• 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
یخچال پرده هوا
#1
یخچال بدون درب فروشگاهی
یخچال پرده هوا به یخچال بدون درب فروشگاهی هم گفته  می شود که برودت در طبقات آن پخش شده و مواد غذایی و… ای که در یخچال نگهداری می شود را تازه و سالم نگه دارد . یخچال روباز فروشگاهی در فروشگاه ها و هایپر مارکت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد . این یخچال در دو نوع موتور سرخود و مرکزی تولید می گردد. در پرده هوا با موتور سرخود؛ موتور همانند دیگر یخچال ها روی خود دستگاه نصب می شود و موتور یخچال های پرده هوا ایستاده با موتور مرکزی معمولا در موتور خانه نصب می شود و از آن جا به وسیله ی کابل و لوله برودت را به یخچال می رساند . 
[تصویر: %DB%8C%D8%AE%DA%86%D8%A7%D9%84-%D9%BE%D8...%D8%A7.jpg]
[b]یخچال های فروشگاهی بدون درب [/b]با موتور سرخود برای فروشگاه ها و مکان هایی است که فضای کمتری نسبت به باقی مکان ها دارند . در این نوع یخچال مصرف انرژی کمتر است و جابجایی آن بسیار راحت است . یکی از معایب یخچال پرده هوا ایستاده با موتور سرخود کم بودن محیط داخلی یخچال نسبت به پرده هوا با موتور مرکزی است زیرا کمپرسور و کندانسور روی خود دستگاه تعبیه شده و بخشی از فضای یخچال را اشغال می کنند .
یخچال فروشگاهی با موتور مرکزی در متراژهای بالاتر به فروش می رسد و مناسب فروشگاه ها و هایپرمارکت های بزرگ و پر رفت و آمد می باشد . یکی از معایب یخچال های ایستاده پرده هوا فروشگاهی با موتور مرکزی جابجایی دشوار آن است . جنس بدنه ی این یخچال ساندویچ پنل بوده و دارای عایق بندی تزریق فوم پلی یورتان می باشد. پرده هوا دستگاهی است که برای جلوگیری کردن از جابجا شدن هوا و آلاینده ها از یک محیط به محیط دیگر ابداع شده است. از این دستگاه معمولاً در مراکز اداری، تجاری و صنعتی استفاده می‌شود.
ویژگی های یخچال فروشگاهی بدون درب
[تصویر: %DB%8C%D8%AE%DA%86%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB...%D8%A7.jpg]
 1. جلوگیری از نفوذحشرات

 2. جلوگیری از هدررفتن گرما

 3. جلوگیری ازنفوذگردوغبار
[b]الف.جلوگیری از نفوذ حشرات[/b]
در مکان‌هایی که مستعد نفوذ حشرات است استفاده از این دستگاه جریان هوا ایجاد می‌شود مانند یک سد در برابر حشرات عمل می‌کند.
[b]ب. جلوگیری از هدر رفتن گرما[/b]
دستگاه پرده هوا عایق خوبی در برابر نفوذ گرما و یا سرما است با تعبیه این دستگاه در مکان هایی که رفت و آمد زیاد صورت می‌گیرد می توان از هدر رفتن گرما و یا سرما جلوگیری کرد.
ج:جلوگیری از نفوذ گردوغبار

در محیط هایی که نیاز به هوای پاک و بدون میکروب و آلاینده ها است از دستگاه پرده هوا استفاده می‌شود. با تعبیه کردن پرده هوا در جلوی درب ورودی می توان از ورود گرد و غبار و آلاینده ها جلوگیری کرد.
پرده هوا دو نوع دارد:پرده هوای اداری-تجاری و پرده هوای صنعتی
پرده هوای تجاری-اداری
[تصویر: %DB%8C%D8%AE%DA%86%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB...%DB%8C.jpg]
در طراحی کردن و ساخت پرده هوای اداری تجاری به ظرافت و زیبایی طراحی اهمیت بیشتری داده می شود.
در این محیط پرده هوا باید فضای کمتری را اشغال کند و میزان مصرف برقش هم کمتر باشد.

پرده هوای صنعتی
[تصویر: air-curtain-refrigerator-with-central-motor.jpg]
طراحی این محصول  به صورت اختصاصی است. اندازه پرده هوا بستگی به جای تعیین شده آن دارد و قدرت فشار باد در زمان طراحی تنظیم می‌شود.
در پرده هوا های صنعتی به دلیل بزرگی و قدرت بالای آنها میزان برق بیشتری مصرف می شود.این سیستم به طوری طراحی شده قابلیت پرتاب باد به صورت عمودی و افقی را دارد.

از محیطهای کاربرد این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد
[تصویر: IMG_20210114_094711_936.jpg]
 • بیمارستان ها

 • لابی هتل هاوفرودگاه ها

 • ساختمان های اداری و موزه ها و بانک ها

 • رستوران ها،کافی شاپ هاوکترینگ هاو..

 • کارخانه های مواد غذایی،تولید کننده های محصولات دارویی و لبنی و پروتئینی

 • سردخانه ها و گرمخانه ها و مکان های نگهداری مواد

 • فروشگاه های زنجیره ای،مراکز خرید و پاساژها
کاربرد یخچال پرده هوا
[تصویر: Line-refrigerator-air-curtain-standing.jpg] پرده هوا بیشتر در مکان هایی مانند فروشگاه های زنجیره ای، هایپر مارکت ها، فروشگاه های میوه، سوپر مارکت های بزرگ و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.
این یخچال ها به دلیل داشتن فضای زیاد محصولاتی از جمله پروتئین، سبزیجات، نوشیدنی و غیره را در خود جای می دهد. یخچال ایستاده پرده هوا به دلیل داشتن نور پردازی LED فضای فروشگاه ها را زیباتر کرده و باعث جذب مشتری شده است.

انواع یخچال پرده هوا[تصویر: %DB%8C%D8%AE%DA%86%D8%A7%D9%84-%D9%81%D8...%DB%8C.jpg]
یخچال های پرده هوا به سه دسته [b]یخچال ایستاده روباز،[/b] [b]یخچال خوابیده روباز[/b] و یخچال جزیره ای تقسیم میشود
البته یخچال های پرده هوا در سیستم موتور نیز به دو دسته[b] موتور سرخود[/b] و [b]مرکزی[/b] تقسیم میشوند.

یخچال پرده هوا ایستاده موتور مرکزیجنس بدنه
ماموت ABS
عایق بندی
تزریق فوم پلی یورتان

تعداد طبقات
5
 روشنایی ال ای دی
دارد

موتور
مرکزی
مبرد:
R290

انواع یخچال پرده هوا
[تصویر: Supermarket-Air-Curtain-Commercial-Refri...nd-h-o.jpg]
مشخصات فنی یخچال پرده هوا خوابیدهسیستم سرمایشی
چرخشی
بدنه
استیل استنلس

عایق
تزریق فوم پلی یورتان
پوشیده شده با
رنگ پودری الکترو استاتیک

 LED در طبقه بالایی یخچال
دارد

یخچال پرده هوا با موتور سرخود
[تصویر: %DB%8C%D8%AE%DA%86%D8%A7%D9%84-%D9%81%D8...%D8%A8.jpg]
این یخچال دارای ابعاد و اندازه ی کوچکتری نسبت به پرده هوا با موتورخانه مرکزی می باشد و در متراژ های پایین تر به فروش می رسند. موتور یخچال های پرده هوا با موتور سر خود در قسمت زیرین و یا بالایی یخچال تعبیه می شوند و مصرف انرژی پایین و از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردارند.
در این یخچال فضای داخلی کمتر از یخچال پرده هوا با موتورخانه مرکزی می باشد زیرا کمپرسور و کندانسور بر روی دستگاه نصب شده و فضای داخلی یخچال را کمتر کرده است.بدنه داخلی و خارجی این دستگاه از ورق گالوانیزه با رنگ الکترو استاتیک ضدزنگ می باشد.
در چهار طرف این دستگاه شیشه های سه جداره طراحی شده است و دارای روشناییLED می باشد.در هنگام شب زمانی که استفاده از یخچال کمتر می شود به منظور هدر نرفتن برودت داخل یخچال کاور شب تعبیه شده که سرمای داخل یخچال را حعظ می کند.

منبع:
https://aminbrodatsarma.com/category/%db...%88%d8%a7/
  پاسخ