تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کلاه ساده ی دخترونه
[عکس: 20150223232332_4.jpg]

[عکس: 20150223232429_5.jpg]

سلام خانوما
طرز بافت این کلاه خیلی خیلی راحته ان شالله خوشتون بیاد83
دور سر دختر من 53 بود و با پنجاه تا دونه شروع کردم(اول 60 تا سر انداختم وقتی بافتم تموم شد اندازه ی خودم شد)

50 تا دانه سر بیاندازید.
14 رج کشباف تکی ببافید(یک دانه زیر-یک دانه رو)
رج 15 تمام دانه ها از رو
رج 16:چهل و یک(41)دانه از زیر (9) دانه ی آخر رو نبافید و برگردید(منظور از اینکه گفته میشود نبافید و برگردید این است که دانه ها را روی میل باقی بگذارید و کل بافت را پشت و رو کنید و به رج برگشت بروید)
رج 17:دانه ی اول را بلند کنیو و نبافید(فقط میل سمت راست بگیرید)(31)دانه از رو-(9)دانه ی آخر را نبافید و برگردید
رج18:دانه اول را بلند کنید و نبافید(23)دانه از زیر و (17)دانه را نبافید و برگردید
رج19:دانه ی اول را بلند کنید و نبافید (15)دانه از رو و (17)دانه را نبافید و برگردید
رج 20:دانه ی اول را بلند کنید و نبافید (24)دانه از زیر و (8)دانه را نبافید و برگردید
رج21:دانه ی اول را بلند کنید و نبافید (33)دانه از رو-(8)دانه را نبافید و برگردید
رج22:دانه ی اول را بلند کنید و نبافید (41)دانه از زیر (یعنی رج تا آخر)
رج23:همه ی دانه ها از زیر
رج 24 تا 30:تکرار رج 16 تا 23

این مرحله را 12 بار تکرار کنید
در آخر 13 رج کشباف تکی ببافید و بافت را تمام کنید
حالا بافت آماده ی دوخت است
لبه های کشباف جلو و پشت کلاه رو کنار هم گذاشته و تا سر کشباف ببافید و دورتادور حلقه ی کنار گوش ها رو کوک بزنید و نخ رو بکشید تا کارتون جمع بشه.
من با این آموزش هم گل بافتم و کناره های کلاه بافتم8
*یه نکته:
اگه میخواید تعداد دانه هارو کم و زاید کنید باید ده تا ده تا کم و زاید کنید مثلا یا 50 تا سر بندازید یا 30 تا یا 60 تا
و توی بافت با هر تعداد که سر انداهتید اون تعداد دونه هایی که در آخر هر رج نباید ببافید و برگردید یکی هستن
یعنی چه شما 50 دانه سر انداخته باشید چه 60 تا در رج 16 نه دانه نبافید و برگردید.در رج 17 هم همان 9 دانه....تا آخر
امیدوارم توضیحاتم کامل باشه
اگه سوالی بود درخدمتم83
آدمهایی هستند که بودنشان
"حتی مجازی"
به آ
دم آرامش میده!دوستیشون برات حقیقی میشه
و یهو میشن یه قسمت از زندگیت!
ممنون که هستی!Flowerysmile
پاسخ }