تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 60 رای - 3.73 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاکتوس ها
#11
آكانتوكاليسيوم
از ويژگي هاي اين كاكتوس شكل كروي آن است كه با افزايش سن به صورت لوله اي در مي آيد.بدنه آن به قطر 10 سانتي متر و بلندي آن به 20 سانتي متر و به رنگ تيره و مات و گاه آبي مايل به خاكستري است.درازي خارهاي اين كاكتوس 1تا 1.5 سانتي متر است كه به فاصله 2 سانتي متر از هم قرار گرفته اند.رنگ خارها گوناگون است و از زرد تا قهوه‌اي تيره ديده مي شود.گلهاي اين كاكتوس قيفي شكل ،درشت ،پرپَر و به بلندي 7.5 سانتي متر و قطر5 سانتي متر مي رسد.ميوه از جنس كاكتوس،گرد و كروي ،فلس دار و قطر آن به 1.5 سانتي متر مي رسد.بذر آنها سياه كدر و قطر 1 ميليمتر است.ازدياد و تكثير آن بيشتر با كاشت بذر در گلخانه انجام مي شود.

منبع: نیک صالحیفایل‌های پیوست عکس(ها)
   
خدایا
دلمو دست تو دادم دلمو آسمونی کن/ همیشه مهربون بودی دوباره مهربونی کن

پاسخ }
#12
کاکتوس و گیاهان گوشتی

موضوع :کاکتوس و گیاهان گوشتی کاکتوس در حقیقت شتر دنیای گیاهان است. زیرا آب و مواد غذایی را در خود ذخیره نموده و برای روزهای کم غذایی و کم آبی به مصرف میرساند.و در مقابل گرما و خشکی و کم غذایی مقاومت خوبی را از خود نشان میدهد.بطور کلی آب مازاد در تنه و برگهای گیاه ذخیره میشود و گاهی تا یکسال در مقابل خشکی از خود مقاومت نشان میدهد.آنهایی که آب را در برگها ذخیره میکنند دارای برگهای مویی میباشند که این موها مانع تبخیر آب از سطح برگ می شود.
کاکتوسها دارای گونه های فراوانی هستند که آنها را به سه گروه تقسیم میکنند . پرسکیازها که دارای برگ و ساقه می باشند وگروه دوم اپفیتها وگروه سوم کاکتوسهای بیابانی که دو گروه آخر فاقد برگ یا برگهای بسیار کوچک می باشند.
تمام کاکتوسها خار دار نیستند و همگی دارای سلولهایی با روزنه های هوایی در سطح پوست میباشند. زندگی این گیاه بر اساس خشکسالی ، کمبود مواد غذایی و گرمای شدید تابستان بنا شده است و در گرمای فصل تابستان گیاه به خواب میرود و هوای خنک موجب به گردش در آمدن شیره گیاهی و ایجاد گل می شود.
برای آشنایی بهتر با کاکتوسها آنها را به دو دسته کاکتوسهای بیابانی و کاکتوسهای جنگلی تقسیم می کنیم.
1- گروه کاکتوسهای بیابانی :
بومی منطق گرم و بیابانی هستند و بر عکس اسم آنها فقط تعداد محدودی می توانند در بستر شنی و سنگلاخ زندگی کنند . صدها گونه از کاکتوسها جزء این گروه هستند و اغلب آنها از طریق قلمه تکثیر می یابند و در ماههای مهر تا اسفند احتیاج به آبیاری ندارند و در تمام مدت احتیاج به نور مستقیم خورشید دارند و در غیر این صورت قادر به تولید گل نخواهند بود .
2- گروه کاکتوسهای جنگلی :
این گروه بومی منطق گرم و جنگلی استوایی بوده و روی تنه درختان جنگلی به صورت اپیفیت زندگی میکنند .این گیاهان کمتر جنبه زینتی داشته و با برگهای پهن و ساقه های رونده آنها را میتوان شناخت .در زمستان برخی از آنها احتیاج کمی به آبیاری دارند و در تابستان هم بایستی از تابش مستقیم آفتاب محفوظ بماند

طرز نگهداری کاکتوس بیابانی :

· درجه حرارت :درجه حرارت مود نیاز در فصل بهار تا پاییز 14 تا 21 درجه و در زمستان آنرا به داخل آپارتمان و در محل پر نوری که درجه حرارت حدود 15-10 درجه باشد ، منتقل میکنند.
· آبیاری : در ماه فروردین مقدار آبیاری را افزایش داده و از خرداد به بعد آبیاری بطور متوسط انجام میپذیرد .در هر صورت بین دو آبیاری بایستی سطح گلدان نسبتا خشک شود و در اواخر تابستان آب آنرا کم کردهو از مهر ماه به بعد آب آن قطع می شود و فقط در مواقعی که گیاه ممکن است چروک بردارد اقدام به آبیاری سبک میکنند. چنانچه آب محلی سنگین است بایستی از آب باران استفاده کرد .
· تغییر گلدان :گیاهان جوان را در فروردین هر سال تغییر گلدان میدهند ، ولی گیاهان بزرگ احتیاج به تغییر گلدان ندارند . فقط در مواقع ضرورت گلدان آنرا به گلدان بزرگتری که تنها دو سانت از گلدان قبلی بزرگتر باشد تبدیل میکنند . در مورد اپیفیلوم نبایسیتی گلدان را تعویض نمود زیرا در صورتی گل میدهد که ریشه متراکم باشد .
· تکثیر: قلمه های برگی یا جوانه های کناری آن بخوبی ریشه میدهند. هنگام قلمه زدن بهار و تابستان است و باید توجه کرد ( نکته مهم در تکثیر )که قلمه را بایستی به مدت سه تا چهار روز در هوای آزاد نگهداشته و حتی قلمه های بزرگ را یک تا دو هفته نگهداشته و در بستر شن و خاک و برگ پوسیده که در زیر بستر ، کود پوسیده و خاک و شن ریخته شده ، قلمه می زنند .
روش دیگر تکثیر به وسیله بذر است که در حرارت 21 تا 25 درجه در بهار کاشته می شود.

انواع کاکتوسهای بیابانی :
گونه استروفیتوم یا کاکتوس شاخ بزی :
دارای ساقه هایی است که در مجموع یک کره چند پهلو را درست کرده و نقطه های سفیدی به شکل نوار بر روی سطوح هشت گانه آن دیده می شود و تسمه های تابداری سطح آنرا پوشانده است . در آبیاری آن باید دقت کامل شود . نوع دیگر آن استروفیتوم میریوستیگما یا کلاه اسقف ، دارای پنج تا شش قسمت و مجموعا به شکل کرهای چندپهلو می باشد که از قسمت فوقانی آن یک تاج طلا یی خارج شده و سطح کره را نقاط سفید رنگی پوشانده است.
گونه کاما ای سراوس :
از انواع آن کاکتوس بادام زمینی که ساقه های آن شبیه به انگشت و به تعداد زیاد از یک محور خارج شده و دارای گل قهوه ای رنگ گل سرخی مانند است .سطح برگها را بر آمدگیهای سفید رنگی پوشانده و آنرا خارهای نرمی گرفته است .
گونه سفالو سرئوس سنیلیس :
بنام کاکتوس پیرمرد شناخته شده و دارای تارهای سفید رنگی است که همچون کلاه گیس بر سر گیاه نهاده اند . دارای ساقه ستون مانندی است که اطراف آنرا تارهای سفیدی پوشانده است . در زمستان به آب کمی احتیاج دارد و در تابستان لازمست مرتبا آبیاری شود . در بعضی از انواع آن از وسط سر این گیاه خارهای سفید نوک تیزی خارج شده که دست را آزار میدهد .
کلئیستو کاکتوس :
ساقه های بلند و استوانه ای دارد که سطح آنرا پرزهای سفیدی پوشانده و از تعریق گیاه جلوگیری می کند. دارای نقطه های در سطح بدنه است که خطوط راه راه برجسته ای را تشکیل داده و آنرا بنام کاکتوس مشعل نقره ای نامیده اند.
گونه های سرئوس :
که بنام کاکتوس ستونی مشهورند و ارتفاع آنها به 70 سانت میرسد و دارای بلورهای برجسته و خارهای تیز در سرتا سر آن پوشیده شده است. ساقه ستونی آن شش تا هشت پهلو میباشد . در زمستان احتیاج به هوای گرم حدود 15 تا 17 درجه دارد .
اکینو کاکتوس گروسنی :

بنام بشکه طلایی مشهور شده ، دارای ساقه کروی و تیغه های برجسته ای که لبه تیغه ها را تعداد بسیار زیادی خارهای زرد فرا گرفته است. در زمستان به آب کمی نیاز دارد . فقط در اواسط تابستان باید با حفاظ کم رنگی در مقابل آفتاب آنرا محفوظ نمود و کود پوسیده دامی لازم دارد.
اکینو سرئوس پکتیناتوس :
دارای ساقه استوانه ای با شیارهای طولی و نقاط برجسته در مسیر این شیارها با خارهای بسیا روی هر برجستگی میباشد . دارای گلهای سرخ و صورتی زیبایی است که در کنار و پهلوی ساقه روی شاخه فرعی ظاهر میشود. خاک گلدان باید دارای مقدار زیادی ریگ و شن و تورب باشد .
فروکاکتوس لاتیس پینوس :
که بنام کاکتوس قلاب ماهیگیری نامگذاری شده . ساقه آن کروی ، هشت پر و به رنگ خاکستری مایل به سبز و شبیه به هندوانه خاردار است و رشته هایی که تمام سطح کره را پوشانده مانند قلاب ماهیگیری میباشد .
اسپوستوآ لاناتا :
آنرا بنام پیرمرد پروای نامگذاری کرده اند . دارای ساقه استوانه ای و دارای شیارزهای برجسته طولی و سطح ساقه و شیارها را موهای نرم نقره ای پوشاننده .
اکینو فوسولو کاکتوس :
دارای ساقه کروی چین داری است که سطح آنرا زائده های طویل بسیاری پوشانده و بنام کاکتوس مغزی نامگذاری شده است .
گیمنو کالی سیوم :
از خانواده کاکتاسه و از گونه های معروف آن میهانوویچی ای هیبوتان که از یک ساقه کروی شکل که بر روییک پایه چهار پر سوار است تشکیل گردیده و این دو پایه بر روی هم پیوند زده شده اند . گلهای بسیار زیبای قرمز رنگ تولید میکنند که جذابیت خاصی دارد .این گباه تابع رژیم گلخانه های سرد است و به آب کمتری احتیاج دارد .
مامی لاریا :
دارای ساقه های کروی و زائده های قلاب مانند و موهای سفید پر پشتی تمام کره ساقه را احاطه نموده و با گلهای بسیار زیبای ارغوانی ،سفید و صورتی ، زیبایی خاصی پیدا نموده . همچنین روی سطح فوقانی آن دارای بر آمدگیهای کروی شکلی است و بعضی از آنها دارای شیره گیاهی سفید رنگی است و بایستی برای تکثیر آن جوانه آن را جدا نموده و در خاک ماسه و شنی و خاک برگ بکارند .

کاکتوسهای بیابانی در چه شرایطی گل می دهند :

بعضی از کاکتوسها حتی دردوره جوانی ایجاد گل میکنند ولی بعضی از آنها مانند اپول تیا و سرئوس در شرایط عادی گل نخواهد داد .
بعضی از کاکتوسها که تقریبا 50 درصد در کاکتوسها را شامل می شود ، در بین سنین سه تا پنج سالگی گل میدهد و هر سال گل آنها تجدید میگردد .اگر چه فصل گل دهی در حدود ماههای بهار میباشد ، ولی بعضی از کاکتوسها در شرایط خاصی در سر تا سر سال گل میدهند .یکی از شرایط تولید گل این است که همیشه گل ، فقط روی بوته های آماده به رشد گل میدهد و برای آماده نگهداشتن بوته برای گل دادن و مواظبت از آن در دوره تابستان و ایجاد محیط استراحت دردوره زمستان است . همچنین مقدار ریشه هر اندازه درگلدان متراکم تر باشد امکان تولید گل روی بوته فراهم تر است .


منبع :
نیک صالحی
خدایا
دلمو دست تو دادم دلمو آسمونی کن/ همیشه مهربون بودی دوباره مهربونی کن

پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#13
گیاهان گوشتی
گیاهان گوشتی گیاهانی هستند که دارای برگها و ساقه های ضخیم و آبدارند. از آنجایی که شباهتهای زیادی به کاکتوسها دارند، گاهی با یکدیگر اشتباه می شوند. گیاهان گوشتی مانند کاکتوسها بسیار مقاومند، زیرا اغلبشان به نواحی گرم و کم آب تعلق دارند. با توجه به اینکه این گیاهان می توانند برای مواقع کم آبی مقدار زیادی آب در برگهای خود ذخیره کنند، شرایط نگهداری آنها نیز تا حدودی با کاکتوسها مشابه است. تفاوت گیاهان گوشتی و کاکتوسها در برگهایشان است. کاکتوسها برگ مشخصی ندارند، در حالی که برگ گیاهان گوشتی تا حدودی مشخص است. فقط چند نوع کاکتوس به طور استثنایی برگ دارند. در این شماره، شما را با چند گیاه زینتی که دارای برگهای
گوشتی هستند، آشنا می کنیم.

گل ناز:

گیاه زینتی زیبایی است که گلهایش از نظر رنگ بسیار متنوع اند. ناز به خانواده کراسولاسه (CRASSULACEAE) تعلق دارد. برگهای اغلب گیاهان این خانواده گوشتی و آبدارند. ناز گیاهی است یکساله که معمولاً به وسیله کاشت بذر ازدیاد می یابد، اما قلمه ساقه هایش نیز به آسانی ریشه دار می شوند. بذر ناز را باید در اواخر زمستان به خاک بنشانیم، تا در اواخر تابستان یا پاییز شاهد گلهایش باشیم. گیاه مناسبی برای باغچه یا گلدانهایی است که روی تراس قرار دارند. نازها از جنس سدوم (SEDUM) هستند. بیش از صد و پنجاه گونه گیاه گوشتی از جنس سدوم وجود دارند که بعضی از آنها دایمی و برخی یکساله اند.
از خصوصیات گل ناز آویختگی ساقه هایش است که موجب زینت اطراف گلدان و یا کناره تراس می گردد.

[عکس: gole%20naz1.jpg]

کراسولا: CRASSULA

در خانــواده کراسولاســه (CRASSULACEAE) کراسولا گیاه زینتی مشهوری است که به آفریقای جنوبی تعلق دارد. این گیاه نیز مانند سایر همقطارانش دوستدار گرما است و نسبت به آب کم مقاومت زیادی دارد. برگهایش آبدار و ضخیم و پولک مانندند.

[عکس: fbe19d2639afd22637a9ff5f25d63bda.jpg]


کالانچوئه: KALANCHOE

این گیاه دارای برگهایی است آبدار با بریدگیهای فراوان. دویست گونه دارد و متعلق است به خانواده کراسولاسه.
رویشگاه «کالانچوئه» ماداگاسکار است. این گیاه را نیز می توان مانند سایر گیاهان خانواده کراسولاسه به وسیله کاشت بذر و قلمه ساقه تکثیر کرد. در وضع مناسب رشد زیادی می کند تا جایی که به شکل درختچه درمی آید. گلهای زرد، قرمز یا ارغوانی رنگش به آن زیبایی خاصی می بخشد.
اِشوریا: ECHVERIA

برای این گیاه نام گیاهشناس و نقاش مکزیکی که کاشف آن بوده، انتخاب شده است. برگهایش تخم مرغی و ضخیم و به رنگ سبز مایل به خاکستری اند. گلهایش زرد، صورتی و یا نارنجی رنگند. به روش قلمه برگ یا استفاده از پاجوش ازدیاد می یابد. جزو خانواده کراسولاسه است.
آلوئه: ALOE

جزو گیاهانی است که برگهایش گوشتی و آبدارند. به خانواده لیلیاسه (LILIACEAE) تعلق دارد. آلوئه ساقه ندارد، اما برگهای ضخیمش که همه از یک نقطه خارج می شوند، رشد زیادی می کنند. گلهایش قرمز یا زردرنگ بوده و به صورت خوشه ای از اندام میله ای شکلی آویزان می شوند. به روش تقسیم پاچوش تکثیر می گردد.هاورتیا: HAWORTHIA

گیاه زینتی دیگری است از خانواده لیلیاسه. ساقه ندارد. برگهایش ضخیم و نوک تیز و مخطط هستند. گلهای زنگوله ای شکلش به صورت خوشه ای، به طول دوازده سانتی متر در تابستان ظاهر می گردند.

با استفاده از پاچوشهایش تکثیر می شود.


[عکس: Item_Haworthia1.jpg]


مراقبتهای لازم از گیاهانی که برگهای گوشتی دارند
شما را با چند نمونه از این گیاهان که متعلق به خانواده های کراسولاسه و لیلیاسه بودند، آشنا ساختیم. حال ببینیم نحوه نگهداری و پرورش آنها چگونه است. همان طور که ملاحظه کردید، اینها گیاهانی گرمادوست و روشنایی پسندند. برای اینکه به گل بنشینند، باید از نور کامل آفتاب استفاده کنند. نسبت به نوع خاک بسیار کم توقعند. گیاهان خانواده کراسولاسه در هر نوع خاکی رشد می کنند، اما به طور کلی در خاکهای سبک (دو قسمت ماسه و یک قسمت خاک باغچه) مناسبترند.
آبیاری:

تا زمانی که هنوز کاملاً رشد نکرده اند، باید آنها را به طور مرتب آبیاری کرد، اما وقتی از رشد کافی برخوردار شدند، آبیاری را کم کنید و فقط زمانی به آنها آب بدهید که خاک کاملاً خشک شده باشد. به این گیاهان در تابستان آب بیشتری بدهید، اما در زمستان و زمانی که رطوبت نسبی هوا زیاد است، به حداقل آب احتیاج دارند.

منبع: نیک صالحی
خدایا
دلمو دست تو دادم دلمو آسمونی کن/ همیشه مهربون بودی دوباره مهربونی کن

پاسخ }
#14
آشنایی با انواع کاکتوس
نظر به اینکه خودم خیلی جون کندم تا با کاکتوسها آشنا بشوم( بدلیل عدم وجود منابع باهال) فکر کردم مقالاتی را در مورد خانواده های مختلف کاکتوس با شرحی خلاصه و عکس براتون فراهم کنم.امیدوارم مورد توجه دوستداران کاکتوس قرار بگیره .
سعی میکنم بطور مرتب براتون مطلب بنویسم اگر زندگی بگزاره.
برای شروع رفتم سراغ خانواده آلوئه (آلوئی) که به لطف سعید خان تازه باهاشون آشنا شده ام.


آلوئه مارلوتیس Aloe marlotis : این آلوئه متعلق به خانواده لیلاسه آ میباشد.و زادگاهش در آفریقا و ماداگاسکاره.اکثر این گونه گلبرگهای بزرگ بدون ساقه دارندو بطور انبوه رشد میکنند.
شرایط نگهداری:برای تمامی آلوئه ها یکسانه برای همین فقط یکبار مینویسم .
در مکانی با سایه و آفتاب ملایم (پشت پنجره بد نیست).در تابستان کمتر آبیاری معتدل و ملایمی لازم داره و در باره اینکه تو زمستون اصلا باید بهش آب بدهیم یا نه بین علما و حکما اختلاف نظر هست .اما یه کمی آب باعث میشه که برگهاش نمیرند.آب زیاد باعث میشه که ریشه این گیاه بپوسه.
نکته :برای کشتن یه کاکتوس سه راه وجود داره .
1- اصلا بهش آب ندین .
2- پرتش کنید توی سر مردم (در این حالت احتمالا همراه کاکتوستون یه نفر هم میمیره)
3- بهش خیلی آب بدین. (این یکی باعث میشه وجدان درد هم نگیرید ).
وقتی کاکتوستون را درگلدان قرار میدهید ساقه اونو خیلی توی خاک فرو نکنید.بعضی از این گونه توی آفتاب زیادی ؛قرمز میشوند.

آلوئه آربوره سنس اسپینوسیسیما Aloe Arborescens Spinosissima :میدونم حالتون از اسمش بهم خورد.ولی تازه گیها تو خیابون چند نفر رو دیدم که موهاشون این شکلیه برا همین من بهش میگم مو قشنگ .
این گیاه بومی آفریقای جنوبیه .معمولا به شکل درختچه های دراز در میاد.که حتی می تونند به 480 سانتیمتر برسند.


آلوئه آریستاتا Aloe Aristata: اینم مال افریقا و ماداگاسکاره .برگهای سبزش چرخش ملایمی دارند و و در نوک برگها دندانه های شاخ مانندی دارند.


آلوئه بروی فلورا Aloe Breviflora : بومی آفریقای جنوبیه –گلبرگهای ضخیم و پهن توده مانندی داره که خاکستری-سبزند و در قسمتهای زیرین با چرخشی ملایم به سفیدی میزنند.گلهای این گیاه از لحاظ رنگ متنوعند از قرمز تا زرد.این گیاه خالخالی نیست .


