خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

۷ نکته درباره داشتن دوره قاعدگی راحت

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 358

۷ نکته درباره داشتن دوره قاعدگی راحت
در این زمان وضعیت هورمون های تان بهم می ریزد و حتی نمیتوانید احساساتتان را کنترل کنید . زود عصبانی میشوید . ۳ تا ۵ روز در این حالت باقی میمانید . دچار معده و کمردرد می شوید. خواب و اشتهایتان را از دست میدهید وروزهای وحشتناکی را سپری میکنید .زندگی شما جهنم می شود . فقط با چند روش ساده زندگی به کام مرادتان خواهد بود و همه این مشکلات را از بین میبرید فقط کافی است به توصیه های گفته شده توجه کنید:
-۱ لباس های گشاد بپوشید

وقتی در این دوران هستید سبک لباس خودرا عوض کنید . شلوار جین کشی و تی شرت تنگ نپوشید بلکه لباسهای گشاد را انتخاب کنید. اجازه بدهید بدن شما نفس بکشد ، به خصوص معده نیاز به نفس دارد. سعی کنید با پوشیدن لباس های گشاد خودتان را راحت نگه دارید و بتوانیدبه راحتی حرکت کنید . در این دوران به مد اهمیت ندهید بلکه خودرا راحت نگه دارید . لباس های شل تا حدودی مشکل شمارا برطرف میکنند
۲ – چرت زدن

الگوهای خواب تغییر خواهد کرد. در چنین مواردی شما هر لحظه خواب آلود هستید و می خواهید چرت بزنید . حتی اگردر محل کار باشید، میخواهید برای چند دقیقه هم که شده چشم را بسته نگه دارید
۳ دوش گرم بگیرید

این طبیعی است . حمام گرم نه تنها به شما احساس خوبی میدهد ، بلکه به تسکین درد قاعدگی هم کمک بسیاری میکند . همچنین شما همواره حالت آرامش پیدا میکنید و خوب می خوابید
۴ -چند روز قبل از شروع قاعدگی نمک مصرف نکنید

با مصرف نمک در این دور آب در بدن جمع می شود و پف میکنید اگر نمک را چند روز قبل حذف کنید نفخ شما پایین می آید

۵ – کاهش تمرینات ورزشی

ورزشهایی را که روزانه بطور منظم انجام می دهید باید کم کنید این بدان معنا نیست که شما باید در طول روز فقط بنشینید. میتوانی پیاده روی کنید و چند تمرین ورزشی سبک انجام دهید .
۶ سعی کنید تمرینات تنفسی یوگا را انجام دهید
این دوران چون بر اخلاق شما تاثیر گذار است برای راحتی خود و احساس آرامش کردن سعی کنید یوگا یا سایر تمرینات تنفسی را برای استراحت ذهن انجام دهید
۷ اجتناب از گوشت قرمز و نوشیدن مایعات گرم تر

به علت خونریزی شدید و درد معده از خوردن آن در این دوره اجتناب کنید. همچنین نوشیدن چای سبز یا چای تمشک را امتحان کنید.بسیاری از زنان این نوشیدنیها را آرامبخش میدانند. نوشیدن آب گرم در آرامش بدن و معده تا حدی کمک میکند .
امضای ستاره 12
۴-۸-۱۳۹۲, ۰۱:۰۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
11 کاربر از ستاره 12 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
ailari, royamama, *ماهک*, شیدا گلی, آیلین2, baakhlagh, nehdi, setaretala, نازیلا62, ما مان پارسا, maryam-goli
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 22

RE: ۷ نکته درباره داشتن دوره قاعدگی راحت
سلام برای کاهش درد از چه دمنوشهایی استفاده کنیم؟
وقتی حمام میریم ناحیه زیر شکم بیشتر درد میگره چرا؟
از چه مدل نوارهایی استفاده کنیم ایا مشبک خوبه یا باعث عفونت میشه امیدوارم جای سوالام درست باشه؟
۱-۵-۱۳۹۳, ۰۲:۲۲ صبح
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 358

میتونی تو یک لیوان اب جوش مقداری نبات شاخ،زعفران،حل،قلمفر بریزی بعد روی لیوان یک نعلبکی بزار تا دم بکشه بعد 10 دقیقه بخور.
بعد از حمام حتما یک پارچه دور کمرت ببند تا سرما نخوره.
در مورد سوال سومت اطلاعی ندارم گلم.Dunnof
امضای ستاره 12
۱-۵-۱۳۹۳, ۰۸:۵۵ صبح
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 22

سلام راستش من خونریزی زیادی دارم و حتما باید از چند نوار بهداشتی یا پوشک ساده بچه استفاده کنم بااین وجود نمیتونم راحت باشم اگه مهونی واجبی برام پیش بیاد تو لباس پوشیدن خیلی معذبم چون حتی اگه کمی راه برم لباسم الوده میشه دیگه خسته شدم از این وضعیت
به خصوص وقتی میبینم بعضیا خیلی راحت بیرون میرن یا مهمونی میرن یا لباس تنگ یا سفید میپوشن اما من حتی نمیتونم تو خونه خودم زاد حرکت کنم اگه کمکم کنید ممنون میشم ببخشد که مجبور شدم این حرفارو بزنم شرمندم
۹-۵-۱۳۹۳, ۰۱:۲۸ صبح
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 85

ارسال: #5
دوست عزیز شما حتما به دکتر مراجعه کن
چون یه دکتر زنان می گفت اگر تو کل دوران پریود اگر بیشتر از 7 قاشق خون بیاد طبیعی نیست و کم خونی میاره.ببخشید این مدلی گفتم ولی دقیقا مثل حرف خودش گفتم.
میتونی از روز دوم سوم به بعد هم قرص مفنامیک اسید بخوری، خونریزی رو کم می کنه
امضای sonya
اینم وبلاگ منه دوستان که میتونید کلی مطلب و آشپزی ازش یاد بگیرید:

http://life-topic.blogspot.com/
۹-۵-۱۳۹۳, ۰۶:۴۷ صبح
یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پانزده نکته درباره کمردرد بارداری monamona 0 274 ۱۴-۳-۱۳۹۲ ۰۴:۰۶ عصر
آخرین ارسال: monamona

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد