خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 58 رأی - میانگین امتیازات: 2.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کیک شکلاتی با مایکروفر

atefeh

وضعیت :

ارسال: #1
کیک شکلاتی با مایکروفر
● مواد لازم:
▪ تخم‌مرغ: ۴ عدد
▪ کره: ۱۰۰ گرم
▪ شکر: ۱۳۰ گرم
▪ آرد سفید: ۱۱۰ گرم
▪ کاکائو: ۲ قاشق سوپ‌خوری
▪ شیر هموژنیزه: ۰.۱۵ لیتر
▪ بکین پودر: ۱ قاشق مربا‌خوری
▪ روغن: ۱ قاشق سوپ‌خوری
● طرز تهیه: تخم‌مرغ‌ها را همراه شکر خوب هم زده تا کاملاً سفید و سفت شود کره و شیر را به آن اضافه کنید تا خوب مخلوط شود. ظرف مایکروفر (بشر) را تا نیمه آب کرده و آن را به مدت ۴-۳ دقیقه با قدرت ۱۰۰% داخل مایکروفر قرار دهید. آرد، بکینگ پودر و پودر کاکائو را خوب مخلوط کرده و آن را به مایه کیک اضافه مرده و در این مرحله تنها با یک چنگال و به مقدار کم هم بزنید که مخلوط شود. یک ظرف گود مناسب را انتخاب کرده مقداری روغن مایع در آن ریخته و تمامی دیواره ظرف را روغن اندود نمائید. سپس مایه کیک را داخل آن ریخته و ظرف آب که تا این مرحله کاملاً جوش آمده و باعث شده فضای داخل مایکروفر داغ شود، بیرون آورده و ظرف کیک را داخل مایکروفر قرار دهید و سریع در مایکروفر را ببندید و آن را به مدت ۱۰ دقیقه با قدرت ۷۰% داخل مایکروفر قرار دهید.
▪ توجه: بهتر است پس از اتمام این زمان تا ۵ دقیقه بعد از آن درب مایکروفر باز نشود.

فایل‌(های) پیوست شده تصویر (ها)

۵-۶-۱۳۹۰, ۰۱:۳۶ صبح
نقل قول
atefeh

وضعیت :

ارسال: #2
RE: کیک شکلاتی با مایکروفر
(۵-۶-۱۳۹۰ ۰۱:۴۱ صبح)yas.mina نوشته شده توسط:  عاطفه جون ظرف ماكروفر چيه؟ha

هر ظرفی که قابلیت استفاده توی مایکروویو رو داشته باشه میشه عزیزم،مثل ظرفهای ارکوروک یا ارکپال ها .
البته من ارکپال و ارکوروک رو استفاده کردم و چیزی نشد باز هم برای اطمینان حتما جعبه یا نوشته حک شده روی ظرفت رو چک کن عزیزم
فکر کنم منظور از استفاده از اون ظرف اینه که مایکروویو یک کم گرم شه
۵-۶-۱۳۹۰, ۰۱:۵۵ صبح
نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد