امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
41 راه عجیب برای اینكه بیش از 120 سال عمر کنید!
#1
داشتن عمر طولانی آرزوی همیشگی انسانها بوده است.با اینكه هنوز دانشمندان نتوانستند داروی جادویی برای افزایش طول عمر پیدا كنند اما انجام تحقیقات روی هزاران انسان بالای 100 سال آنها را با روشهای شگفت انگیزی برای داشتن عمر طولانی آشنا كرده است.برای مثال در كشور انگلستان، روستایی وجود دارد كه عمر مردان و زنان آن به طور متوسط 7/88 و 91 سال است. همین موضوع نشان میدهد، با رعایت كردن بعضی نكات درصد زیادی از انسانها میتوانند تولد 100سالگی خود را جشن بگیرند.
در ادامه حاصل تحقیقات هزاران پزشك، دانشمند و محقق در مورد راههای عجیبی كه باعث افزایش طول عمر میشوند را میخوانیم.

نخ دندان بكشید

واضح است نخ دندان كشیدن از خراب شدن دندان و ابتلا به بیماریهای لثه جلوگیری میكند اما تحقیقات نشان میدهد، همین كار ساده تا حد زیادی خطر ابتلا به بیماری قلبی را كاهش میدهد. متاسفانه باكتریهای موجود در لثه ها میتوانند به داخل رگهای خونی بدن راه پیدا كرده و پاسخ ایمنی بدن را برانگیزند كه این عامل سلامت قلب را به خطر میاندازد. ابتلا به بیماری قلبی یكی از مهمترین دلایل مرگ ومیر در سراسر جهان به حساب میآید.


آفتاب بگیرید اما زیادهروی نكنید

مطالعات دانشمندان نشان میدهد، طول عمر زنان برنزه نسبت به زنان دیگر بالاتر است. در حقیقت با قرار گرفتن در معرض نور خورشید، بدن ویتامین D مورد نیاز خود را تامین كرده و با كمك آن میتواند با دسته گسترده ای از بیماریها مانند پوكی استخوان، افسردگی، بیماری قلبی و دیابت مبارزه كند. 50 درصد از بزرگسالان دچار كمبود ویتامین D هستند كه علت اصلی آن هم دوری كردن از نور آفتاب است.


عكس بگیرید

اگر زندگی شادی دارید، مرتب با دوستان خود در مهمانی شركت میكنید و علاقه زیادی به سفر كردن دارید، بهتر است از این لحظات فراموش نشدنی تصویر تهیه كنید. تحقیقات نشان میدهد، نگاه كردن به این عكسها و به یاد آوردن خاطرات خوش گذشته نقش زیادی در بهبود احساس شادی در انسانها داشته و به تقویت سیستم ایمنی بدن آنها كمك میكند. سالمندانی كه آلبومهای زیادی از دوران گذشته خود دارند معمولا روحیه بهتری دارند و بیشتر عمر میكنند.

قرص ضدبارداری مصرف كنید

زنانی كه بیش از 4 سال از قرصهای ضدبارداری استفاده میكنند با احتمال كمتری به سرطان و بیماری قلبی دچار میشوند. افزایش ضریب هوشی یكی دیگر از خواص عجیب قرصهای ضدبارداری است. مغز زنانی كه از این قرصها استفاده میكنند تقریبا 3درصد بزرگتر از سایرین است و علاوه بر آن، این زنان حافظه بهتری هم دارند.

دوست پیدا كنید

از ساده ترین راهها برای افزایش طول عمر، ارتباط با دوستان و آشنایان است. هنوز علت این موضوع مشخص نیست اما دانشمندان معتقدند ارتباط با دیگران سبب میشود ما بیشتر به سلامت خود توجه كرده و از انجام رفتارهای پرخطر دوری كنیم. داشتن ارتباطات اجتماعی تا حد زیادی به كاهش استرس كمك میكند كه این عامل نقش زیادی در محافظت از قلب دارد. آمارها نشان میدهد، یكی از مهمترین عوامل مرگ ومیر بین سالمندان تنهایی است.

كلاس زبان بروید

یاد گرفتن یك زبان خارجی نه تنها میتواند از ابتلا به بیماری آلزایمز پیشگیری كند بلكه نقش موثری در به تعویق انداختن بسیاری از بیماریهای مرتبط با پیری دارد. برای بهرهمند شدن از فواید این روش لازم نیست كه شما حتما در زبان دوم به تسلط كامل برسید بلكه فقط تلاش برای یاد گرفتن كلمات و قواعد دستوری تازه كافی است. یادگیری زبان یكی از بهترین روشها برای حفظ سلامت مغز است.

تلویزیون خود را خاموش كنید

به ازای هر یك ساعتی كه شما برای تماشای تلویزیون، DVD و مانند آن سپری میكنید، 22 دقیقه از عمرتان كاسته میشود. به این ترتیب افرادی كه هر روز 5 ساعت را به تماشای تلویزیون میگذرانند، تقریبا 5 سال كمتر از دیگران عمر میكنند.

اینترنت گردی كنید

گشت وگذار در اینترنت و گشتن به دنبال مطالب تازه میتواند به بهبود سلامت مغز در میانسالان و افراد سالمند كمك كند. با گشتن در اینترنت قسمتهای خاصی از مغز تحریك میشوند كه نقش مهمی در كنترل مهارتهای زبانی و حافظه داشته و به تصمیمگیری بهتر كمك میكنند.

به زندگی زناشویی خود توجه كنید

داشتن روابط زناشویی منظم خطر مرگ ومیر در مردان را تا50درصد كاهش میدهد. انجام این كار باعث ترشح هورمونهای زیادی در بدن میشود كه نقش مهمی در سلامت انسان دارند.


كمی وزن اضافه كنید!

محققان هلندی بعد از 12 سال مطالعه متوجه شدند افرادی كه كمی اضافه وزن دارند با احتمال 17 درصد كمتر از دیگران میمیرند. البته دقت كنید این اضافه وزن نباید بیش از 6 كیلوگرم باشد و بهتر است در فاصله بین 50 تا 65 سالگی باشد.

كار خانه را با علاقه انجام دهید

انجام كارهای خانه مانند تمیز كردن و مرتب كردن به حفظ تناسباندام و كاهش وزن اضافه كمك میكند. تحقیقات نشان میدهد، یك خانم هر سال با انجام دادن كارهای خانه بیش از 35كیلومتر راه میرود و 50 هزار كالری میسوزاند. به این ترتیب میتوان كار كردن در خانه را جایگزین مناسبی برای رفتن به باشگاه ورزشی دانست.

دانشمندان با انجام تحقیقات روی بیش از 200 هزار زن در 9 كشور اروپایی متوجه شدند انجام دادن كار خانه بهتر از ورزش كردن از زنان در برابر ابتلا به سرطان محافظت میكند. این كار میتواند خطر ابتلا به سرطان سینه را تا 30درصد در میان زنانی كه هنوز به سن یائسگی نرسیدهاند و به میزان 20 درصد در زنان بعد از سن یائسگی كاهش دهد.

آواز بخوانید

آواز خواندن نه تنها میتواند روحیه شما را بهتر كند بلكه تاثیر زیادی در سلامت جسمانی شما دارد.

محققان معتقدند آواز خواندن یك نوع ورزش است، زیرا شما طی آن مجبور میشوید ششهای خود را از هوا پر و خالی كنید درنتیجه ضربان قلبتان افزایش پیدا میكند و خون سریعتر در بدن شما به جریان میافتد كه همه این عوامل فواید زیادی برای سلامت جسمانی بدن دارد.

آواز خواندن همچنین مانند ورزشهای ایروبیك سلامت قلب را بهبود میبخشد و حتی میتواند باعث افزایش طول عمر و كاهش استرس در بدن شود. هنگام آواز خواندن موادی در بدن ترشح میشوند كه موسوم به هورمونهای لذت هستند. به همین دلیل است كه در این هنگام میزان استرس بدن بهطور قابل توجهی كاهش پیدا میكند. آواز خواندن گروهی سبب میشود اعتماد به نفس ما افزایش پیدا كند و ما احساس رضایت بیشتری از خود داشته باشیم.

صبحانه بخورید

درصد زیادی از افرادی كه تولد 100 سالگی خود را جشن گرفته اند در تمام مدت عمر خود صبحانه را فراموش نكردند و توجه زیادی به این وعده بسیار مهم داشتند. برای آنكه از این وعده بیشترین استفاده را ببرید، سعی كنید حتما میوه را در آن بگنجانید.

كمی كثیف شوید

ما در دورهای زندگی میكنیم كه استفاده از محصولات شوینده، ضدعفونیكننده و آنتیباكتریال حرف اول را میزند. با اینكه تمیز بودن و رعایت نكات بهداشتی همیشه خوب است اما تحقیقات نشان میدهد در تماس بودن با كمی آلودگی هم برای سلامت بدن لازم است. برای مثال با انجام كارهای سادهای مانند باغبانی، بدن در معرض باكتریهای بیخطر خاك قرار میگیرد و به این ترتیب سیستم ایمنی میتواند خود را در مقابل با عوامل خطرزا تقویت كند. یكی از مهمترین عوامل ابتلا به بیماریهای مزمن و خطرناك مانند آسم و آلرژی در طول دهه های گذشته افزایش بیش از حد استفاده از محصولات پاك كننده و بهداشتی بوده است.

ازدواج كنید و هیچوقت خیانت نكنید

صدها تحقیق مختلف اثبات كرده ازدواج فواید بسیار زیادی برای سلامت جسمی و روحی انسانها دارد. نتایج 20 سال مطالعه در دانشگاه «وارویك» نشان میدهد، مردانی كه ازدواج كردهاند حداقل 3 سال عمر طولانیتری نسبت به مجردها دارند. اما افرادی كه نسبت به زندگی مشترك خود تعهد ندارند و دست به خیانت میزنند با احتمال بیشتری ممكن است در طول زندگی دچارحمله قلبی شوند. به اعتقاد دانشمندان استرس و احساس گناه ناشی از این كار تاثیر بسیار مخربی روی سلامت قلب دارد.
در انتخاب سن همسر دقت كنید

زنانی كه بین 7 تا 9 سال از همسرشان بزرگتر هستند 20 درصد آمار مرگ و میر بیشتری نسبت به زوجهای همسن دارند. در عوض مردانی كه با زنان جوانتر از خود ازدواج كنند عمر طولانیتری خواهند داشت.


خبر بخوانید

افرادی كه از امور و اتفاقات روزانه آگاهی دارند عمر طولانیتری میكنند. دنبال كردن اخبار سبب میشود میزان اطلاعات در مورد فاكتورهای مختلف سلامت بیشتر شده و فرد از عادات نادرست و خطرناك زندگی خود آگاه شود.


با مادرتان مهربان باشید

تحقیقات دانشگاه هاروارد نشان میدهد 91درصد از افرادی كه ارتباط خوبی با مادر خود ندارند تا میانسالی به یكی از بیماریهای خطرناك مانند فشار خون بالا، بیماری قلبی و... دچار میشوند.

قهوه بنوشید

مطالعه روی سالمندان بین 65 تا 100 ساله نشان میدهد، افرادی كه هر روز یك یا دو لیوان قهوه مینوشند رگهای انعطاف پذیرتری در قلب خود دارند. به این ترتیب محققان معتقدند خوردن قهوه میتواند برای افرادیكه فشار خون بالا دارند فواید زیادی داشته باشد. آخرین تحقیقات در این زمینه توسط دانشگاه «آتن» و روی بیش از 700 سالمند كه در یك جزیره كوچك زندگی میكردند، انجام شد. بیش از یك سوم افرادی كه در این مكان زندگی میكنند تا 90 سالگی عمر میكنند. محققان تمركز اصلی خود را روی 485 ساكن این منطقه قرار دادند كه دارای فشار خون بالا بودند. فشار خون بالا میتواند منجر به بیماریهای قلبی شود و یكی از مهمترین نشانه های احتمالی حمله قلبی است.

این تحقیقات نشان داد افرادی كه هر روز بین یك یا 2 فنجان قهوه مینوشند صاحب رگهای خونی با قابلیت ارتجاع بیشتری هستند و كمتر به بیماریهای قلبی دچار میشوند.

به دیگران بگویید سالم هستید

اگر میخواهید عمر طولانی داشته باشید به دیگران بگویید سالم هستید!

نتایج یك مطالعه نشان میدهد داشتن تفكر مثبت در مورد سلامت میتواند خطر مرگ را در انسانها به طور قابل توجهی كاهش دهد. دانشمندان متوجه شدند افرادی كه نسبت به وضع سلامت خود خوشبین هستند نه تنها عمر طولانیتری دارند بلكه احتمال ابتلا به بیماریهای مختلف در آنها كمتر از بدبینهاست.

در عوض مردانی كه وضعیت سلامت خود را بسیار بد توصیف میكنند، با احتمال 3/3 بیشتر از افرادی كه سلامت خود را بسیار خوب میدانند دچار مرگ زودرس میشوند. میزان مرگ و میر در زنان بدبین هم 9/1 برابر بیشتر از زنان خوشبین بود.

خرید كنید

این خبر حتما خانمها را خوشحال میكند. بررسیها نشان میدهد خرید كردن هم عمر مردان و هم عمر زنان را افزایش میدهد. حتی بهنظر میرسد فواید خرید كردن از رفتن به باشگاههای ورزشی هم برای افزایش طول عمر بیشتر است. دیدن دوستان و تماشای مغازهها میتواند احساس تنهایی و افسردگی را بهطور معجزه آسایی كاهش دهد. مردانی كه بهطور مرتب به خرید میروند با احتمال 28 درصد و زنان با احتمال 23درصد كمتر از اشخاصی كه به خرید كردن علاقه ای ندارند جان خود را از دست میدهند.

با سیب عمرتان 10 درصد بیشتر میشود

آنتی اكسیدانهای موجود در سیب به قدری موثر و مفیدند كه میتوانند عمر انسانها را تا 10 درصد افزایش دهند. در بدن انسانها مواد مضری به نام رادیكالهای آزاد تولید میشوند كه باعث افزایش سرعت پیری و ظهور بیماریهای مختلف میشوند. اما آنتیاكسیدانهای موجود در میوههایی مانند سیب، گوجه فرنگی، توت فرنگی و مانند آن به شدت با این رادیكالهای آزاد مبارزه كرده و اثر مخرب آنها را خنثی میكنند.

با همكارانتان رابطه صمیمانه داشته باشید

داشتن رابطه خوب با همكارانتان، به شما كمك میكند تا عمر طولانیتری داشته باشید. مطالعات انجام شده نشان میدهد مردان و زنانی كه رابطه خوبی با همكاران خود دارند بیشتر از افرادی عمر میكنند كه چندان با دیگران در محیط كار نمی جوشند. دانشمندان متوجه شدند بین سنین 28 تا 43 سالگی تاثیر رابطه دوستانه با همكاران در كاهش خطر مرگ و میر به بالاترین حد خود میرسد.
پولدار شوید یا با یك فرد ثروتمند ازدواج كنید

مردان ثروتمند معمولا 5/3 سال بیشتر از دیگران عمر میكنند. معمولا این افراد بهره هوشی بالاتری دارند و میزان دسترسی آنها به خدمات پزشكی هم بیشتر است. مطالعات نشان داده میانگین سنی زنانی كه با مردان ثروتمند ازدواج كرده اند بیشتر از زنان دیگر است.

به دانشگاه بروید

اگر میخواهید بیشتر عمر كنید، با جدیت و تلاش در مدرسه درس بخوانید و سعی كنید در دانشگاه پذیرفته شوید. به گفته محققان هرقدر یك فرد تحصیلات بالاتری داشته باشد به همان اندازه فشار خون كمتری دارد و احتمال ابتلای او به بیماریهای مزمن مانند دیابت و چاقی كاهش پیدا میكند. تاثیر درس خواندن در افزایش طول عمر زنان بیشتر از مردان است.

كار را به خانه نیاورید

آوردن كار بیرون به داخل خانه میتواند باعث افزایش استرس شده و فرصت استراحت را از شما میگیرد. به گفته محققان دانشگاه جانهاپكینز افرادی كه استرس دارند با احتمال 20 برابر بیشتر از دیگران ممكن است دچار بیماری قلبی شوند.

دیرتر به تختخواب بروید

خوابیدن بیش از 8 ساعت در روز طول عمر را كوتاه میكند. آرشیو پزشكی عمومی دانشمندان ایالات متحده نشان میدهد افرادی كه بین 6 تا 7 ساعت در طول شب میخوابند عمر طولانی تری دارند. در عوض خوابیدن كمتر از 4 و بیشتر از 8 ساعت به شدت خطر مرگ را افزایش میدهد.
همیشه كلم بروكلی بخرید

داشتن رژیم غذایی متعادل و سرشار از میوه و سبزیجات نقش مهمی در حفظ سلامت بدن دارد اما بعضی میوه ها و غذاها هستند كه تاثیرشان در بدن بسیار فراتر از حد تصور است. برای مثال كلم بروكلی كه از آن بهعنوان ابرغذا یاد میشود یكی از قویترین سلاحها علیه سرطان به حساب میآید كه دلیل اصلی آن هم وجود آنتی اكسیدانها و مواد مغذی خاصی است كه در آن وجود دارد.

چای كیسهای را فراموش كنید

تحقیقات نشان میدهد چایی كه در قوری دم شده است آنتی اكسیدانها و خواص بسیار بیشتری نسبت به چای كیسه ای دارد. این آنتی اكسیدانها میتوانند با رادیكالهای آزاد مبارزه كرده و از ابتلا به سرطان پیشگیری كنند. اگر چای به جای 3دقیقه 5 دقیقه در قوری دم بكشد، میزان این آنتی اكسیدانها تا 30 درصد افزایش پیدا میكند.

بچه های زیادی داشته باشید

مطالعات انجام شده در روانشناسی پیری اثبات كرده است هرقدر یك زن بچه های بیشتری داشته باشد، به همان اندازه طول عمر او نیز بیشتر خواهد بود. افزایش تعداد بارداریها و تغذیه كودكان با شیر مادر سیستم ایمنی بدن مادران را به طور شگفت انگیزی قدرتمند میكند.

شغلتان را عوض كنید

رانندگان اتوبوس و كارگران با احتمال سه برابر بیشتر از وكیلها و مدیران اجرایی دچار مرگ زودرس میشوند. داشتن امنیت شغلی، حقوق كافی، داشتن همكاران خوب، امید داشتن به آینده و امكان پیشرفت شغلی ویژگیهای یك شغل مناسب برای داشتن عمر طولانی هستند.

بهره هوشی خود را افزایش دهید

افرادی كه ضریب هوشی بالایی دارند، با احتمال دو برابر بیشتر از دیگران تولد هفتاد سالگی خود را جشن میگیرند. علت این موضوع مشخص نیست اما به نظر میرسد افراد باهوش معمولا كمتر از دیگران دست به انجام كارهایی میزنند كه سلامتشان را تهدید میكند. یكی از بهترین روشها برای حفظ بهره هوشی ادامه تحصیل است.

به دیگران كمك كنید

افرادی كه به طور داوطلبانه به دیگران كمك میكنند و در فعالیتهای خیرخواهانه شركت دارند، عمر طولانی تری دارند. كمك به دیگران به شدت احساس آرامش را در انسان تقویت میكند و باعث كاهش استرس در او میشود.

از همسرتان عذرخواهی كنید

شاید گفتن كلمه متاسفم، سختترین كار دنیا باشد اما انجام این كار توسط مردان كمك زیادی به حفظ سلامت همسرشان میكند. زنانی كه از همسر خود عذرخواهی میشنوند كمتر دچار استرس میشوند و سلامت قلبشان در وضعیت بسیار بهتری است.

گاهی اوقات با همسرتان دعوا كنید!

بیان كردن اختلافات با همسر و بگو مگو كردن، میتواند راز زندگی طولانی باشد. زن و شوهرهایی كه اختلافهای خود را پنهان میكنند و در مورد آنها صبحت نمیكنند معمولا عمر كوتاهتری دارند. مطرح كردن اختلافن ظرها بهترین روش برای كاهش استرس، به دست آوردن آرامش فكری و كمك به سلامت قلب است.
یه وقتایی خودمو بغل میکنم و میگم غصه نخور دیوونه من که باهاتمcrying
پاسخ }