الوئه برومی Aloe Broomii :»بومی آفریقای جنوبی –با گلبرگهای راست –خیلی خیلی راست .با تیغهای خفن .


آلوئه بوهری Aloe Buhrii :» :این آلوئه متعلق به خانواده لیلاسه آ میباشد.و زادگاهش در آفریقا و ماداگاسکاره.اکثر این گونه گلبرگهای بدون ساقه دارندو بطور انبوه رشد میکنند.خیلی هم شبیه بقیه کاکتوسها نیست .


آلوئه سیلیاریس Aloe Ciliaris Climbing :»بومی آفریقای جنوبی –برگهای سبزی داره مثل یه کاج مطبقه که از نوک کاشتنش .آدمایی که وارونه زندگی میکنند از طرفدارای این کاکتوسند.


آلوئه هاوارتویدس Alie Hawarthoides :» بومی آفریقا ماداگاسکار و نواحی مدیترانه ای –برگهای خیلی باریکی داره که روشون تیغهای سفید رنگ دارند.


آلوئه یوونا Aloe Juvena :» این آلوئه متعلق به خانواده لیلاسه آ میباشد.و زادگاهش در آفریقاست بومی کنیا .ساقه گیاه با برگهای مثلث شکل کوچک که در زیر خالهای با رنگهای روشن (عمدتا سفید ) دارند پوشیده شده .نوک برگها دندانهای ریزی ووجود دارد که در صورت قرار گرفتن به رنگ قهوه ای درمیآیند.


آلوئه ئیری دوران سیاه Aloe Meyeri Doran Black :» اهل ماداگاسکار و نواحی مدیترانه ای .از زیبا ترین کاکتوسهای این خانواده است .


آلوئه پلیکاتیلیس Aloe Plicatillis :» ساقه های کوتاهی داره و برگهاش مثل پروانه های پنکه از گلبرگهاش محافظت میکنند.این گیاه را باید بطور منظم در بهار و زمستان آبیاری کرد.اما در تابستانها به خواب میرود و باید آنرا خشک نگهداشت .


آلوئه ورا Aloe Vera :» ین گیاه با اسم باربادنسیس Barbadensis هم خوانده میشود.بهش گیاه پزشکی هم میگویند چون بعلت دارا بودن خواص پزشکی بطور وسیعی کشت میشود.
دوستان عزیز امیدوارم شما هم مقالات و مطالب مفید در زمینه های مختلف کشاورزی و باغبانی را در اختیار باغبانی علمی قرار دهید تا با انتشار آن برای همه دوستان مفید واقع شود .
ترجمه : هوتن درخشانیان

horticulture.persianblog.ir

خدایا
دلمو دست تو دادم دلمو آسمونی کن/ همیشه مهربون بودی دوباره مهربونی کن

پاسخ }
#15
ژیمنوكالیسیوم
Gymnocalycium


   

این كاكتوس های كوچك قرمز و زرد رنگ اخیرأ به تعداد زیادی به فروش میرسند .
دلیل این امر شكل ظریف و زیبای آنها است .
خریدار معمولا تصور میكند گیاهی گلدار را خریداری كرده است كه به آسانی میتواند آنرا نگهداری كند حال آنكه چنین نیست .

قسمت كروی شكل فوقانی در حقیقت گل نیست بلكه نوعی كاكتوس است كه بر ساقه نوعی دیگر از كاكتوس بنام تریكو سرئوس اسپاچیانوس كه قدرت جذب زیادی

دارد پیوند زده شده است .
درتابستان لازم است در محل پر نور وگرمی دور از آفتاب نگهداری شود در زمستان یك دوره استراحت را باید در 10 درجه سانتیگراد و آب بسیار كم بگذراند .
چنانچه خوب از آن نگهداری شود تعدادی جوانه كروی خواهد داد كه به نوبه خود آنها را میتوان بر ساقه های دیگر پیوند زد .
بهر حال اغلب خریداران نمیتوانند این كاكتوس ها را بخوبی نگهدارند و معمولا خشك می شوند

منبع: akairan.com
خدایا
دلمو دست تو دادم دلمو آسمونی کن/ همیشه مهربون بودی دوباره مهربونی کن

پاسخ }