امتیاز موضوع:
  • 24 رای - 3.08 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گیاهی که ایدز را متوقف میکند
#1
Xeyes 
سلامت نیوز : یک متخصص گیاهان دارویی در دانشکده داروسازی زنجان با بیان اینکه عصاره گیاه “بادرنج بویه” بر روی ویروس عامل ایدز و تب‌خال مؤثر است، گفت: با توجه به "فارماکوپه گیاهی بریتانیا" که اثر ضدویروس بادرنج بویه را تأیید کرده است، عصاره این گیاه دارویی از تکثیر ویروس بیماری‌هایی مانند ایدز و تب‌خال ممانعت می‌کند.

علیرضا یزدی‌نژاد در گفت وگو با ایسنا با اشاره به این که در منابع رسمی نیز اثرات آرام‌ بخشی، هضم غذا و برطرف کردن نفخ نیز برای این گیاه دارویی آورده شده است، اظهار کرد: این گیاه دارویی همچنین بر روی باکتری‌هایی که منشاء عفونت‌های چرکی پوست و عفونت‌های روده‌ای هستند، مؤثر است.

وی یادآور شد: بر اساس کمیسیون اروپا، خاصیت خواب‌آوری و ضد اسپاسم، از جمله مهم‌ترین خواص این گیاه دارویی آورده شده است.

یزدی‌نژاد در ادامه با اشاره به کاربرد “بادرنج بویه” در طب سنتی به‌ صورت ترکیبی با روغن گیاهی و استفاده از آن به صورت موضعی، ابراز کرد: از این گیاه به‌ صورت موضعی نیز برای درمان بیماری‌های ویروسی مانند زونا و آبله مرغان استفاده می‌شود.

این متخصص با بیان اینکه در مصرف خوراکی این گیاه، عوارض چندانی مشاهده نشده است، یادآور شد: با این حال مصرف این گیاه در دوران بارداری ممنوعیت داشته و در دوران شیردهی نیز توصیه می‌شود با نظر پزشک به مصرف برسد.

گیاه «بادرنج بویه» بویی شبیه لیمو داشته و در بسیاری از مواقع عطر و اسانس آن در فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیاه تقریباً در همه مناطق رشد می‌کند، البته در مناطقی که دارای رطوبت و بارندگی زیاد است و همچنین در مسیر آب‌های دائمی، رشد و فراوانی بیشتری دارد.
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
پاسخ }