امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6دليلي که بايد انگليسي را با ديدن فيلم ياد گرفت
#1
6دليلي که بايد انگليسي را با ديدن فيلم ياد گرفت

براي يادگيري زبان انگليسي راه هاي مختلفي وجود دارد، با اين حال براي آن‌که بتوان انگليسي را خوب و مانند يک انگليسي‌زبان صحبت کرد، بهترين کار اين است که آن‌چه مي شنويم را از منابع صحيح و قابل اعتماد انتخاب کنيم.

يکي از منابع معتبر انگليسي درست و موثق، فيلم‌هاي انگليسي مي‌باشد. چون معمولا اين فيلم‌ها در آمريکا وانگلستان ساخته مي‌شوند و زبان مادري بازيگران اين فيلم‌ها، انگليسي مي‌باشد، بنابراين مکالمه‌ي آن‌ها قابل اعتمادترين نوع انگليسي است.

فراموش نکنيد که هميشه بهتراست فيلم‌ها را با زيرنويس انگليسي ببينيد تا تاثير يادگيري و فهم شما از فيلم دوچندان شود.

دلايل زيادي براي يادگيري انگليسي از طريق فيلم وجود دارد، اين 6 دليل از مهم‌ترين آن‌ها مي‌باشد.
1- انگليسي که در فيلم ها استفاده مي‌شود، قابل اعتماد مي‌باشد
همان طور که گفته شد، زبان انگليسي که در فيلم هاي آمريکايي و بريتانيايي استفاده مي‌شود، درست ترين و صحيح‌ترين نوع انگليسي مي باشد زيرا توسط خود انگليسي زبانان استفاده شده است. پس با ديدناين فيلم‌ها شما مطمئن خواهيد شد، آنچه ياد گرفته ايد، زبان به روز و مورد استفاده انگليسي‌زبانان است .
اما اين چند نکته را فراموش نکنيد که :
1- بايدبتوانيد انگليسي زبانان را با افرادي که لهجه‌اي غير ازآن دارند تشخيص دهيد (هندي‌ها و(…
2- بهترين نوع فيلم ها براي يادگيري شما، فيلم هاي درام و خانوادگي مي‌باشد، زيرا ساير انواع فيلم‌ها مانند جنگي، پليسي، ترسناک و ... ممکن است مناسب شرايط شما نباشند.

2- يادگيري تفاوت انواع لهجه ها در زبان انگليسي
با ديدن فيلم شما متوجه مي‌شويد که همه به يک شکل انگليسي صحبت نمي کنند، انگليسي بريتانيايي، استراليايي، کانادايي و آمريکايي و ... با هم تفاوت دارند. حتي در خود اين کشورها مانندآمريکا، هر منطقه لهجه‌ي خاص خود را دارد.
تماشاي فيلم به شما کمک ميکند با اين تفاوت‌ها آشنا شويد و قدرت شنيداري خود را در انگليسي تقويت کنيد.

3- آشنايي با نحوه صحبت کردن درانگليسي با توجه به حالات فرد
در فيلم ها، بازيگران درحالات مختلفي از جمله خشم، خوشحالي، تعجب، غم و ... صحبت مي کنند. نحوه و چگونگي مکالمه در هر يک از اين حالات متفاوت مي‌باشد و آهنگ و تن صدا نيز فرق مي کند. دقت کنيد که اين تفاوت در هر زبان متفاوت است، پس با ديدن فيلم و مشاهده‌ي حالات صورت فرد و نحوه‌ي صحبت آن‌ها در آن زمان، ياد خواهيد گرفت که چگونه متناسب با حس و حالاتان آهنگ صداياتان را تغيير دهيد.

4- زيرنويس فيلم‌ها و اهميت استفاده از آن‌ها حين تماشاي فيلم
اگرشما تازه شروع به يادگيري زبان کرده باشيد، استفاده از زيرنويس ها کمک بزرگي به يادگيري‌تان خواهد کرد. با گوش دادن به مکالمات و ديدن زيرنويس‌ها به طور هم‌زمان زبان شما قوي‌تر خواهد شد.
اما توجه کنيد که:

*** زبان زيرنويس بايد همان انگليسي باشد نه فارسي يا زبان ديگر!

5- تماشاي فيلم، تفريحي که منجر به يادگيري مي شود
تماشاي فيلم ها معمولا يکي از تفريحات افراد محسوب مي شود. به همين دليل، اگر براي يادگيري زبان به تماشاي فيلمي زيبا بنشينيد، علاوه بر لذت بردن از فيلم مورد نظر، از يادگيري‌تان نيزبيشترين نتيجه را خواهيد گرفت و تشويق خواهيد شد تا بيشتر فيلم ببينيد.

6- استفاده فراوان از اصطلاحات انگليسي
فيلم ها يکي از منابع اصلي يادگيري اصطلاحات انگليسي مي‌باشند که به طور روزمره مردم از آن‌ها استفاده مي‌کنند.
در فيلم‌ها شما صحنه‌هاي جالبي مي‌بينيد و در همان زمان کاراکترها از اصطلاحاتي به ياد ماندني استفاده مي‌کنند.اين اصطلاحات در ذهن شما باقي خواهد ماند و استفاده از آن‌ها را براي شما راحت‌تر وطبيعي‌تر خواهد کرد...منبع:kanoon.ir
[عکس: countdown.php?width=500&height=160&bg=56...married in]
Created by Wedding Favors
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ليست 100 فعل پرکاربرد زبان انگليسي همراه با معني arezou 0 945 ۱۱-۱۱-۱۳۹۱, ۰۳:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: arezou