امتیاز موضوع:
  • 12 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 راه سالم نگه داشتن قلب +بسیار مفید
#1
بیماری‌های قلبی یکی از اصلی‌ترین دلایل مرگ و میر در بیشتر کشورها است و حتی کشورهای توسعه یافته نیز از این بیماری مستثنی نبوده اند. آیا می‌خواهید خود را از این بیماری مصون نگه دارید؟ پس به 5 نکته زیر توجه کنید و سلامت قلب و زندگی طولانی‌تر را به خود هدیه دهید:

1. حرکت

حرکت در زندگی منظور ماست. قلب شما یکی از بزرگترین ماهیچه‌های بدن است. قلب خون را پمپاژ کرده و شما را زنده نگه می‌دارد. همان‌طور که بقیه ماهیچه‌های شما نیاز به حرکت دارند قلب نیز همانند دیگر ماهیچه‌ها به حرکت نیاز دارد. وقتی سبک زندگی مردم همراه با ورزش و فعالیت کافی باشد قلبشان نیز فعالیت می‌کند. ولی در زندگی امروزه، افراد زیاد فعالیت نداشته و اکثر کارها را به صورت نشسته انجام می‌دهند، در نتیجه قلب آن‌ها ضعیف می‌شود. این بدین معنی است که هر گونه انجام بار فیزیکی می‌تواند به صورت بالقوه قادر به کشتن شما باشد. راه رفتن ، راندن ، راه رفتن تند به قلب شما ورزش خوبی می‌دهد.

2. تغذیه

برخی از مواد غذایی سیستم قلبی را نابود می‌کنند و برخی دیگر قلب را سالم نگه داشته و آن را قادر می‌سازد برای سالیان سال به پمپاژ خود ادامه دهد. سبزیجات و میوه‌ها را بسیار بخورید و غذاهای فست فود و کنسروی را از برنامه غذایی خود حذف کنید. گوشت بدون چربی مصرف کرده و از کلسترول‌های بد دوری کنید.

3. سیگار کشیدن

به گزارش نیک صالحی سیگار کشیدن، قلب و سیستم قلبی عروقی را نابود می‌کند. سیگار کشیدن باعث انقباض رگ‌ها شده و خطر حمله قلبی و سکته را افزایش می‌دهد. ترک سیگار بزرگترین هدیه‌ای است که می‌توانید آن را به قلب خود اهدا کنید.

4. استرس

استرس باعث می‌شود برخی هورمون‌ها نظیر آدرنالین و کورتیزون بیشتر ترشح شود. آن‌ها باعث تأثیر سو بر قلب و رگ‌ها می‌شود و سلامتی را به خطر می‌اندازند به خصوص اگر استرس بخش معمولی از زندگی شما باشد. شادتر و با آرامش بیشتر زندگی کنید تا قلب خود را سالم نگه دارید.

5. احساسات

اگر شما همه‌ی احساسات را در خود نگه ‌دارید فشار زیادی را روی سیستم عصبی و قلب خود اعمال می‌کنید. احساسات منفی و مثبت هر دو اگر در درون نگه داشته شوند به شما صدمه میزند. آن‌ها را به شیوه متمدن بیرون بریزید و راهی را برای بیان احساسات خود بیابید
[عکس: 20160113155119_527653_10151209584396838_...8007_n.jpg]
پاسخ }