تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 18 رای - 2.72 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کیک شیر
من از قذیم دستورایی که خوشم میومد رو تو ورد جمع میکردم
اینم نمیدونم از کجا برداشتم ولی کیکش خیلی خوشمزه س
ارزش امتحانو داره
من روش بادوم پرکی که خودم درست کردم رو ریختم
ببخشید تزیین خاص نداره
عین دستورشو اینجا میذارم:

آرد 2لیوان
شکر 1لیوان
شیر یک سوم لیوان
روغن 2/3 لیوان(دوسوم)
تخم مرغ 4 عدد
b.p 2 ق م
وانیل کمی

زرده و سفیده رو جدا میکنیم .سفیده رو حسابی میزنیم تا کف کنه و از ظرف نریزه .سفیده رو موقتا میذاریم تو یخچال.
زرده ها رو با شکر و وانیل خوب هم میزنیم تا سفید و کشدار بشه روغن رو کم کم اضافه میکنیم و هم میزنیم بعد شیر را اضافه میکنیم و مخلوط میکنیم و بعد آرد رو که با bp دو سه بار الک شده رو کم کم اضافه کرده و آروم هم میزنیم(بدون استفاده از همزن) در آخر سفیده رو اضافه کرده و در یک جهت هم میزنیم تا با مواد مخلوط بشه.
میریزیم توی قالب و میره توی فر طبقه ی وسط و دمای 180 درجه سانتیگراد برای 45 دقیقه .البته من چون هر بار از قالب مشخصی استفاده نمیکنم خیلی به این زمان توجه نمیکنم چون بسته به ظرف زمان پخت فرق میکنه مثلا همین مقدار مواد رو اگه توی قالب رولت(مستطیل)بریزی 25-20 دقیقه کیک کاملا پخته و آماده میشه.
اگه یک لیوان شکر رو پودر کنی و بعد استفاده کنی بهتره.شیر معمولا نباید خیلی سرد باشه همینطور تخم مرغ .

[عکس: 20121222143236_20110726110438_cakeshir1.jpg]
[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }
بازم کیک شیر خوشمزههههههههههههههههههههه

[عکس: 20121222143312_20110820125053_02082011726.jpg]
[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }
کیک شیری که من درست کردم hih البته با کمی تغییرات Flowerysmile
1- زرده و سفیده رو از هم جدا نکردم و با شکر زدم تا سفید و کش دار بشه
2- در آخر دوتا موز رو پوره کردم و به مواد اضافه کردم
3- روی کیک کرم شکلات کشیدم

بعد از اینکه خنک شد از وسط برش دادم و یک لایه خامه شکلاتی کشیدم روش و مقداری مغز گردو و بعد هم لایه دوم کیک رو گذاشتم روش. روی اون رو هم با کرم شکلات پوشوندم .
روش رو میخواستم پر از اسمارتیزای رنگی خوشگل بریزم Yum2 ولی وقتی بسته هایی رو که خریده بودم باز کردم از این شکلاتایی که الان رو کیک میبینید بود 12 با مزه نعناcrying این کل دو بسته بودا Swear
بسته بندیش درست مثل اسمارتیز بود ولی توش از اینا بود 12

فایل‌های پیوست عکس(ها)

جايي در پشت ذهنت به خاطر بسپار، که اثر انگشت خداوند بر همه چيز هست Flowerysmile
پاسخ }
اینم کیک شیر من ... با دستور گیسویی ...
خیلی خوشمزه دراومد ...Yum2
البته ببخشید تزئینات نداشته بید ....

[عکس: 20120331161756_SDC11460.JPG]
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
با دستور اول
شب عید قربان شیفت بودم اینو پختم بردم با همکارام خوردیم Yum2
[عکس: 20121029063847_Photo3082.jpg]
[عکس: A5J4p4.png]
پاسخ }
کیک شیر من بدون تزیین angelic
40 دقیقه تو فر بود ...

Yum2

[عکس: 20121130155413_IMG_0497.JPG]
گر خدا بنده نواز است به خلقم چه نیاز
می کشم ناز یکی تا به همه ناز کنم
پاسخ }
        كيك شير:
آرد 2 پيمانه.شير يك سوم پيمانه.تخم مرغ 4 عدد.روغن مايع 1 پيمانه.شكر 1 پيمانه.bp (بيكينگ پودر) 1 ق مربا خوري سر خالي. وانيل كمي
تخم مرغها را همراه شكرو وانيل با هم زن خوب مي زنيم.بعد به ترتيب مواد را اضافه كرده با قاشق به هم مي زنيم.اول روغن بعد شير بعد مخلوط آرد و bp كه با هم 2-3 بار الك كرديم.وقتي مواد مخلوط شد در قالبي كه چرب كرده و آرد پاشي كرديم ريخته در طبقه وسط فري كه از قبل گرم شده با دماي 175 درجه سانتي گراد به مدت 35-45 دقيقه مي پزيم .من توي اين مواد مقداري كشمش كه در آرد غلطاندم مي ريزم و كيك كشمشي درست مي كنم
دستورش هم ازمامی سایت هست
من کمی ازمایه کیکوباپودرکاکائومخلوط کردم تادورنگ بشه
زندگی به من اموخت هرچیزی قیمتی داره
پنیرمجانی تنهاتوتله موش پیدامیشه
پاسخ }
Wavesmileگیسو جونمممممممممممWavesmileاز رو دستور کیک تو پختم عالی شد (1782)(1782)
[عکس: 20121227181119_Photo-0084.jpg]
[عکس: 20140927173218_--------_-------as-Smart-Object-1.jpg]
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
اینم کیک شیری من که از دستور گیسو جان دستتون درد نکنه عالی بود اولین کیکی که درست کردم برا نفسم

فایل‌های پیوست عکس(ها)

83 فقط خدا می داند و بس
پاسخ }
Wavesmileبچه ها من درست کردم ولی پف نکرد.هم در فر بسته بود.هم ظرفش کوچیک بود.گفتم شاید اشکال از تخم مرغش باشه ک یعنی کم باشه نسبت ب مواد.تخم مرغ هم بیشتر کردم ولی بازم خوب نشد.چرا اخه؟؟؟؟؟؟؟؟crying
خدایا چقدر میگیری که بگذاری شب اول قبر قبل ازاینکه توازم سوال کنی من ازت بپرسم چرا....!!؟crying
پاسخ }