خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کلاه ساده ی دخترونه

خانوم گل هنرمند

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 3379

ارسال: #1
کلاه ساده ی دخترونه
[تصویر:  20150223232332_4.jpg]

[تصویر:  20150223232429_5.jpg]

سلام خانوما
طرز بافت این کلاه خیلی خیلی راحته ان شالله خوشتون بیاد83
دور سر دختر من 53 بود و با پنجاه تا دونه شروع کردم(اول 60 تا سر انداختم وقتی بافتم تموم شد اندازه ی خودم شد)

50 تا دانه سر بیاندازید.
14 رج کشباف تکی ببافید(یک دانه زیر-یک دانه رو)
رج 15 تمام دانه ها از رو
رج 16:چهل و یک(41)دانه از زیر (9) دانه ی آخر رو نبافید و برگردید(منظور از اینکه گفته میشود نبافید و برگردید این است که دانه ها را روی میل باقی بگذارید و کل بافت را پشت و رو کنید و به رج برگشت بروید)
رج 17:دانه ی اول را بلند کنیو و نبافید(فقط میل سمت راست بگیرید)(31)دانه از رو-(9)دانه ی آخر را نبافید و برگردید
رج18:دانه اول را بلند کنید و نبافید(23)دانه از زیر و (17)دانه را نبافید و برگردید
رج19:دانه ی اول را بلند کنید و نبافید (15)دانه از رو و (17)دانه را نبافید و برگردید
رج 20:دانه ی اول را بلند کنید و نبافید (24)دانه از زیر و (8)دانه را نبافید و برگردید
رج21:دانه ی اول را بلند کنید و نبافید (33)دانه از رو-(8)دانه را نبافید و برگردید
رج22:دانه ی اول را بلند کنید و نبافید (41)دانه از زیر (یعنی رج تا آخر)
رج23:همه ی دانه ها از زیر
رج 24 تا 30:تکرار رج 16 تا 23

این مرحله را 12 بار تکرار کنید
در آخر 13 رج کشباف تکی ببافید و بافت را تمام کنید
حالا بافت آماده ی دوخت است
لبه های کشباف جلو و پشت کلاه رو کنار هم گذاشته و تا سر کشباف ببافید و دورتادور حلقه ی کنار گوش ها رو کوک بزنید و نخ رو بکشید تا کارتون جمع بشه.
من با این آموزش هم گل بافتم و کناره های کلاه بافتم8
*یه نکته:
اگه میخواید تعداد دانه هارو کم و زاید کنید باید ده تا ده تا کم و زاید کنید مثلا یا 50 تا سر بندازید یا 30 تا یا 60 تا
و توی بافت با هر تعداد که سر انداهتید اون تعداد دونه هایی که در آخر هر رج نباید ببافید و برگردید یکی هستن
یعنی چه شما 50 دانه سر انداخته باشید چه 60 تا در رج 16 نه دانه نبافید و برگردید.در رج 17 هم همان 9 دانه....تا آخر
امیدوارم توضیحاتم کامل باشه
اگه سوالی بود درخدمتم83
امضای monamona
آدمهایی هستند که بودنشان
"حتی مجازی"
به آ
دم آرامش میده!دوستیشون برات حقیقی میشه
و یهو میشن یه قسمت از زندگیت!
ممنون که هستی!Flowerysmile
۵-۱۲-۱۳۹۳, ۱۲:۱۹ صبح
یافتن سپاس نقل قول
14 کاربر از monamona به دلیل این ارسال سپاس کرده.
mahgolak, نم نم بارون, گلسان, رز ابی12, شکوفه افتابگردان, 1368Sheri, بانوی مهربانی, Galaxy, jasmin yeganeh, رها نبوی, مامي اروين, رويا صادقي, mina63, Atefe joon

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد