امتیاز موضوع:
  • 15 رای - 2.93 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گوجه فرنگی برای پوست معجزه می کنه!!!(خواص)
#1
اصلاح باورهاي غلطي كه بين مردم رواج داردخيلي سخت است. از هركسي بپرسيد چه سبزي براي چشم مفيد است؟ جواب مي گيرد هويج

درحاليكه خواص مفيد گوجه فرنگي براي چشم انسان بسيار بيشتر از هويج است.
گوجه فرنگي جزو سبزيجات و ميوه جات تابستاني است . در فصل خود بسيار استفاده شود و توصيه مي شود از هر ميوه و سبزي در فصل خود حتما به مقدار كافي استفاده شود. متابوليسم انسان متناسب با فصل ها عملكرد متفاوتي دارد. همان طور كه تمام موجودات زنده در شب و روز متابوليسم متفاوتي دارند.

خواص گوجه فرنگي

-آنتي تكسيدان قوي است
- امكان مقابله با بزرگتر شدن ماهيچه قلب
-چربي هاي خارجي دور قلب را هم از بين مي برد هم از وقوع آن پيشگير مي كند
-مقابله با مشكلات ادراري ناشي از بزرگ شدن خوش خيم پروستات
- در كاهش فشار بالاي چشم تاثير بسزايي دارد.
- در كاهش كلسترول خون و تنظيم آن موثر است.

براي اينكه از اين خواص گوجه فرنگي استفاده كنيد گوجه فرنگي خريداري شده بايد از تخم طبيعي خود روييده باشد. اگر گوجه فرنگي از تخم ابتر( عقيم) بدست آمده باشد اين خواص را نخواهد داشت.
هر سبزي يا ميوه اي وقتي خواص خود را دارد كه به شيوه سنتي از تخم خود روييده باشد.

در طب هنوز درمان قطعي براي بزرگ شدن قلب وجود ندارد. بنابراين كساني كه بار سنگين حمل مي كنند، ورزشهاي سنگين مانند وزنه برداري انجام مي دهند و براي بيماراني كه فشار خون بالا دارند هفته اي 2-3 بار نيم ساعت قبل از غذا يك استكان چاي خوري آب تازه گوجه فرنگي ميل نمايند.


ورزشكاران حرفه اي اگر در همان روز تمرينات سنگين خود در صبحانه يك ليوان آب گوجه فرنگي ميل كنند از خواص گوجه فرنگي در مقابله با بزرگ شدن ماهيچه قلب به بهترين نحو استفاده خواهند كرد.
يكي از مشكلات بزرگ شدن ماهيچه قلب اين است كه رگ خوني تغذيه كننده بزرگ تر يا بيشتر نمي شود و خون كافي به نسبت قبل به ان نمي رسد.بنابراين ماهيچه قلب دچار آسيب مي شود

گوجه فرنگي و بروكلي در درمان مشكلات ادراري ناشي از بزرگ شدن خوش خيم پروستات موثر هستند.

دقت : كساني كه دچار اگزما يا بيماري صدف هستند در مصرف گوجه فرنگي مخصوصا به صورت خام دقت كنند و زياده روي نكنند . چون ممكن است باعث ايجاد حساسيت يا عود بيشتر بيماري آنها شود

منبع
http://www.saracoglu.at/bolum.php?name=bitkiler&sno=1
پاسخ }
#2
برای داشتن پوستی زیبا گوجه فرنگی بخورید!!

یك متخصص پوست گفت: مصرف گوجه فرنگی پخته توانایی بدن در مقابله با اشعه ماورای بنفش خورشید را افزایش داده و مانند ضد آفتاب از پوست محافظت می‌کند.

دکتر مرتضی حاتمی گفت: افرادی که دچار سوختگی‌های پوستی می‌شوند،می‌توانند با استفاده از گوجه فرنگی پخته،توانایی بدن در ترمیم این سوختگی‌ها را افزایش دهند.

وی گفت: استفاده از گوجه فرنگی می‌تواند در ایجاد طراوت پوست در حالت عادی موثر باشد و از چین و چروک‌های زود هنگام پوست نیز جلوگیری کند.
دکتر حاتمی در ادامه گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد آنتی اکسیدان موثر در گوجه فرنگی به نام لیکوپن به صورت خام سخت ‌تر مورد استفاده بدن قرار می‌گیرد وعمل پختن جذب این ماده را در بدن ساده‌تر می‌کند.
پاسخ }
#3
سلطان و قلب صیفی جات را می شناسید؟

گوجه‌فرنگی و آهن
مصرف گوجه‌فرنگی موجب افزایش جذب آهن در مواد غذایی گیاهی می‌شود. آهن موجود در گیاهان به خوبی جذب بدن نمی‌شود و وجود ویتامین C موجود در گوجه‌فرنگی، موجب جذب آهن مواد گیاهی می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود افراد در رژیم غذایی‌شان از گوجه‌فرنگی خام و سایر سبزی‎ها و میوه‌های حاوی ویتامین C استفاده کنند.
گوجه‌فرنگی و قلب
مصرف مداوم گوجه‌فرنگی در پیشگیری از بروز حمله‌های قلبی موثر است. بررسی‌ها نشان داده است لیکوپن موجود در گوجه‌فرنگی از ایجاد کلسترول بد و ایجاد پلاک‌های چربی در سرخرگ‌ها جلوگیری كرده و به این ترتیب ار بروز حمله قلبی پیشگیری می‌كند.

گوجه‌فرنگی و سرطان
مصرف مداوم گوجه‌فرنگی، خطر ابتلا به سرطان پروستات را كاهش می‌دهد. نتایج تحقیقات پژوهشگران ایتالیایی نشان داده مصرف گوجه‌فرنگی پخته می‌تواند از بروز سرطان پروستات پیشگیری کند. این پژوهشگران که موفق شدند نقش گوجه‌فرنگی را در پیشگیری از بروز سرطان پروستات کشف کنند، می‌گویند: «ما دریافتیم که یک رژیم غذایی غنی از گوجه‌فرنگی به ویژه گوجه‌فرنگی که همراه با دانه‌ها و پوست آن پخته شده باشد، می‌تواند پیشرفت تومورهای پروستات و عوامل التهابی مرتبط با این فرآیند را کاهش دهد.»
این دانشمندان برای دستیابی به این نتایج، روی موش‌های آزمایشگاهی اصلاح ژنتیکی شده، مراحل پیشرفت تومور پروستات انسان را شبیه‌سازی کردند. سپس این موش‌ها به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول به میزان 10 درصد از رژیم غذایی روزانه خود گوجه‌فرنگی پخته دریافت می‌کرد و در رژیم غذایی گروه دوم گوجه‌فرنگی وجود نداشت. نتایج این تحقیقات نشان داد که نمونه‌های آزمایشگاهی گروه اول 11 تا 67 درصد بیشتر از موش‌های گروه دوم زنده ماندند و تومور بسیار آهسته و به کندی مراحل تکامل خود را طی کرد. همچنین بیشترین فعالیت آنتی‌اکسیدانی و کمترین سطح التهاب در آنها مشاهده شد.

گوجه‌فرنگی و تناسب اندام
گوجه‌فرنگی به دلیل داشتن فیبر زیاد، مواد قندی کم و کالری كمی که دارد در کنترل وزن موثر است و افرادی كه قصد کاهش وزن دارند، می‌توانند از گوجه‌فرنگی استفاده كنند. همچنین بررسی‌ها نشان داده است گوجه‌فرنگی با ایجاد احساس سیری برای مدت طولانی به كنترل وزن کمک می‌کند. پیشتر مشخص شده بود که گیاهخواران و افرادی كه زیاد میوه و سبزی مصرف می‌كنند در مقایسه با افرادی كه در رژیم غذایی‌شان زیاد از غذاهای فراوری شده استفاده می‌كنند، لاغرتر هستند. اكنون محققان دریافته‌‏اند که این موضوع تنها به علت پایین بودن كالری سبزی و میوه‌ها نیست بلکه لیکوپن موجود در سبزی‌ها و میوه‌ها با كاهش هورمون اشتها، به احساس سیری افراد كمك می‌كند. پژوهشگران انگلیسی با بررسی تاثیر مصرف نان غنی شده با سبزی‌ها بر 17 زن 18 تا 35 ساله دارای وزن طبیعی، دریافتند بین افرادی كه نان‌های غنی شده با پنیر خامه‌ای، هویج و گوجه‌فرنگی مصرف كردند، آنهایی كه نان دارای گوجه‌فرنگی مصرف کردند، بیشتر احساس سیری می‌كردند.

گوجه‌فرنگی و پوست

مصرف گوجه‌فرنگی پخته توانایی بدن در مقابله با پرتوهای ماورای بنفش خورشید را افزایش داده و مانند ضد آفتاب از پوست محافظت می‌کند. افرادی که دچار سوختگی‌های پوستی می‌شوند، می‌توانند با مصرف گوجه‌فرنگی پخته، توانایی بدن را در ترمیم این سوختگی‌ها افزایش دهند. همچنین استفاده از گوجه‌فرنگی می‌تواند در ایجاد طراوت پوست موثر باشد و از چین‌وچروک‌های زود هنگام پوست جلوگیری کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد آنتی اکسیدان موثر در گوجه‌فرنگی به نام لیکوپن به صورت خام سخت‌‌تر جذب شده و مورد استفاده بدن قرار می‌گیرد وعمل پختن جذب این ماده را در بدن ساده‌تر می‌کند.

گوجه‌فرنگی و جراحی

آنتی‌اكسیدان موجود در گوجه‌فرنگی از بروز دردهای پس از جراحی‌های شكمی جلوگیری می‌كند. لیكوپن كه رنگ قرمز گوجه‌فرنگی از آن است، از ترشح دسته‌ای از پروتئین‌ها كه در تشكیل بافت‌های غیرطبیعی و چسبنده‌ داخل شكم نقش دارند، جلوگیری می‌كند. تحقیقات نشان می‌دهد رژیم غذایی كه درآن گوجه‌فرنگی یا محصولات تهیه شده از آن به مقدار زیادی گنجانده شده باشد، راهی مطلوب برای كنترل تشكیل این بافت‌های شكمی ‌است. زمانی كه این بافت‎ها داخل شكم تشكیل می‌شوند بیشتر سبب اتصال غیرطبیعی دو ارگان یا بخش‌هایی از آنها به یكدیگر خواهند شد. این بافت‌ها باعث یك سری دردهای شكمی ‌و حتی انسداد روده و مثانه و در زنان نیز سبب نازایی می‌شوند. آنتی اكسیدان گوجه‌فرنگی حتی در سس گوجه‌فرنگی هم به میزان فراوانی وجود دارد. این آنتی اكسیدان اثرات خوبی هم در پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی عروقی و برخی از انواع سرطان دارد.


منبع : salamat.ir
پاسخ }
#4
10نکته خواندنی راجع به گوجه فرنگی!!

گوجه‌ فرنگی سرشار از ویتامین‌های آ، ب 1، ب 2، ث و مواد معدنی ازجمله كلسیم،فسفر،سدیم،پتاسیم،منیزیم،آهن،مس،روی،ارسنیك و كبالت است.
100 گرم گوجه ‌فرنگی خام حاوی 20 كالری انرژی، یك گرم پروتئین، 11 میلی‌گرم كلسیم، 6/0 میلی‌گرم آهن، 1100واحد بین‌المللی ویتامین آ، 3/0 گرم چربی، 06/0 میلی‌گرم ویتامین ب 1، 04/0 میلی‌گرم ویتامین ب 2 و 23 میلی‌گرم ویتامین ث است.
در گوجه ‌فرنگی رسیده،تقریبا تمام آمینو اسیدهای اصلی به استثنای تریپتوفان وجود دارد.قند موجود در گوجه‌ فرنگی رسیده،گلوكز فروكتوز و ساكاروز است كه البته میزان آن اندك است.رنگدانه اصلی گوجه‌فرنگی لیكوپن بوده كه سبب رنگ قرمز آن می‌شود.پوست گوجه ‌فرنگی حاوی مقادیر فراوانی از كاروتینوئیدها بوده كه به وسیله سلول‌های روده انسان جذب می‌شود.بنابراین اغلب توصیه می‌‌شود كه این سبزی خوش ‌طعم را همراه با پوست میل كنید.گوجه ‌فرنگی به علت دارا بودن مواد مغذی زیاد و كالری پایین،یكی از پایه‌های اصلی رژیم‌های غذایی است.

10 نكته
1-میوه نارس گوجه‌ فرنگی سمی است و باید از خوردن آن پرهیز كرد.در گوجه ‌فرنگی سبز و نارس ماده‌ای سمّی به نام سولانین وجود دارد كه خوردن آن موجب مسمومیت شده و ایجاد دل پیچه،اسهال و باز شدن مردمك چشم می‌شود.

2-در چین از جوشانده ریشه،شاخه‌ها و برگ‌های مسن گوجه ‌فرنگی برای رفع دندان‌ درد استفاده می‌شود و خود گیاه نیز خاصیت حشره‌كش دارد.

3- لیكوپن موجود در گوجه‌فرنگی،نوعی آنتی‌اكسیدان است كه مانع ایجاد كلسترول بد خون می‌‌شود و به همین دلیل از بروز حملات و بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌كند.توجه داشته باشید مصرف گوجه‌فرنگی پخته،موجب جذب لیكوپن بیشتری در بدن می‌شود.

4- گوجه ‌فرنگی حاوی انواع ویتامین‌های گروه ب است،به همین دلیل داروی مناسبی برای رفع عصبانیت‌های افراد است.مصرف مداوم گوجه ‌فرنگی همراه با غذا و به صورت سالاد، سیستم عصبی بدن را تقویت كرده و ‌آرامش را به همراه خواهد آورد.

5- گوجه‌فرنگی یكی از مهم‌ترین منابع ویتامین آ است.به همین دلیل درتقویت بینایی،تقویت و سلامتی پوست و مخاط ‌‌ها و رشد استخوان‌ها مفید است.

6- گوجه‌فرنگی به دلیل داشتن ویتامین‌های ث و آ فراوان دستگاه ایمنی بدن را تقویت كرده و بدن را در برابر امراض وبیماری‌های عفونی مقاوم می‌سازد.

7- اگر پوست شما كك و مك دارد،هر روز آن را با آب گوجه ‌فرنگی تمیز كنید،كم‌كم كك و مك‌ها را از بین می‌‌برد.

8- گوجه ‌فرنگی ورم مفاصل را برطرف می‌كند و برای مبتلایان به نقرس و رماتیسم مفید است.

9- گوجه‌ فرنگی به دلیل نداشتن سدیم و قند،غذای مناسبی برای افراد مبتلا به دیابت و فشار خون است.

10- توجه داشته باشید خوردن گوجه ‌فرنگی،برای بعضی بیمارانی كه دچار حساسیت یا آلرژی (خارش بدن،قرمز شدن پوست،آسم،كهیر و...) هستند،ضرر دارد.منبع:jamejamonline.ir
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#5
این میوه را بخورید و لاغر شوید!

گوجه‌فرنگی، به‌خاطر کالری پایینی که دارد، برای لاغر شدن مفید است.
گوجه‌فرنگی‌ها با اینکه شیرین هستند، دارای کالری پایینی هستند و از پرمصرف‌ترین سبزیجات، در دنیا بشمار می‌روند که به صوررت خام، بخارپز، سرخ کرده، خورشتی، پوره، سس و غیره مصرف می‌شوند.

اگرچه، اکثر افراد، گوجه ‌فرنگی‌ها را به عنوان نوعی سبزی درنظر می‌گیرند ولی از لحاظ گیاه‌‌شناسی در بخش میوه‌ها، طبقه‌بندی می‌شوند و دارای مقدار زیادی ویتامین C هستند.

ارزش غذایی یک عدد گوچه‌فرنگی تازه

کالری / 24
چربی / 0 گرم
چربی اشباع شده / 0 گرم
کلسترول / 0 میلی‌گرم
کربوهیدرات / 5 گرم
پروتئین / 1 گرم
فیبر رژیمی / 1 گرم
سدیم / 6 میلی‌گرم
ویتامین C / 15 میلی‌گرم
پتاسیم / 292 میلی‌گرم

فواید سلامتی
گوجه‌فرنگی‌ها، واقعا سرشار از ویتامین C هستند.

این آنتی‌اکسیدان‌های قوی، نقش مهمی را در حفظ سلامتی سیستم ایمنی بدن ایفا می‌کنند.

آن‌ها همچنین، دارای بتاکاروتن و کاروتنوئید هستند که برای پیشگیری از بیمارهای مختلف، بخصوص، حملات قلبی و سرطان موثر هستند.

لیکوپن موجود در گوجه‌فرنگی، به کاهش خطر سرطان پروستات کمک شایانی می‌کند.
گوجه‌فرنگی‌ها همچنین دارای مقدار مناسبی پتاسیم هستند که برای پیشگیری از سکته‌های مغزی مفیدند.منبع : hamshahrionline.ir
پاسخ }
#6
میوه ای جهت کاهش فشار خون

گوجه فرنگی منبع غنی ویتامین های A و C، فولات، پتاسیم،فیبر و انواع اکسیدان هاست.

۱ - مصرف روزانه این گیاه، فشار خون را کاهش می دهد.

۲ - در صورت کمبود کاروتنوئید مانند لیکوپن و بتاکاروتین به طور منظم آب تازه گوجه فرنگی مصرف کنید تا قدرت سیستم دفاعی بدن شما برای مقابله با باکتری و ویروس ها افزایش یابد.از آن جا که تاثیر آن طول می کشد،مصرف آن را از همین امروز شروع کنید تا یک گام جلوتر باشید و از سرماخوردگی و گلو درد فصل سرما در امان بمانید.

۳ - افرادی که حداقل ۱۰هفته رب گوجه فرنگی مصرف می کنند نسبت به بقیه کمتر دچار سوختگی شدید (ناشی از قرارگرفتن در معرض نور خورشید UV) می شوند.

۴ - مصرف یک گوجه فرنگی در روز از بیماری های مربوط به قلب محافظت می کند.مصرف روزانه این گیاه به مدت ۴هفته چربی مفید (HDL) را به ۱۵درصد افزایش می دهد و کلسترول مضر (LDL) را که باعث انسداد رگ ها می شود،کاهش می دهد.

۵ - این گیاه جلوی روند پیری را می گیرد.
پاسخ }
#7
گوجه‌فرنگی‌ها، دارای مقدار کمی کالری بوده و به خصوص اگر خوب رسیده باشند از خواص تغذیه‌ای فراوانی برخوردار خواهند بود.

برای مثال مقدار بتاکاروتن موجود در گوجه‌فرنگی‌های قرمز و کاملا رسیده حدود 4 برابر گوجه‌فرنگی‌های نرسیده است.

گوجه‌فرنگی‌ها منبع خوبی از ویتامین‌های C و K ، کاروتن‌ها (بخصوص لیکوپن) و بیوتن هستند.

آن‌ها همچنین سرشار از ویتامین B6 ، نیاسین، اسید فولیک، فیبر و اسید پانتوتنیک هستند.

این سبزی به خاطر داشتن مقدار فراوان لیکوپن، فواید بسیاری برای سلامتی انسان دارد. نتایج بررسی‌ها حاکی از آن هستند که کاروتن قرمز (لیکوپن) موجود در گوجه‌فرنگی،‌ محافظ بسیار خوبی در برابر سرطان‌های پوست، پروستات، کولون، ریه و سینه محسوب می‌شود.

همچنین تحقیقات نشان می‌‌دهد، لیکوپن، احتمال خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، آب مروارید، تخریب لکه زرد چشم ( دژنراسیون ماکولا) را کاهش می‌دهد و قبل از اینکه رادیکال‌های آزاد بتوانند به ساختار سلولی آسیبی وارد کنند آن‌‌ها را خنثی می‌کند.

مصرف گوجه ‌فرنگی نیرو و نشاط می ‌بخشد و پوست و دانه‌های آن به هضم غذا کمک می‌کند و روده‌ها را پاک می‌کند.

مصرف گوجه ‌فرنگی برای اشخاصی که مبتلا به سنگ کلیه و مثانه و کبد هستند، تجویز شده است.

تذکرات:

• گوجه ‌فرنگی نارس و کال هضمش سنگین است، لذا خوردن آن باعث دل درد می‌‌شود.

• سرخ کردن زیاد گوجه فرنگی در روغن باعث سنگینی هضم آن می‌‌شود و روی آتش کباب کردن آن مناسب است.

• ماده‌ای سمی به نام سولانین در گوجه‌فرنگی سبز و نارس وجود دارد که خوردن آن موجب مسمومیت می‌شود و دل پیچه و اسهال را ایجاد می‌‌کند.


[عکس: 2011_5_21_13_50_22.jpg]

خدا کند آنروز که آخرین زنگ دنیا می خورد
روی تخته سیاه قیامت اسم ما را جز خوبها بنویسند
پاسخ }
#8
برای از بین بردن جوش ها نیز می توان از گوجه فرنگی استفاده کرد. گوجه را به محل جوش بمالیدFlowerysmile
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خواص آرتیشو ( کنگر فرنگی ) Darya 1 1,383 ۰۳-۱۰-۱۳۹۳, ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Galaxy
Restart-1 خواص توت فرنگی Darya 2 1,211 ۱۸-۰۲-۱۳۹۳, ۰۶:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: نفس مامان
  خواص پوست تخم مرغ atijan1363 0 3,324 ۰۹-۰۶-۱۳۹۲, ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: atijan1363
  خواص انگور (ریزوراترول ، معجزه گری درون انگور) Galaxy 6 1,408 ۱۰-۰۴-۱۳۹۲, ۰۳:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: خانم طلایی
  خواص پوست پرتقال arezou 0 728 ۱۷-۰۱-۱۳۹۲, ۰۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arezou
Package_favorite خواص پوست میوه ها!!!!! الهه ناز 1 935 ۱۷-۱۱-۱۳۹۱, ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shamiiim
  خواص گوجه سبز ماریا یگانی 1 1,439 ۱۳-۰۲-۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: بانوی مهر
  خواص تره فرنگی Galaxy 0 1,189 ۱۲-۰۶-۱۳۹۰, ۱۱:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Galaxy