-۱۳۹۱, ۰۸:۵۷ صبح
یافتن سپاس نقل قول
11 کاربر از shivaa به دلیل این ارسال سپاس کرده.
میس مهسا, پارانزیم, 6522356597simin, sara jon joni, طاهره 52, loyee_15, mozhgan57, زینب ملکی راد, pegasus, عروس نو, گوته

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد