امتیاز موضوع:
  • 8 رای - 3.13 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک محقق طب سنتی: حجامت، سیستم ایمنی بدن را ارتقا می‌دهد
#1
یک محقق طب سنتی و اسلامی با اشاره به این که افراد از سنین دو تا 60 سالگی می‌توانند خود را حجامت كنند، گفت: حجامت سیستم ایمنی بدن را افزایش داده و همچنین موجب رشد کودکان می‌شود.

دکتر سید علی جوادی در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه خراسان شمالي، افزود: با توجه به این که عمده بیماری‌ها ناشی از تغذیه غلط و تجمع مواد تولید شده در بدن است، بنابراين حجامت نقش پیشگیری و درمان بیماری‌ها را دارد.

وی اظهار کرد: حجامت در درمان تمام بیماری‌هایی که ناشی از غلبه خون باشد و هر نوع بیماری که به دنبال عدم جریان صحیح خون در بدن بوجود آمده باشد، موثر است.

به گفته جوادی، عمل حجامت در بزرگسالان، موجب دفع مواد تجمع یافته و سموم از بدن می‌شود.

این پژوهشگر تصریح کرد: افرادی که فعالیت آنها اندک است و کم تحرک هستند، فعالیت کم آنان موجب عدم جریان صحیح خون در بدن می‌شود که حجامت سبب رفع این مشکل می‌شود.

وی ادامه داد: جنس، سن، عادات و شغل نشان دهنده نوع مزاج در افراد است که این ویژگی‌ها ملاک انجام درمان و عمل حجامت است.

جوادی تاکید کرد: ممکن است عمل حجامت برای یک بیماری مضر باشد بنابراين باید تشخیص عمل حجامت توسط طبیب آشنا به انجام حجامت صورت گیرد.

به گفته وی عمل حجامت که بیش از 2600 سال قدمت دارد، یک روش پیشگیری و درمان بیماریهاست که با ایجاد مکش روی پوست و تیغ زدن، بصورت خون گیری و بدون خون گیری انجام مي‌شود.

این پژوهشگر توصیه کرد: افرادی که هنگام حجامت خونشان غلیظ است و وضعیت طبیعی ندارد از گیاهان دارویی مانند عرق کاسنی، شاه تره، انار و آب زرشک برای رقیق کردن خون استفاده کنند.

وی فصل مناسب برای عمل حجامت را بهار و اوایل پاییز ذکر کرد و افزود: انجام این امر در سرما و گرمای شدید و همچنین زمانی که شخص گرسنه است نباید انجام شود.
پاسخ }