خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کیک و ژله

خانوم گل کدبانو

وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 2497

کیک و ژله
کیک و ژله

مواد لازم:
بستنی وانیلی:نصف لیوان
پودر کاکائو:2تا 3ق غ
پودر نان تست:6ق غ
روغن مایع:4/1لیوان
شکر:2تا3ق غ
شکلات تخته ای خورد شده سفید:مقداری
وانیل:1پنچ
تخم مرغ:1عدد
ژله یا پودینگ:1 بسته

طرز تهییه:
ابتدا بستنی و پودر کاکایو و شکر و روغن را مخلوط کرده تا یک دست شود و به مدت 30ثانیه در ماکرو فر قرار دهید و سپس تخم مرغ و وانیل را با همزن بزنید وموادی را که از ماکرو فر بیرون اورده اید را به تخم مرغ بیافزایید و مخلوط کنید و در اخر هم پودر نان تست و شکلات خورد شده را بیافزایید و مخلوط کنید و در ظرف مورد نظر بریزید و به مدت 4تا6 دقیقه در ماکروفر بپزید.سپس کیک پخته شده را از ماکرو فر خارج کرده تا خنک شود.ژله یا پودینگ را اماده کرده و روی کیک بریزید به صورتی که زیر و روی کیک را پر کند.به راحتی مواد به زیر کیک راه پیدا میکند زیرا کیک به ته ظرف نمیچسبد.سپس ظرف را در یخچال بگذارید تا ژله سفت شود.سپس در ظرفی بر گردانید و میل کنید.اگر ماکروفر ندارید در فر بپزید ولی زمانها را بیشتر کنید.
امیدوارم لذت ببرید.

[تصویر:  20130108125939_548266.jpg]

اینم برش خوردش.این با ژله بستنیهFlowerysmile

[تصویر:  20130108130057_625073.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹-۱۰-۱۳۹۱ ۰۳:۳۱ عصر، توسط mhsa.)
۱۹-۱۰-۱۳۹۱, ۰۳:۲۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
26 کاربر از mhsa به دلیل این ارسال سپاس کرده.
negin.s, hhaannii, گل سرخ, FIRIHA, lira, پارانزیم, mmaryambanoo, mansore66, Galaxy, سمیه گلبانو, sonya, N-M, soogol_m, یاسی123, maryam.n.g, ترانه خانم, fatima.56, 1368Sheri, vahidepoor, s.hatami, elipari, زهرا77, kimiya.kd, Atefe joon, معصومه شریفی, گلسان
خانوم گل کدبانو

مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 1892

ارسال: #2
RE: کیک و ژله
اینم مال من
خیلی خوشمزستYum2
ممنون mhsa(1782)

[تصویر:  20130108130029_IMG_5930.jpg]

[تصویر:  20130108130143_IMG_5950.jpg]

[تصویر:  20130108130230_IMG_5949.jpg]

[تصویر:  20130108130252_IMG_5946.jpg]
امضای hhaannii
خدایا شکرت ......
۱۹-۱۰-۱۳۹۱, ۰۳:۳۳ عصر
یافتن سپاس نقل قول
10 کاربر از hhaannii به دلیل این ارسال سپاس کرده.
negin.s, mhsa, پارانزیم, Galaxy, N-M, یاسی123, maryam.n.g, marjanjoon59, 1368Sheri, elipari
خانوم گل کدبانو

مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 1892

ارسال: #3
اینم یکی دیگه1 (49)

[تصویر:  20130108130519_IMG_5923.jpg]
امضای hhaannii
خدایا شکرت ......
۱۹-۱۰-۱۳۹۱, ۰۳:۳۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
8 کاربر از hhaannii به دلیل این ارسال سپاس کرده.
mhsa, negin.s, پارانزیم, N-M, soogol_m, maryam.n.g, marjanjoon59, 1368Sheri
خانوم گل کدبانو

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه آشپزی

اینم چند مدل دیگه اینها رو با ژله درست کردم و فکر میکنم طعمش با ژله بهتره چون ژله مقداری در کیک نفوذ میکنه.

