خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 35 رأی - میانگین امتیازات: 3.97
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گونه‌ای نو از خرچنگ سینه (سرطان سينه)

مدیر بازنشسته

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 1333

گونه‌ای نو از خرچنگ سینه (سرطان سينه)
دوستان گرامی

خواهشمندم اين مطلب را به همه‌ی بانوانی که در پیرامونتان زندگی می کنند مادران ، خواهران ، خاله و عمه و ديگران بفرستيد .

در ماه نوامبر گونه‌ی کمیابی از خرچنگ سينه(سرطان سینه) کشف شد . بانویی متوجه جوش‌های پوستی در پیرامون نوک سينه‌اش شد همانند تحريک‌های پوستی که در مادران جوان شيرده دیده می شود .

به دليل منفی بودن هوده‌ی(نتيجه‌ی )آزمايش مامو‌گرافی ، پزشک درمانگرش تنها به او داروهای آنتی بيوتيک داد ..

پس از دو چرخه درمان ، ضايعه‌ ايجاد شده رو به دشبود [doshbud] (وخامت) گذاشت . ازاین‌رو پزشک درمانگرش انجام ماموگرافی دوباره را خواستار شد .

در اين مرحله هوده‌ی(نتيجه‌ی) آزمايش ماموگرافی نشاندهنده‌ی وجود توده‌ای در سينه بود . هوده‌های بدست‌آمده(نتايج حاصله )ازنمونه برداری نمايانگر رشد تند توده بود .

شيمی ‌درمانی برای کند کردن رشد توده آغاز شد . سپس بخشی از سينه برداشته شد .. پس از بررسی هوده‌های (نتايج) نمونه ‌برداری ، درمان، همخوان با گام‌های زير دنباله يافت .

1. در آغاز برای جلوگیری از رشد تند توده ، شيمی‌درمانی بکاربرده شد

2. در گام پسین بخشی ازسينه برداشته شد ..

3. سپس دوره کامل شيمی‌درمانی آغاز شد .

4. پس از گذراندن گام‌های بالا پرتو‌درمانی آغاز شد .

پس از 9 ماه درمان سخت ، پزشکان تندرستی کامل وی را تاييد کردند .

يک سال بدون هيچ مشکلی سپری شد ولی اين بار خرچنگ(سرطان) در کبد وی پدیدار گشت ، و به ناچار همانند دوره پیشین چهار مرحله درمان را پشت سر گذاشت .

او هرگز اجازه نداد که دوره‌های درمانی سخت و طولانی تاثيری بر کيفيت زندگيش داشته باشد و با روحيه‌ای خوب برای واپسين روزهای زندگيش برنامه ريزی می‌کرد . سر انجام پس از بردباری درد و رنج بسيار در گذشت .

در واپسين روزهای زندگی‌اش اين پيام را به همه‌ی بانوان جهان به يادگار گذاشت :

' خواهشمندم نسبت به هر چيز کوچک غير عادی بی تفاوت نباشيد و برای کمک به تندرستی خويشتن تا جایی که میشود پافشاری کنيد . '

بيماری PAGET :

اين بيماری گونه‌ی کمیابی از خرچنگ سینه(سرطان سينه) می‌باشد که در بیرون سينه و در ناحيه هاله و نوک سينه آشکار میشود و به شکل دانه‌های قرمز رنگی است که سپس به صورت ضايعه‌های پوستی خشن نمایان میشود .

من به هيچ عنوان تصوری از اين بيماری مبنی بر يک گونه‌ی کمیاب خرچنگ سینه(سرطان سينه) نداشتم ، ولی کاملا در اشتباه بودم ..

نوک سينه‌های من هرگز غير عادی به نگر(نظر) نمی رسيدند تنها دانه‌های جوش بودند که مرا آزار میدادند و اين تنها دليل رفتن من نزد پزشک بود .

گهگاهی اين جوش‌ها خارش داشتند و درد‌ناک بودند ولی در دیگر زمان‌ها مشکلی برای من نداشتند .. آن‌ها تنها زشت و مزاحم بودند و با هيچ گونه پمادی که پزشک درمانگرم و پزشک پوست میدادند،ناپدید نمیشدند .

پزشکان کمی نگران بودند اما هيچگاه به من درباره‌ی خرچنگی بودن(سرطانی بودن)آن‌ها هشدار ندادند .

با قاطعيت می توانم بگويم که زنان بسیاری آگاهی ندارند که اين دانه‌های کوچک قرمز رنگ بر روی سينه و هاله‌ی پیرامون آن می‌تواند باعث پدیدآمدن گونه‌ی کمیابی از خرچنگ سينه باشد ..

بدترين بخش اين بيماری ، بی خطر به نگر رسيدن نشانه‌های آن است .

بیشتر میپندارند که يک گونه التهاب پوستی يا چرک(عفونت) است و همين تشخيص نادرست باعث میشود درمان اين بيماری دیرهنگام آغاز شود .

نشانه‌های بيماری :

· قرمزی ، تراوش‌ها(ترشحات) و سخت شدن نوک سينه که باعث ايجاد خارش و سوزش می شود . ' ( همان جور که اشاره کردم من خارش و سوزش يا تراوش‌هایی(ترشحاتی) که از آن آگاه باشم نداشتم اما در نوک سينه‌های من حالت سفتی و پوسته پوسته شدن ايجاد شده بود . )

· زخمی درنوک سينه شما که هرگز بهبود نخواهد يافت .

· معمولا يکی ازنوک سينه‌ها درگير اين بيماری می شود و تشخيص آن در آغاز با انجام معاينه‌های فيزيکی و سپس انجام آزمايش‌های مامو گرافی تجويز شده توسط پزشک درمانگر صورت می پذيرد .

اگرچه اين قرمزی و تراوش‌ها(ترشحات) و سخت شدن کمابیش شبيه يک آماس پوستی ( تورم یا عفونت پوستی ) است اما اگر اين نشانه‌ها تنها در يکی از سينه‌ها دیده شود ، پزشک شما بايد بدگمان(مشکوک) به خرچنگ(سرطان) شود.

پزشک شما برای اطمينان از تشخيص درست بيماری و درمان مناسب ، می بايست برای شما نمونه‌برداری از زخم را تجويز کند .

اين پيغام بايد جدی گرفته شود و تا جایی که میشود دارد به دوستان و خویشاوندان فرستاده شود .

اين کار می تواند رهایی‌بخش زندگی یک انسان باشد .

خرچنگ سينه در من پس از دريافت بسیاری از مواد شيمی‌درمانی و بيست‌وهشت بار پرتودرمانی و دريافت تاماکسوفين به استخوان‌هايم راه‌پیدا نمود ، در صورتی که اگر اين بيماری از آغاز درست تشخيص داده می شد هيچ‌گاه به دیگر بخش‌های تنم گسترش پيدا نمی کرد .

خوانندگان گرامی

اين مایه‌ی افسوس است که بانوان بسیاری از بيماری PAGET آگاهی ندارند ، اگر با فرستادن اين نامه بتوانيم کسان بسیاری را از خطرهای اين بيماری آگاه کنيم ، درآن صورت ما به زنان بسیاری در همه جای جهان کمک کرده ايم

خواهشمندم اگر می توانيد ، چند دمی(لحظه‌ای) را برای فرستادن اين مطلب زمان بگذارید ، بویژه به خویشاوندانتان و دوستانتان .
امضای Darya
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
۲۹-۱-۱۳۹۰, ۱۰:۰۰ صبح
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد