تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 14 رای - 2.93 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کیک ژامبون
کیک ژامبون:
1)آرد 2 پیمانه
2)سیر 1 حبه رنده شده
3)تخم مرغ 3 عدد
4)ذرت 1/2 پیمانه
5)کره 100 گرم
6)فلفل دلمه 1 عدد
7)پنیر صبحانه 200 گرم(ترجیحا فتا یا خامه ای)
8)سوسیس خرد شده 100 گرم
9)کالباس خرد شده 100 گرم
10)پیاز داغ 2 ق.غ
11)خامه150 گرم
12)بیکینگ پودر 1.5 ق.م
13)آویشن ،فلفل سیاه و نمک به مقدار دلخواه

پنیر را در ظرفی له کرده بعد خامه رو اضافه و مخلوط میکنیم ادویه ،نمک،سیر رو هم اضافه و مخلوط میکنیم.به ترتیب این مواد رو اضافه و مخلوط میکنیم...کره نرم شده... بعد سوسیس خرد شده...ذرت....کالباس خرد شده....فلفل دلمه ای خرد شده....
بعد آرد و بیکینگ پود الک شده رو آرام آرام به مواد اضافه میکنیم...کمی که اضافه کردیم و مایه سفت شد 2 تا از تخم مرغ ها رو یکی یکی میشکنیم و مخلوط میکنیم تا مایه کمی شل بشه..
بعد بقیه آرد و باز تخم مرغ رو اضافه میکنیم...(نکته:اگه تخم مرغ ها کوچیک بودن یا موادمون خیلی سفت بود تا 4 یا 5 تخم مرغ هم میتونیم اضافه کنیم)
بعد پیاز داغ رو هم اضافه میکنیم و مخلوط میکنیم
نکته مهم*:همیشه قالبتون رو چرب کنید(تفلون) آرد پاشیده بعد مواد رو میریزیم...من خودم همیشه اینجوری درست میکنم تو هر قالبی که دوست داشتم ، اما یه راه هم هست که در ادامه میگم...
در قالب به قطر 25 سانت ته قالب رو کاغذ روغنی انداخته دیواره های قالب و کاغذ روغنی رو چرب میکنیم بعد مایه رو میریزیم تو قالب..

*فر رو یه ربع قبل روشن کنید تا گرم شه ...بعد کیک رو در طبقه وسط فر و با زمان پخت 40 دقیقه قرار میدیم..به 2/3 زمان پخت که رسید میتونیم با چنگال امتحان کنید که کیک پخته یا نه...
امیدوارم خوشتون بیاد.
نوش جونتونClapClapClap

[عکس: 20120119155722_Image003.jpg1.jpg]
دوست من همبازي بهشتي ام نميداني چقدر دلم برايت تنگ شده. هنوز آخرين جمله خدا توي گوشم زنگ ميزند:

از قلب كوچك تو تا من يك راه مستقيم است اگر گم شدي از اين راه بيا بلند شو از دلت شروع كن شايد دوباره همديگر را پيدا كنيم.

پاسخ }
من مواتدمو چشمی ریختم تقریبا :
4 قاشق ماست
4 قاشق سر پر(برآمده)آرد
تخم مرغ 2 عدد
پیازز رنده شده 1کوچولو
سیب زمینی 1 عدد
خیار شور قلمی 4 تا
گوجه خشک چند تکه
کوکتل 1 عدد

ماست +تخم مرغ +آرد +نمک و فلفل رو با قاشق مخلوط کردم
سیب زمینی رو نگینی کردم تو فر گذاشتم تا کمی پخت بعد با مواد مخلوط کردم
یهمقدارشو توی ظرف ریختم و روش خیار شور گوجه و کوکتل پخته که تو فر پخته بودم گذاشتم و دوباره روش از مواد آردی ریختم و گذاشتم توی فر تا بپزه Yum2

[عکس: 20131230161843_2013-12-3013.54.30.jpg]

[عکس: 20131230162446_2013-12-3013.58.44.jpg]
در کـــــودکــی...
در کـــُـدام بــــــــــــآزی ، راهــــــت نــَــدادنــد ،
کــــــه امـــــروز ، انـــــقَــدر دیـــــوانه وار
تــــشنـــه ی " بــــــــــازی کـَــردن " بــــــــا آدم هــــــــایی ؟
پاسخ }