[تصویر:  20130108130352_800122.jpg]

[تصویر:  20130108130608_k2.jpg]

برای پذیرایی در مهمانیتون میتونه چیز خوبی باشه.موفق باشیدFlowerysmile
۱۹-۱۰-۱۳۹۱, ۰۳:۳۷ عصر
یافتن سپاس نقل قول
10 کاربر از mhsa به دلیل این ارسال سپاس کرده.
hhaannii, negin.s, مامان سارینا, پارانزیم, Galaxy, N-M, 1368Sheri, maryam.n.g, fatima.56, زهرا77
خانوم گل کدبانو

مدال ها

(۲۰-۱۰-۱۳۹۱ ۰۹:۴۱ صبح)قلب نوشته شده توسط:  سلام mhsaخانمی من درست متوجه نشدم وقتی کیک پخت همون طور که تو قالبه روش ژله میریزیم؟ Dunnof(این لایه کلفت ژله واقعا بدست میاد؟)میشه از دستور های دیگه کیک هم استفاده کرد؟ یه وقت نگی IQمن پایینهHanghead خاهشا بیشتر توضیح بدیدFlowerysmile
ا

سلام عزیزم.بله کیکو نباید از قالب بیرون اورد.روی کیک ژله بریزید.و چون ظرف سیلیکونی است راحت کیک تکون میخوره و ژله پایین میره.اگر طبق دستور پیش بریدل لایه ژله به همین کلفتی میشه.فکر نمیکنم با کیک دیگه ای بشه چون کیکای دیگه میچسبن به ظرف . این کیک به دلیل اینکه بلافاصله بعد از پخت به راحتی در ظرف جا به جا میشه این امکانو بهمون میده که روشو ژله بریزیم.موفق باشی.کارتو بزار ببینیم.Flowerysmile

(۷-۱۱-۱۳۹۱ ۱۲:۲۲ عصر)مامان متین نوشته شده توسط:  پودر نان تست چی هست ؟ از کجا میشه تهیه کرد ؟Dunnof

عزیزم نون تست یا نون باگت رو از سوپری بگیر و خمیر وسطشو جدا کن و اسیابش کن پودری که به دست میاد میشه پودر نان تست.Flowerysmile

(۷-۱۱-۱۳۹۱ ۰۱:۴۲ عصر)h1233 نوشته شده توسط:  سلام داخل فر ميشه اين كيكو درست كرد ؟

سلام عزیزم.بله داخل فر و توستر هم میشه درست کرد منتها زمانها رو باید چند برابر کنید مثلا تو فر ممکنه 15 دقیقه طول بکشه تا کیک بپزه.مرتب نگاه کنید و هر وقت کیک پخت از فر بیرون بیارید و یادتون نره که حتما در ظرف سیلیکونی درست کنیدFlowerysmile

(۷-۱۱-۱۳۹۱ ۰۱:۵۵ عصر)یاشین شایان نوشته شده توسط:  سلام عزیزم اگه میشه بگو که با چه درجه تو توستر میشه درس کرد؟من خیلی ناشی ام تو آشپزی

سلام خانومی.من حقیقتش تا حالا تو توسترم درست نکردم فقط تو فر و ماکرو فر امتحان کردم.میدونم که تو توستر هم میشه ولی درجه دقیقشو نمیدونم شما درجتو متوسط در نظر بگیر نهایت دیرتر میپزه.Flowerysmile

(۷-۱۱-۱۳۹۱ ۰۲:۰۴ عصر)یاشین شایان نوشته شده توسط:  باشه پس یه راهنمایی بکن اگه میشه که اون ظرفی که گفتی چه جوریه ببخش گفتم که من ناشی ام و ازکجا میشه تهیه کرد بازم شرمنده

عزیزم از لوازم قنادی فروشیها میتونی تهییه کنی این جنسیه:

[تصویر:  20130126114108_IMAG0525.jpg]
۲۰-۱۰-۱۳۹۱, ۱۰:۳۰ صبح
یافتن سپاس نقل قول
13 کاربر از mhsa به دلیل این ارسال سپاس کرده.
hhaannii, N-M, NAHID.V, مامان متین, maryam.n.g, یاشین شایان, negin.s, اویسا گلسا, 1368Sheri, rosha4512, معصومه سخنوری, زهرا77, Galaxy

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

سلام خانوما
من درست کردم ولی ژله به خورد کیک رفت!!!
غلظت مواد کیک چقدر باید باشه؟؟؟
۴-۸-۱۳۹۳, ۰۶:۰۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد