امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
“خوراکی هايي که افسردگی را کاهش میدهند”
#1
Flowerysmile
شیوع افسردگی در افرادی كه به طور مرتب چای سبز مصرف می كنند كمتر است و همچنین ماهی دارای ماده موثری است كه اثرات ضد افسردگی دارد.
سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشكی، دكتر زهرا عبداللهی افزود : گفت : ماهی دارای ماده موثری است كه اثرات ضد افسردگی دارد و می تواند افسردگی را كاهش دهد.
وی خاطرنشان كرد: كسانی كه دچار افسردگی هستند غالبا تغذیه نامناسبی دارند زیرا وقتی فردی دچار افسردگی باشد، سطح انرژی در او كمتر از حد معمول است و اشتیاق و اشتها برای غذا خوردن در او از بین می رود و در نتیجه تغذیه فرد دچار اختلال می شود.
عبداللهی افزود: كمبود برخی ازمواد مغذی در رژیم غذایی فرد می تواند سبب ایجاد افسردگی شود یاحالت افسردگی فرد را تشدید می كند كه اسیدهای چرب امگا 3 ازجمله این مواد است. وی اظهار داشت:كمبود این مواد در رژیم غذایی می تواند افراد را مستعد افسردگی كند و برای رفع این كمبود می توان غذاهای دریایی به خصوص ماهی های چرب،‌ تخم مرغ های غنی شده با امگا 3،‌روغن كانولا، گردو،‌ سویا و سبزیجات برگ سبز منابع غذایی اسید چرب امگا 3مصرف كرد.
سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكی افزود:سطح اسید فولیك درخون برخی ازافراد مبتلا به افسردگی پایین است وجگر، قارچ وسبزی های برگ سبزبه ویژه اسفناج و كلم بروكلی، گوشت گاو كم چربی،‌ سیب زمینی، آب پرتقال ولوبیا ازمنابع اسید فولیك هستند.
این متخصص تغذیه تصریح كرد: ویتامین B6 نیز در درمان و پیشگیری از افسردگی موثر است و این ویتامین به طور گسترده در غذاها وجود دارد كه گوشت، غلات به خصوص گندم، سبزی ها ومغزها حاوی این ویتامین هستند.
براساس اعلام دفتربهبود تغذیه جامعه،‌ ویتامین E به علت اثرات آنتی اكسیدانی زیادی كه دارد می تواند دردرمان وپیشگیری ازافسردگی موثر باشد و ازآنجایی كه این ویتامین توسط گیاهان ساخته می شود،‌روغن های گیاهی بهترین منابع آن هستند.
خنده بهترين اسلحه جنگ با زندگيست
پاسخ }