امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کلاغ ها پس از دعوا، با یکدیگر روبوسی می کنند!
#1
   
دعوا و درگيري در ميان کلاغها امري عادي است، اما مطالعات جديد نشان مي دهد اين پرندگان که برخي صفت بد يمني را به آنها نسبت مي دهند، پس از اينکه نزاعشان به پايان رسيد با يکديگر روبوسي کرده و پرهاي يکديگر را مرتب مي کنند.

به گزارش خبرگزاری انتخاب؛ دانشمندان دريافته اند پس از کشمکش و درگيري که شامل تعقيب و گريز و نوک زدن به يکديگر است، اين پرنده ها متوقف شده و رفتار خود را به سرعت تغيير داده و با ابراز محبت از يکديگر دلجويي مي کنند.اين ابراز محبت شامل مرتب کردن پرها و زدن منقارها به يکديگر بوده و از اين رو قابل توجه است که اين پرنده ها هرگز به استفاده از رفتارهاي محبت آميز شهرتي نداشته اند.
محققان دانشگاه وين با زير نظر گرفتن گروهي هفت تايي از کلاغها دريافتند در صورتي که دو کلاغ طي 10 دقيقه گذشته با يکديگر درگير شده و نزاع داشته باشند پس از نزاع نسبت به هم رفتاري دوستانه تر نشان خواهند داد.
به گفته محققان، اين رفتار در ميان پستانداران که از حس لامسه قوي تري برخوردارند و معمولاً پس از دعواها به راحتي با يکديگر آشتي مي کنند بسيار رايج تر است، اما پيش از اين هيچ پرنده اي شناسايي نشده بود که چنين رفتاري از خود بروز دهد.
بر اساس گزارش نيوساينتيست، محققان مي گويند حيوانات زيادي وجود دارند که از مکانيزمي براي حفظ روابط دوستانه طولاني مدت برخوردارند و حيوانات اجتماعي که مي توانند ديگر حيوانات را شناسايي کرده و روابط طولاني مدتي را با آنها برقرار کنند از توانايي بيشتري براي آشتي کردن و در کنار هم ماندن برخوردارند....
[عکس: 20140316174952_1017704_627334297340215_966572318_n.jpg]
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Restart-1 یک فقره دعوا چه قدر آب می خورد؟ Darya 0 690 ۰۸-۰۶-۱۳۹۰, ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Darya