امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
*6کلک طراحی برای ایجاد فضایی صمیمی و راحت تر*
#1
Personal 
بدین منظور از 5 دكوراتور و طراح داخلی درخواست كرده ایم تا با اشترك گذاشتن تجربیاتشان بگویند كه برای خلق فضایی صمیمانه تر و خودمانی تر چه كارهایی انجام می دهند .

صندلی هایی راحت برای اتاق غذاخوری
در تصویر زیر كه عكس یك اتاق غذاخوری در لوس آنجلس می باشد پیتر دان هاوم Peter Dunham در گوشه اتاق با قرار دادن یك تخت، چیدمانی راحت اما نامنظم را مد كرد. به عقیده وی صرف غذا بر روی یك تخت بزرگ بسیار شیك تر و راحت تر از صرف آن در پشت صندلی است . با چیدن شش متكای كوچك تهیه شده از سوزن دوزیهای درجه یك، جلوه و روح خاصی به تخت بخشیده است .
برای داشتن چنین تختی نیازی به صرف هزینه های گزاف نیست می توانید یكی از صندلی های راحتی موجود در اتاقهای دیگر را به اتاق غذاخوری انتقال داده و یا اینكه با قرار دادن چند بالش بر روی صنلی این فضای دلنشین را درست نمایید .
زیر پایی با روکش فرش
پیتر دان هام Peter Dunham در طراحی خود برای راحتی هر چه بیشتر در كنار صندلی های راحتی از زیر پایی های فرشی قفقازی با روكش فرش و یا صندلی های روكش شده در حمام ها كه پا را روی آن قرار می دهند استفاده می كند تا به هنگام نشستن پاها آویزان نماند و پاها را روی آن دراز كنند.
گوشه دنج برای استراحت
یكی دیگر از طراحان با نام سوزان زیسس گرین Susan Zises Green می گوید شما به عنوان والدین، به یك گوشه دنج برای استراحت نیاز دارید. جایی دنج مثل اتاق خوابی با فضای راحت برای نشستن. ایده خانم گرین برای ایجاد راحتی و صمیمیت هر چه بیشتر گذرادن بالش هایی راحت بر روی تختخواب است .
کاناپه ای راحت با روکش های پارچه ای
سوزان گرین می گوید : من همواره سردم می شود و دوست دارم در هر اتاقی روكش های گرم و نرمی داشته باشم . در اتاق نشمین كاناپه با روكش پارچه ای با طرح سگهای شكاری حال و هوای دهكده های انگلیسی را به خود گرفته است .
راهرویی سبزرنگ و قالیچه کرکی
دو تن دیگر از طراحان با نامهای جین میر Gene Meyer و فرانك دی بیاسی Frank De Biasi با آویزان كردن دو فانوس بادی در گذرگاه ورودی خانه شان راحتی و صمیمیت خاصی به فضا بخشیده اند . آقای بیاسی در قسمت غذاخوری خانه علاوه بر آویزان كردن یك فانوس برنجی چینی، از سایه آبی رنگ كاغذهای طرح ناگوشی ( Nogushi – هنرمند و معمار دو رگه ژاپنی – آمریكایی ) هم بهره جسته است . آرك ورودی خانه با استفاده از رنگ سبز چمنی رنگ شده و برای تزیین آرك از صدف استفاده شده است. جین میر یك قالیچه كركی را در راهرو پهن كرده است و با آویزان كردن یك پرده مهره ای نمایی از اتاق خواب در اختیار بیننده قرار می گیرد .

روکش تختخوابی نرم
رختخواب نخی معمولی موجبات راحتی جینجر باربر Ginger Barber یكی دیگر از طراحان را فراهم می آورد . به قول خودش او دوست دارد روكش تختش به مانند روكش تختخوابش در هاستون Hoston خیلی نرم باشد .

فایل‌های پیوست عکس(ها)
           
[img] [عکس: yv5my7hppo9.png] [/img]
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نکات فراموش نشدنی برای خانه داری راحت aminegar 1 1,293 ۲۷-۰۳-۱۳۹۲, ۰۹:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: maryam.n.g