خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کله پاچه

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 58

ارسال: #1
Xeyes کله پاچه
امیدوارم جای تاپیک درست باشهDreamyeyesf
جستجو کردم چیزی یافت نشد منم خودم دست بکار شدمhih
می دونم الان یه سری می گن اییییششش(2496)
یه سری ها هم فحشم می دنbio jolo ولی خوب چی کار کنم گفتم شاید یه سر ها هم مثل من اهل کلپچ باشنYum2
مواد لازم:

کله گوسفند
۱عدد
پاچه گوسفند
۴عدد
پیاز درشت
۱عدد
زردچوبه
۱ قاشق چای خوری
نمک به مقدار دلخواه
فلفل به مقدار دلخواه
آب سرد ۴ لیوان
نخود در صورت تمایل ۱۰۰ گرم

ظروف و وسایل لازم:

یک قابلمه تقریبا ٧ یا ٨ لیتری

طرز تهیه:

طبخ کله پاچه چیزی نیست بجز گذاشتن آن در دیگ و با حرارت بسیار ملایم پختن. هنر این کار تنها در این است که آنرا خوب تمیز کنید و هنگام طبخ آنرا زیاد نجوشانید و در عوض روی حرارت بسیار ملایم آنرا به شکلی دم کنید و استفاده از ادویه کافی که معمولا فقط نمک زردچوبه و فلفل سیاه و فلفل قرمز هندی است از مهمترین ها ست. شما می توانید کله پاچه پاک کرده بخرید یا می توانید برای تمیز کردن کله پاچه آنرا در آب گرم گذاشته تا خون آن خوب از بین برود و این کار را چندبار تکرار کنید تا کله خوب تمیز شود سپس پوست آنرا کنده و نصفش کنید (آرواره و کله )و داخل آنرا کاملا تمیز کنید .

برای طبخ، کله و پاچه را با هم در یک قابلمه قرار بدهید و آب به اندازه کافی به آن بیفزاید تا جایی که نیمی از کله زیر آب برود بعد یک پیاز را پوست بکنید و به چهار پنج تیکه تقسیم کنید و داخل قابلمه بیندازید همچنین در صورت تمایل می توانید ۱۰۰ گرم یا به اندازه نیاز نخود هم پای آن بریزید زردچوبه هم بزنید و در دیگ را خوب کیپ کنید، حرارت را به صورتی تنظیم کنید که آب زیاد نجوشد و یا حتی نیازی به جوشیدن هم نیست، همین که بتواند درجه آب را به نزدیک صد درجه برساند کفایت می‌کند یا حداکثر و فقط بصورت خیلی ملایم بجوشد.

شما می توانید کله پاچه را شب بار گذاشته و صبح جهت صبحانه نوش جان کنید .

حتما کله پاچه را قبل از بردن سر سفره تمیز کنید و تنها گوشت های قابل خوردن را در ظرف بریزد و استخوان و ضایعات آنرا قبل از سرو کردن از آن جدا کنید.

حتما همراه کله پاچه لیمو ترش هم استفاده کنید.

[تصویر:  20120929212949_mo2900.jpg]
امضای غزال70
خدایا خودت این عشقو بی هوا تو دلم کاشتی ...تا اینجای کار پا به پام اومدی ازینجا به بعدشم دستمو رها نکن زندگی قشنگمو به تو می سپرمangelic0

هرانچه بود....هرانچه هست::
http://www.ghazal70gh.blogfa.com
۸-۷-۱۳۹۱, ۱۱:۰۸ عصر
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
15 کاربر از غزال70 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
sarvenaz32, dokhmal2, گلسان, amitris, nasim88, marzi marzi, tanha-lz2, niloofar00, مامانش, کارن, دختر شیرازی, خانوم خانوما, royamama, حلمایی, سرونازشیراز
خانوم گل هنرمند

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 4910

RE: کله پاچه
غزال جون بزن قدشhShake Hi5

خودم درستيدم با كمك همسري

[تصویر:  20130516105152_555.jpg]

اينم تريت آبگوشت

[تصویر:  20130516105844_777.jpg]

[تصویر:  20130516105630_666.jpg]

جاي هركي دوست داره خاليYum2Yum2Yum2
امضای گلسان
83
۲۶-۲-۱۳۹۲, ۱۲:۴۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
18 کاربر از گلسان به دلیل این ارسال سپاس کرده.
1368Sheri, negin.s, من و نفسم, nasim88, marzi marzi, گل گندم61, mamane kiana, Linda, niu421, سایه غمگین, niloofar00, raha24, دختر شیرازی, خانوم خانوما, گلوريا, حلمایی, *گیلدا*, مهرناز مامانی
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 61

(۲۱-۳-۱۳۹۲ ۰۴:۴۶ عصر)مامان الی نوشته شده توسط:  
(۲۱-۳-۱۳۹۲ ۰۴:۴۰ عصر)فاطمه1985 نوشته شده توسط:  دوستان من یه پاچه گوساله خریدم میخوام درستش کنم. شنیدم کلسیم بالایی داره. حالا نمیدونم مثل کله پاچه گوسفند بپزمش یا مثل قلم درست کنم و از آبش واسه حلیم یا خورشتی چیزی استفاده کنمDunnof تا حالا کسی پاچه گوساله نپزیده راهنمایی کنه؟

سلام خانومی
من خودم یه بار واسه مامانم پختم که مثل پاچه گوسفند تو زودپز پختم موقع پخت هم هویج هو تو قابلمه گذاشتم
ولی اینو بیشتر از آبش استفاده میکنن با آبلیموی فراوان

مامان الی به نظرت بپزمش و بریزم تو حلیم بادمجون خوب میشه؟ مزش چه جوریه؟ مثل کله پاچه هست یا قلم؟
امضای فاطمه1985
ما زنده به آنیم که آرام نمانیم
۲۱-۳-۱۳۹۲, ۰۴:۵۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 11

ارسال: #4
سلام
عزیزم اب کله پاچه طعم مخصوصی داره واگر توی چیز دیگری استفاده کنی کهQuestionedf(2496)
من یک بار اب اضافی امده بود سوپ پختم وای که چه چیزی ؟؟؟
تعم ببععی می داد
اب قلم بی بو ولی کله پاچه فقط خودشYum2Yum2Yum2
امضای گلن
عمر کوتاست پس زندگی باید کرد
۲۱-۳-۱۳۹۲, ۰۵:۲۰ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از گلن به دلیل این ارسال سپاس کرده.
162
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 309

ارسال: #5
کله پزیا تو آب کله گوسفندشئن پاچه گوساله میندازن که خیلی خوش مزه میشه کلیم چربه و برای یه روزت کافیه... بعضیا میرن کله پزی که فقط آب پاچشو بخورن ولی تو حلیم بد میشه اصلا یه طعم دیگه داره کله پاچه
۲۱-۳-۱۳۹۲, ۰۵:۳۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
eve
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 3

ارسال: #6
سلام
میتونید برای خوشمزه شدن از برگ بو و زنجفیل و دارچین و مقدار کمی زیره استفاده کنید نمک و فلفل و زردچوبه هم که ادویه های اصلین
در ضمن هر وقت مسیرتون به مازندران خورد یه سر برید قائمشهر روبروی پارک شهر کله پزی احمد کله پز کل ایرانو بگردید این کله پاچه رو نمیتونید پیدا کنید البته در همان ساعات اولیه صبح تمام میشه
امضای eve
زندگی منشوریست در حرکت دوار...
۲۱-۳-۱۳۹۲, ۰۷:۴۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد