خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کیک شیر عسل یک تخم مرغی

خانوم گل کدبانو

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 547

Package_favorite کیک شیر عسل یک تخم مرغی
خب این کیک قضیه داره اونم اینه که یه روز عصر هوس کیک کردم اما دیدم ای واای تو یخچال فقط یه دونه تخم مرغ داریم حوصله ی بیرون رفتن رو هم نداشتم Boredsmiley پس زدم تو اینترنت البته کیک یک تخم مرغی دریا جونو قبلا درست کرده بودم اما میخواستم جدید باشه تا این که رسیدم به کیک شیر عسلی بدون تخم مرغ تو سایت شف طیبه بعدش با خوشحالی شروع کردم به درست کردن شیر عسل. وقتی شیر عسل و باقی مواد رو آماده کردم اومدم یه بار دیگه دستورشو دقیق نگاه کنم که دیدم ای وای من چرا تو عکسا شیر عسل این شکلیه ha چرا اینقد غلیظه؟!
[تصویر:  20121003182823_egglesscake2.jpg]
آخرش نفهمیدم چیه ولی هر چی بود از شیر عسل من خیلی خیلی غلیظتر بود. این شد که دستور شف طیبه رو کمی تغییرات دادم و شد این:
آرد 2و نیم پیمانه
روغن یا کره 1 پیمانه
بکینگ پودر 2 قاشق چایخوری
جوش شیرین 1 قاشق چایخوری
وانيل 1 قاشق چایخوری
روغن 1 ليوان
آب پرتقال 1 ليوان(آب پرتقال باید طبیعی باشه اگه نداشتید بجاش میتونید از یه پیمانه آب گرم با 2 قاشق سرکه سفید استفاده کنید که من این کارو کردم)
(خب ادامه ی دستور من درآوردیه hih)
تخم مرغ 1 عدد
شیر عسل 1 پیمانه
شکر 2/1 پیمانه ( چون شیر عسلم زیاد شیرین شده بود نصف ریختم)
اول مثل همه ی کیکا تخم مرغو با شکر میزنیم بعد شیر ، روغن ، وانیل و آب پرتقال رو اضافه میکنیم و میزنیم تا یکدست بشه.
آرد و بکینگ پودر رو که سه بار الک کردیم کم کم به باقی مواد اضافه میکنیم فقط باید حواسمون باشه که تا حباب ها ی حاصل از واکنش اسید(آب پرتغال یا سرکه) با جوش شیرین از بین نرفته کیکو داخل فر بذاریم.uhum
فر رو هم که باید از قبل 180 درجه روشن کنیم.زمان پختش با فر من 45 دقیقه بود اما احتمالا زودتر هم بپزه چون فر من همیشه کیکا رو دیر میپزه Dunnof
فک نمیکردم حاصل کار خوب بشه اما خدا رو شکر خوب شد و از همه مهمتر آقایی کلی تعریف کرد yess
روشو دسر موزی فیت و فان ریختم
[تصویر:  20121003190854_Photo3006.jpg]
اینم برش خوردش
[تصویر:  20121003191045_Photo3010.jpg]
امضای anesherli
[تصویر:  A5J4p4.png]
۱۲-۷-۱۳۹۱, ۰۸:۵۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از anesherli به دلیل این ارسال سپاس کرده.
سمیرا مامان شهاب

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد