تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 10 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گلاب
#1
گلاب تقویت کننده قلب و اعصاب است

گلاب ضمن تقویت معده، قلب، کبد و اعصاب به عنوان آرامبخش قوی محسوب می شود.

بعضی افراد قدیمی مصرف گلاب را در روزهای سخت و پرتنش لازم می دانند
این مایع خوشبو و معطر تا حدودی تحریک‌کننده جریان خون است و بافت پوست را به تولید سلول‌های جدید تحریک می‌کند.

مصرف گلاب برای رفع سردرد و بوی بد دهان و همچنین تحریک‌کننده هورمون‌ها بوده و میل جنسی را افزایش می‌دهد و تا حدودی تنظیم‌کننده قاعدگی است.

خوردن گلاب به بیماران قلبی و نوشیدن روزانه یک لیوان دوغ مخلوط با گلبرگ‌های گل‌ محمدی را برای تنظیم کار دستگاه هاضمه خصوصا در روزهای گرم سال توصیه میشود .

از آنجا که گلاب در اثر ماندگاری زیاد اثر خود را از دست می‌دهد نباید آن را بیش از یک سال نگهداری کرد و باید در یخچال و ظروف شیشه‌ای نگهداری شود.

گلاب نسبت به مواد تشکیل‌دهنده ظروف پلاستیکی واکنش نشان داده و کیفیت خود را از دست می‌دهد لذا باید از نگه داشتن آن در این نوع ظروف اجتناب شود.

محیط و تمامی وسایلی که برای تولید گلاب به کار می‌روند باید استریل باشد چرا که در غیر این صورت، قارچ و کپک می‌تواند در آن رشد کرده و به این ترتیب موجب کدر شدن گلاب و تجزیه مواد موثر آن شود، به این ترتیب نه ‌تنها اثر درمانی نخواهد داشت، بلکه عوارض جانبی نیز دارد.

‌هنگام خرید گلاب به شفافیت آن توجه کنید و محصول دارای تاریخ مصرف و پروانه ساخت را انتخاب کنید.

کاشان و شیراز به عنوان دو قطب تولید گلاب از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شناخته شده اند

[عکس: 20120604174645_SADIQNs.jpg]
همیشه اسم تو بوده اول و آخر حرفام
بس که اسم تورو خوندم بوی تو داره نفسهام
پاسخ }
#2
زیبایی این گل ها چشمان ما را نوازش می دهد و بوی عطرآگین آن اغواکننده حس بویایی ماست. قرار گرفتن در چنین محیطی از استرس، اضطراب و نگرانی های روزمره ما می کاهد

و آرامش و آسایش خاطره انگیزی را در دل ما برمی انگیزد. در دنیای مدرن و آکنده از فشارهای امروزی، رایحه درمانی راهی به سوی نشاط، شادابی و دستیابی به سلامت روحی است.


چنین است که این روزها برخی خانواده های ایرانی بنا بر رسمی آیینی، غنچه های نوشکفته خود را به منظور حفظ سلامت و تامین و تقویت قوای جسمانی و روحی در میان غنچه های نوشکفته گل های محمدی می غلتانند.


این باور بر این اساس شکل گرفته که رایحه معطر این گل ها موجب تلطیف روح می شود و با کسب انرژی های مثبت، آرامش و خلسه ای روحانی و معنوی در کودک ایجاد کرده و به سبب انس گرفتن زودهنگام کودک به گل ها و گیاهان طبیعت، بدن آنها در برابر عوامل آلرژی زای محیطی مقاومت خواهد کرد.


از سوی دیگر این رایحه های معطر می تواند هورمون های جنسی را تنظیم کرده، باعث افزایش سوخت و ساز بدن شود، سطح هورمون های استرس زا را کاهش داده و به مقدار زیادی از دردهای جسمی بکاهد.


همچنین می تواند با تحریک انتقال دهنده های عصبی حالات رفتاری و روحی ما را تلطیف کرده و عواطف را ملایم سازد. جالب تر آن که با تنفس رایحه گل های بهاری ترکیباتی به درون ریه های ما راه می یابد


که به راحتی با مولکول های اکسیژن ترکیب شده و به این طریق به درون خون راه یافته و موجب خود بهبودی و خود درمانی بافت های بدن می شود. علاوه بر این در اثر ماساژ موضعی پوست با عصاره این گل ها سیستم دفاعی بدن تقویت شده و علایم بروز انواع حساسیت ها در بدن فروکش می کند.


● خواص درمانی گلاب
گل محمدی از خانواده گل سرخ است و از تقطیر گلبرگ های آن گلابی با خواص درمانی فراوان بدست می آید. این گل از اواسط اردیبهشت تا اواخر خرداد در مناطقی چون قمصر، جوشقان، نیاسر، کاشان و... ظاهر می شود.


امروزه گلاب به دو روش صنعتی و سنتی تهیه می شود. در روش صنعتی آسیب کمتری به اسانس، مواد فرار و ترکیبات طبی و تغذیه ای گل محمدی وارد می شود و در مقایسه با روش سنتی گلاب حاصله کیفیت و خواص بیشتری دارد.


بنابراین برای آن که از خواص گلاب نفع بیشتری ببرید انواعی را که دوآتشه بوده و دارای مجوز بهداشت و تاریخ مصرف است، انتخاب کنید.


در طب سنتی گلاب طبیعت گرمی دارد و برای رفع استرس بسیار مفید و آرام بخش خوبی است. نوشیدن و بوییدن آن برای التیام سردردهای ناشی از استنشاق هوای آلوده و رفع گیجی و منگی حاصل از آن مفید است.


ضدعفونی کننده، برطرف کننده بیماری های گوارشی، تقویت کننده اعصاب، مقوی معده و قلب و تسکین دهنده دردهای روماتیسمی است و ضدتهوع خوبی است. برای بهتر شدن طعم چای می توانید از گلبرگ های خشک گل محمدی استفاده کنید. دوغ حاوی این گلبرگ ها هم برای تنظیم کار دستگاه گوارش بسیار نافع است.
همیشه اسم تو بوده اول و آخر حرفام
بس که اسم تورو خوندم بوی تو داره نفسهام
پاسخ }
#3
میدونید چرا توی مراسم عزا گلاب زیاد استفاده میشه؟
چرا گلاب می‌ریزند روی لباس و بدن عزادارها؟
چرا توی مراسم عروسی این گلاب استفاده نمیشه؟
چرا وقتی شاد هستیم کسی دست به گلاب نمیزنه؟

به خاطر اینکه گلاب غم زدا است.
ترشح ئیدروفین و اندروفین را در مغز متعادل میکنه و احساس آرامش و آسودگی به آدم میده.


- شب اگه فکرای بد توی کله‌ات میاد، اگه هی اینور و اونور میشی نمیتونی بخوابی کافیه یک پارچه سفید برداری و روش گلاب بریزی و بگذاری زیر سرت، تا صبح مثل یک دسته گل میتونی بخوابی.


- نسخه دوم هم پیشنهاد میکنم یک لیوان بردارید و یک چهارم آن را عسل بریزید و دو سوم آب جوش و کمی گلاب. قبل از خواب این شربت را صرف کنید ببینید چه حالی میده واسه خواب.
پاسخ }