امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در مورد بیماری هیستری
#1
سلام
دوستان به کمکتون احتیاج دارم خواهرم دچار یه نوع بیماری شده که حالت غش بهش دست میده دکترمیگه که دچار هیستری شده و براش قرص آلپرازولام تجویز کرده کسی اطلاعی از این بیماری داره؟لطفا کمکم کنید.ممنون
یه وقتایی خودمو بغل میکنم و میگم غصه نخور دیوونه من که باهاتمcrying
پاسخ }
#2
هیستری چیست؟

هیستری نمایش یك سری از علائم جسمی به دلیل عوامل روحی است. این علائم جسمی در حقیقت وجود ندارند. كلمه هیستری به طب یونان باستان بازمی‌گردد و استعمال آن كلمه بازتاب یك اعتقاد قدیمی است كه هیستری منحصرا یك بیماری زنانه و معلول ناراحتی‌های اندام زنانه است.

منابع:در كاربرد روان‌پزشكی منظور از هیستری، حالتی در فرد است كه اضطراب را به نشانه‌های بیماری تبدیل كند كه آن نشانه‌ها بعدا كم و بیش از بقیه شخصیت فرد هیستریك منتقل می‌شوند.

برای مثال سربازی كه اضطراب او در جنگ غیرقابل تحمل می‌شود، ممكن است ناگهان بینایی خود را از دست بدهد. آزمایش‌ها نقصی از نظر ارگانیكی در چشمان او نمی‌یابند؛ با این همه سرباز هیستریك اصرار دارد كه نابیناست و تا زمانی كه او را از خط مقدم جبهه دور نكرده‌اند، بینایی او باز نمی‌گردد

هیستری دو نوع عمده تبدیلی و انتزاعی دارد، در هیستری تبدیلی، مهم‌ترین و مشخص‌ترین علامت، تظاهرات جسمانی است؛ بدون آن‌كه علل فیزیولوژی و جسمی در میان باشد. این تظاهرات به اشكال مختلف جلوه می‌كند؛ گاهی به صورت فلج اعضا و اندام‌ها، كوری و كری ظاهر می‌گردد. در اكثر موارد علائم هیچگونه تغییرات جسمانی از نظر ساختمان اندام‌ها یا فیزیولوژی ندارند.

واكنش هیستری انتزاعی بدین صورت است كه بیمار قسمتی از زندگی خود را به كلی فراموش می‌كند. گاهی اوقات فراموشی كامل بوده و سراسر زندگی گذشته بیمار را شامل می‌شود. مدت فراموشی نیز در افراد مختلف متفاوت است؛ گاه طولانی و زمانی بسیار كوتاه. در این حالت به‌رغم فراموش كردن خاطرات گذشته، مهارت‌ها و عادات خود را به دست فراموشی نمی‌سپارد.

از مكانیسم‌های شایع هیستری، فلج هیستری است و به وسیله افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد كه ناخودآگاه می‌خواهند از موقعیت‌هایی كه آنها را پریشان می‌كند، اجتناب كنند.در این حالت مثلا بازو از كار می‌افتد.

باید توجه داشت كه مفهوم هیستری با مفهوم تمارض - تظاهر به بیماری كردن- به كلی متفاوت است؛ چرا ‌كه شخص هیستریك واقعا و بدون آن كه خود بخواهد، علائم بیماری‌ها را تقلید می‌كند، اما شخص تمارض‌كننده، خود بخوبی می‌داند كه بیمار نیست، اما به دلایلی تظاهر به بیماری می‌كند.

درمان

هر چند هیستری خطر جسمی ندارد، اما یك بیماری روحی تلقی می‌شود كه روان‌پزشك باید آن‌را تشخیص دهد و درمان كند.

این بیماری نیز مانند سایر مشكلات روانی، قبل از هر نوع تجویز دارویی، باید از طریق روان‌درمانی بررسی و درمان شود. به این ترتیب كه با بیمار صحبت می‌شود و سعی می‌كنند هر‌آنچه را كه بیمار به اعماق ضمیر ناخودآگاه خود فرستاده و نیز هیجانات، احساسات و عواطف سركوب شده را به خودآگاه بیاورند.

در حقیقت روان‌پزشك در خلال صحبت با بیمار او را آماده می‌كند تا آنچه را كه اتفاق افتاده به خاطر بیاورد و آنها را به گونه‌ای منطقی حل كند تا در نهایت نگرش فرد نسبت به اطرافش تغییر كند.

درمان دارویی، معمولا زمانی انجام می‌شود كه در مرحله اول، درمان روان‌‌شناختی، جوابگوی مشكل فرد نباشد یا این‌كه اختلال فرد، با سایر اختلالات روانی همچون اضطراب، افسردگی و‌... همراه باشد.
عجیب است عکس شهدا را میبینیم اما عکس شهدا رفتار میکنم
[عکس: 20140409221909_llllllll.jpg]
جیگر مامان اقا مهدی خانوم گل کوچک یگانه خانوم

پاسخ }
#3
بهتره به دکترهای دیگر هم مراجعه بشه و قرص آلپرازولام طولانی مدت مصرف نشه.این قرص کوتاه مدت جوابگو هست ولی اگر مصرفش طولانی مدت بشه جالب نیست و باعث فراموشی میشه.
البته هر دارویی عوارض جانبی داره و نمیشه بخاطر عوارض مصرفش نکرد.به هرحال تشخیص پزشک اصلح تره و ما خودمون نمیتونیم نظر بدیم ولی چون داروهای اعصاب عوارض ماندگارتر و شدید تری دارن بهتره تحت نظر چندین پزشک مصرف بشه و از مصرف خودسرانه و کم یا زیاد کردن دوز مصرف و همچنین قطع خودسرانه به شدت دوری بشه.حتما با مشورت پزشک در مورد مصرف دارو یا قطع دارو عمل کنید.
با آرزوی سلامتی و بهبودی همه بیمارانFlowerysmile
گران باش؛ بگذار تا بهايت را پرداخت كنند
آدم ها چيزهاي مفت را مفت از دست مي دهند. «نيچه»
پاسخ }
#4
سلام عزیزمFlowerysmile
هیستری یه بیماری کاملا روحی که علائمش به صورت عوارض جسمی ظاهر میشه. بهترین کار روان درمانی هست .عزیزم قرصهایی که تجویز میشه صرفا آرم بخش هستن و بیماری رو درمان نمی کنن بلکه علائمش رو از بین می برن و حتی مصرف طولانی مدتشون باعث وابستگی دارویی میشه.


بالشی کنار بالشت می گذاری
حوا نیز اینگونه آدم را وسوسه کرد
غلت می زنی در بستری که - منم
حوا نیز اینگونه آدم را تسخیر کرد
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی