خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 28 رأی - میانگین امتیازات: 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کیک کره و لیمو

خانوم گل کدبانو

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 257

ارسال: #1
کیک کره و لیمو
[/color]کیک کره و لیمو
سلام بچه ها من میخوام دستور یه کیک خوشمزه راحت وساده رو براتون بزارم که امروز برای بار اول درستیدم مزه و طعمش عالیه فکر نکنید زیاد گنده میکنم Vahidrkغلو نمیکنم Dunnofعطر فوق العاده ای داره اگه من بگم خوشمزه است شک نکنید چون مزه دهنمو میدونم Yum2 و خیلی هم مشکل پسندم این دستور رو چند سال پیش از tv یادداشت کردم ولی چون لیمو داشت فکر نمیکردم خوب بشه شما میتونید با پرتغال هم درست کنید اما همین لیمو خیلی عطر ملایمی میده Yum2
بافتشم خیلی خوبه نرم و منسجم

[مواد لازم : تخم مرغ 6 عدد-شکر 3 پیمانه -وانیل کمی- رنده پوست لیمو1عدد+اب 1 عدد لیمو -شیر 1 پیمانه- ارد 4 پیمانه - بکینگ پودر 1 ق غ- کره 250 گرم
طرز تهیه : اول از هر چی بگم پیمانه من همین فنجون های دسته دار luminarc فرانسویه و شکرهم دانه ریز باشه بهتره من شکرمو کمی اسیاب کردن ولی کامل نه . شکر و کره نرم {هم دمای اتاق} با همزن میزنیم تا کرم مانند شود وانیل و پوست لیمو که رنده شده است رو اضافه میکنیم تخم مرغ ها رو دونه دونه اضافه میکنیم و هر بار خوب میزنیم بعد ارد و بکینگ پودر الک شده را اضافه میکنیم و بعد اب لیمو و شیر رو اضافه میکنیم اروم با لیسک مخلوط میکنیم و بعد تو قالبی که چرب و ارد پاشی شده میریزیم و در فر از پیش گرم شده با درجه 185 به مدت 1 ساعت میپزیم ولی میگم که بستگی به فرتون داره من 195 گذاشتم و 65 دقیقه مدت پختش بود که روش سفید بود ولی پخته منم گذاشتمش تو گرمخونه تا روش طلایی بشه ای کیک اروم ولی خوب پف میکنه پس مواضب باشین قالبتون تا نصف با مایه کیک پر شه (1782)
[تصویر:  20120227191248_20121208337.JPG][/color]
[تصویر:  20120227192136_20121208340.JPG]
امضای ای سوره
بعلت سایز بالا حذف شد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸-۱۲-۱۳۹۱ ۱۱:۴۱ صبح، توسط Galaxy.)
۸-۱۲-۱۳۹۰, ۰۹:۴۷ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از ای سوره به دلیل این ارسال سپاس کرده.
McQueen

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد