خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
Ads

close
Ads
امتیاز موضوع:
  • 35 رای - 3.97 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گونه‌ای نو از خرچنگ سینه (سرطان سينه)

مدیر بازنشسته

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 1,333

گونه‌ای نو از خرچنگ سینه (سرطان سينه)
دوستان گرامی

خواهشمندم اين مطلب را به همه‌ی بانوانی که در پیرامونتان زندگی می کنند مادران ، خواهران ، خاله و عمه و ديگران بفرستيد .

در ماه نوامبر گونه‌ی کمیابی از خرچنگ سينه(سرطان سینه) کشف شد . بانویی متوجه جوش‌های پوستی در پیرامون نوک سينه‌اش شد همانند تحريک‌های پوستی که در مادران جوان شيرده دیده می شود .

به دليل منفی بودن هوده‌ی(نتيجه‌ی )آزمايش مامو‌گرافی ، پزشک درمانگرش تنها به او داروهای آنتی بيوتيک داد ..

پس از دو چرخه درمان ، ضايعه‌ ايجاد شده رو به دشبود [doshbud] (وخامت) گذاشت . ازاین‌رو پزشک درمانگرش انجام ماموگرافی دوباره را خواستار شد .

در اين مرحله هوده‌ی(نتيجه‌ی) آزمايش ماموگرافی نشاندهنده‌ی وجود توده‌ای در سينه بود . هوده‌های بدست‌آمده(نتايج حاصله )ازنمونه برداری نمايانگر رشد تند توده بود .

شيمی ‌درمانی برای کند کردن رشد توده آغاز شد . سپس بخشی از سينه برداشته شد .. پس از بررسی هوده‌های (نتايج) نمونه ‌برداری ، درمان، همخوان با گام‌های زير دنباله يافت .

1. در آغاز برای جلوگیری از رشد تند توده ، شيمی‌درمانی بکاربرده شد

2. در گام پسین بخشی ازسينه برداشته شد ..

3. سپس دوره کامل شيمی‌درمانی آغاز شد .

4. پس از گذراندن گام‌های بالا پرتو‌درمانی آغاز شد .

پس از 9 ماه درمان سخت ، پزشکان تندرستی کامل وی را تاييد کردند .

يک سال بدون هيچ مشکلی سپری شد ولی اين بار خرچنگ(سرطان) در کبد وی پدیدار گشت ، و به ناچار همانند دوره پیشین چهار مرحله درمان را پشت سر گذاشت .

او هرگز اجازه نداد که دوره‌های درمانی سخت و طولانی تاثيری بر کيفيت زندگيش داشته باشد و با روحيه‌ای خوب برای واپسين روزهای زندگيش برنامه ريزی می‌کرد . سر انجام پس از بردباری درد و رنج بسيار در گذشت .

در واپسين روزهای زندگی‌اش اين پيام را به همه‌ی بانوان جهان به يادگار گذاشت :

' خواهشمندم نسبت به هر چيز کوچک غير عادی بی تفاوت نباشيد و برای کمک به تندرستی خويشتن تا جایی که میشود پافشاری کنيد . '

بيماری PAGET :

اين بيماری گونه‌ی کمیابی از خرچنگ سینه(سرطان سينه) می‌باشد که در بیرون سينه و در ناحيه هاله و نوک سينه آشکار میشود و به شکل دانه‌های قرمز رنگی است که سپس به صورت ضايعه‌های پوستی خشن نمایان میشود .

من به هيچ عنوان تصوری از اين بيماری مبنی بر يک گونه‌ی کمیاب خرچنگ سینه(سرطان سينه) نداشتم ، ولی کاملا در اشتباه بودم ..

نوک سينه‌های من هرگز غير عادی به نگر(نظر) نمی رسيدند تنها دانه‌های جوش بودند که مرا آزار میدادند و اين تنها دليل رفتن من نزد پزشک بود .

گهگاهی اين جوش‌ها خارش داشتند و درد‌ناک بودند ولی در دیگر زمان‌ها مشکلی برای من نداشتند .. آن‌ها تنها زشت و مزاحم بودند و با هيچ گونه پمادی که پزشک درمانگرم و پزشک پوست میدادند،ناپدید نمیشدند .

پزشکان کمی نگران بودند اما هيچگاه به من درباره‌ی خرچنگی بودن(سرطانی بودن)آن‌ها هشدار ندادند .

با قاطعيت می توانم بگويم که زنان بسیاری آگاهی ندارند که اين دانه‌های کوچک قرمز رنگ بر روی سينه و هاله‌ی پیرامون آن می‌تواند باعث پدیدآمدن گونه‌ی کمیابی از خرچنگ سينه باشد ..

بدترين بخش اين بيماری ، بی خطر به نگر رسيدن نشانه‌های آن است .

بیشتر میپندارند که يک گونه التهاب پوستی يا چرک(عفونت) است و همين تشخيص نادرست باعث میشود درمان اين بيماری دیرهنگام آغاز شود .

نشانه‌های بيماری :

· قرمزی ، تراوش‌ها(ترشحات) و سخت شدن نوک سينه که باعث ايجاد خارش و سوزش می شود . ' ( همان جور که اشاره کردم من خارش و سوزش يا تراوش‌هایی(ترشحاتی) که از آن آگاه باشم نداشتم اما در نوک سينه‌های من حالت سفتی و پوسته پوسته شدن ايجاد شده بود . )

· زخمی درنوک سينه شما که هرگز بهبود نخواهد يافت .

· معمولا يکی ازنوک سينه‌ها درگير اين بيماری می شود و تشخيص آن در آغاز با انجام معاينه‌های فيزيکی و سپس انجام آزمايش‌های مامو گرافی تجويز شده توسط پزشک درمانگر صورت می پذيرد .

اگرچه اين قرمزی و تراوش‌ها(ترشحات) و سخت شدن کمابیش شبيه يک آماس پوستی ( تورم یا عفونت پوستی ) است اما اگر اين نشانه‌ها تنها در يکی از سينه‌ها دیده شود ، پزشک شما بايد بدگمان(مشکوک) به خرچنگ(سرطان) شود.

پزشک شما برای اطمينان از تشخيص درست بيماری و درمان مناسب ، می بايست برای شما نمونه‌برداری از زخم را تجويز کند .

اين پيغام بايد جدی گرفته شود و تا جایی که میشود دارد به دوستان و خویشاوندان فرستاده شود .

اين کار می تواند رهایی‌بخش زندگی یک انسان باشد .

خرچنگ سينه در من پس از دريافت بسیاری از مواد شيمی‌درمانی و بيست‌وهشت بار پرتودرمانی و دريافت تاماکسوفين به استخوان‌هايم راه‌پیدا نمود ، در صورتی که اگر اين بيماری از آغاز درست تشخيص داده می شد هيچ‌گاه به دیگر بخش‌های تنم گسترش پيدا نمی کرد .

خوانندگان گرامی

اين مایه‌ی افسوس است که بانوان بسیاری از بيماری PAGET آگاهی ندارند ، اگر با فرستادن اين نامه بتوانيم کسان بسیاری را از خطرهای اين بيماری آگاه کنيم ، درآن صورت ما به زنان بسیاری در همه جای جهان کمک کرده ايم

خواهشمندم اگر می توانيد ، چند دمی(لحظه‌ای) را برای فرستادن اين مطلب زمان بگذارید ، بویژه به خویشاوندانتان و دوستانتان .
18-04-2011, 10:00 AM,
یافتن نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد