خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 30 رأی - میانگین امتیازات: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گفتگو با الهام حميدي : نقش های منفی بازی نمیکنم

مدیر بازنشسته

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 347

ارسال: #1
Package_favorite گفتگو با الهام حميدي : نقش های منفی بازی نمیکنم
[تصویر:  xpzzzhuugwsv4nek1oa3.jpg]

«الهام حميدي» چند سال پيش با بازي در مجموعه «مسافري از هند» مطرح شد، يكي از ويژگي‌هاي او در بازيگري اين است كه نقش‌هايش را طوري ايفا مي‌كند، كه تا چندسال در اذهان باقي بماند. او معمولا در بازي‌هايش نقش‌هاي مثبت را بازي مي‌كند و مي‌گويد: «از بازي در نقش‌هاي منفي دوري مي‌‌كنم هيچ اعتقادي هم به كليشه شدن ندارم، در چند سال اخير ديديد كه اگر كليشه مي‌شدم، مخاطبان سينما و تلويزيون از من رضايت نداشتند، با توجه به اين‌كه هميشه نقش‌هاي مثبت بازي كرده‌ام، اما اين اتفاق براي من نيفتاد...» بازي در مجموعه «زير تيغ»، سريال حضرت يوسف، سريال مختارنامه و اين اواخر «تبريز در مه» از جمله كارهاي مطرح او بوده است، ضمن اين‌كه به زودي سريال «شوق پرواز» از او پخش خواهد شد كه وي روبه‌روي شهاب حسيني (شهيد بابايي) و در نقش «حكمت» همسر «شهيد بابايي» بازي مي‌كند... با نزديك شدن به عيد نوروز با اين بازيگر مطرح سينما و تلويزيون به گفتگو نشستيم، ضمن اين‌كه از او امسال سريال نوروزي كه در كيش تصويربرداري خواهد شد را خواهيم ديد، سريالي به كارگرداني مجيد صالحي با نام «سفر كيش و مات» كه از شبكه تهران و 29 شبكه استاني پخش خواهد شد.

او پيشاپيش نوروز 90 را به ايرانيان عزيز تبريك مي‌گويد و سال خوب و پرفروغي را براي آنان آرزو مي‌كند...

من در زندگي واقعي برعكس اغلب نقش‌هايي كه بازي مي‌كنم اصلا انسان صبوري نيستم و خيلي زود عصباني مي‌شوم، كمي عجولم.

كارهاي تاريخي برايم جذاب است

«تبريز در مه» اولين تجربه همكاري من با آقاي ورزي به شمار مي‌آيد. در اين مجموعه نقش طاووس، سوگولي فتحعليشاه را برعهده داشتم كه برايم جذابيت‌هاي زيادي داشت. در مجموع كارهاي تاريخي برايم جالب و جذاب است و دوست دارم در اين فضا كار كنم چون دور از فضاي زندگي کنوني‌ام، يك زندگي جديد در فضايي متفاوت را تجربه مي‌كنم. مثلا در كار «تبريز در مه» من نقش همسر فتحعليشاه رو بازي كردم كه ويژگي‌هاي جالبي داشت كه شايد تجربه اين خصوصيات در دنياي فعلي مقدور نباشد.

همسر شهيد بابايي مرا انتخاب كرد!

بازي در نقش خانم حكمت (همسر شهيد بابايي) برايم باعث افتخار بود و اميدوارم توانسته باشم حق مطلب را آنطور كه بايد و شايد ادا كنم. «شوق پرواز» از آن دست كارهايي است كه خيلي مشتاقم تا روي آنتن برود و نتيجه زحماتم را به تماشا بنشينم. اين‌كه من در اين نقش بازي كنم، انتخاب خود خانم حكمت بود. به تصوير كشيدن زندگي انساني كه بين ما نفس مي‌كشد و شانه به شانه ما زندگي مي‌كند خيلي سخت است چون من به عنوان بازيگر اگر نتوانم اين شخصيت را آن‌طور كه شايسته ايشان است بازي كنم، هم شرمنده مردم مي‌شوم و هم شرمنده اين شخصيت بزرگوار، اما خيلي خوشحالم كه ايشان من را لايق دانستند و براي اين نقش مرا انتخاب كردند. خانم حكمت اغلب اوقات سر صحنه حضور داشتند و با هم تعامل خوبي داشتيم، چيزي كه براي من واقعا جذاب بود عشق خانم حكمت به شهيد بابايي است. مثلا روز تولد شهيد بابايي ايشان خيلي با عشق و زيبا كيك خريدند و سرصحنه آمدند، انگار هنوز شهيد بابايي زنده هستند و حضورشان را حس مي‌كنند.

شيرين ايراني مختارنامه

نقش «شيرين ايراني» را كه در مختارنامه بازي كردم خيلي دوست داشتم. آقاي ميرباقري روي اصول خاصي نقش‌ها را شخصيت‌پردازي مي‌كردند و ديالوگ‌ها آنقدر با وزن و موزون نگارش شده بود كه گاهي اوقات حس مي‌كردم اين ديالوگ‌ها شعر هستند. كار كردن با آقاي ميرباقري واقعا لذت بخش بود، كارهايي كه ايشان در ژانر تاريخي توليد مي‌كنند با ديگر آثار توليدي در اين ژانر متفاوت است، ايشان روي جزيي‌ترين مسايل وسواس دارند، از دكمه لباس بگيريد تا سربند و روسري و... فكر شده انتخاب مي‌شوند.

نقش منفي بازي نمي‌كنم

من به اين موضوع اعتقاد ندارم كه اگر مرتب نقش مثبت بازي كنم كليشه مي‌شوم ،شايد نقش‌هايي كه تا امروز بازي كرده‌ام همه مثبت بوده‌اند اما هيچ كدام به هم شبيه نيستند. «مريم» زير تيغ با «نسرين» خيلي دور خيلي نزديك دو دختر مثبت هستند اما نوع زندگي و شخصيتشان هيچ ارتباطي باهم نداشت. «جري لوئيس» هميشه طنز بازي مي‌كرد و هميشه هم در اين ژانر موفق ظاهر شد و بيننده هيچ وقت از او دلزده نشد. من هيچ اصراري ندارم كه بخواهم نقش منفي و منفور بازي كنم تا مثلا از كليشه خارج شوم، اصلا با نقش‌هاي منفي رابطه خوبي ندارم و اگر هم روزي نقشي منفي بهم پيشنهاد شود نمي‌پذيرم، البته كاراكترهاي خاكستري را خيلي دوست دارم و علاقه دارم اينگونه نقش‌ها را تجربه كنم. بيننده الهام حميدي را در نقش‌هاي خوب و با انرژي مثبت ديده و قبول كرده و دوست ندارم اين ذهنيت با بازي كردن در يك نقش منفور خراب شود.

حاشيه هرگز

هيچ وقت به دنبال حاشيه نبودم و نيستم. از مطبوعات هم سعي مي‌كنم فاصله داشته باشم چون بيشتر از اين‌كه به بازيگر كمك كنند براي او حاشيه‌سازي مي‌كنند و گاهي اوقات از تيترهايي روي جلد استفاده مي‌كنند كه به ضرر بازيگر است. مثلا مدتي پيش من با برادرم عكس گرفتم و روي جلد يكي از مجلات چاپ شد و تيتري كه زير آن زده شده بود اين بود: نمي‌خواهم همسر دوم شوم!!! و بعد از چاپ اين مصاحبه با اين تيتر چندين تماس و اس‌ام‌اس تبريك داشتم.... و من زمان زيادي را صرف كردم تا بگويم كه ازدواج نكرده ام. يا يك بار در مورد نقش همسر شهيد بابايي از من سوال شد و بعد تيتر اين طور زده شد كه؛ حميدي: همسر شهيد بابايي از من خواهش كرد كه اين نقش را بازي كنم... خب اين واقعا زشت بود، من گفته بودم كه ايشان من را براي بازي در اين نقش پيشنهاد داده‌اند و آن رسانه صحبت من را درست برعكس به چاپ رساند و باعث شرمندگي من در مقابل خانم حكمت عزيز شد و البته از ايشان بابت اين اشتباه رسانه‌اي عذرخواهي هم كردم.

منبع
۱۲-۱-۱۳۹۰, ۰۳:۲۲ صبح
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد