• 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6 دلیل که چرا یادگیری زبان برای کودکان مهم است
#1
مهم نیست که شما چه برنامه هایی برای آینده دارید، توانایی صحبت کردن به بیشتر از یک زبان همیشه یک مهارت فوق العاده مفید است. این مسئله مخصوصا برای کودکان صدق می کند.
وقتی کودکان به سنین نوجوانی می رسند، تمرین مهارت های زبانی جدید تریبونی برای آن ها فراهم می کند تا جهان را از یک چشم انداز کاملا جدید درک کنند و آن ها را تشویق می کند تا سنت ها و تفاوت های ظریف فرهنگی جدید را بپذیرند. یک مزیت بیشتر هم دارد: زبان جدید از حس همدلی و درک آن ها نسبت به دیگران در یک زمان حساس در دوران رشد شان حمایت می کند و در عین حال مسیرهای جدید به سوی موفقیت های حرفه ای در یک محل کار جهانی را هم برایشان باز می کند.
در این جا شش دلیل مطرح می کنیم که چرا شما باید کودک خود را در مسیر دو زبانه شدن قرار دهید.
1. قرار گرفتن در معرض زبان های دیگر حس همدلی را بهبود می بخشد
وقتی کودکان زبان جدیدی را می آموزند، آن ها با سنت ها و ارزش هایی آشنا می شوند که به یک جامعه متفاوت تعلق دارند. این مسئله آن ها را تشویق می کند تا با دیدگاه جدیدی بیندیشند و حساسیت (توجه) فرهنگی را بهبود می بخشد. اگر کودکان در یک زمان حساس در دوران رشد خود در معرض روش های جدید برای دیدن و درک جهان و آگاه شدن از این که بقیه از کجا می آیند قرار بگیرند، این می تواند شخصیت شان را تعریف کند.
منبع: اکونومیست
2. دوزبانه بودن برای سلامتی سودمند است
صحبت کردن به چندین زبان می تواند سرعت شروع دیوانگی را کم کند. مغز با استفاده از گیرنده های مختلف مجبور است روش های کاملا جدیدی برای پردازش اطلاعات پیدا کند و این به حفاظت از کارآمدی اش کمک می کند. به یک ماشین کهنه فکر کنید: ماشینی که سال ها در گاراژی خوابیده است. به کار انداختن دوباره ی موتور این ماشین بعد از سال ها عدم فعالیت در مقایسه با ماشینی با همان مدل که با احتیاط و به طور منظم رانده شده است کار خیلی سخت تری خواهد بود. دانشگاهیان این پدیده را "ذخیره شناختی" می نامند.
منبع: آکادمی آمریکایی نورولوژی
3. کودکان از یک مزیت یادگیری برخوردارند
هیچ دلیل و مدرکی دال بر این که کودکان بهتر از بزرگسالان زبان را یاد می گیرند وجود ندارد، اما کودکان کمتر خجالتی هستند معمولا به این دلیل که آن ها در محیط های راحت تری قرار دارند و زمان بیشتری هم دارند، مثلا در مدت عید پاک و تعطیلات تابستان.
منبع: تلگراف، مدیکال دیلی
4. چند زبانه بودن ممکن است به درآمد بیشتر ربط داشته باشد
چندین مطالعه نشان داده که نوعی همبستگی بین چند زبانه بودن و پتانسیل درآمدی وجود دارد. وقتی چند زبانه هستید دامنه شغل هایی که در دسترس شما قرار دارند گسترده تر هستند، زیرا فرصت هایی برای پیدا کردن موقعیت های شغلی در کشورهای دیگر وجود دارند و کارفرماها برای این مجموعه مهارت ارزش قایل می شوند زیرا با مهارت های ارتباطی قوی و یک فضای فکری  بین المللی تناظر دارد.
منبع: اکونومیست، تایم
5. یادگیری زبان دیدگاه آن ها را نسبت به جهان گسترش می دهد
هر زبان سبک، اصطلاحات، ارجاعات و میراث فرهنگی خودش را دارد. کودکانی که در معرض این ویژگی ها قرار دارند با استفاده از ایده هایی که بیان می کنند، واژگان جدید، و تنوع در دستور زبان خودشان را با ابزاری مجهز می کنند تا جهان را به روش های کاملا جدیدی درک کنند.
6. اکثر مردم به بیش از یک زبان صحبت می کنند
با برنامه همراه شو! بسیار خب، ما نمی توانیم مطمئن باشیم، اما طبق یک توافق کلی، اکثر مردم روی زمین چند زبانه هستند. تاریخچه استعمار و دوران مدرن جهانی شدن بعضی از دلایلی هستند که برای این ادعا مطرح می کنند.
  پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  یادگیری زبان دوم و فواید آن برای کودکان | ایران اروپا iraneurope01 0 87 ۱۱-۱۰-۱۴۰۰, ۰۵:۵۸ عصر
آخرین ارسال: iraneurope01
  فلش کارتهای آموزشی زبان انگلیسی برای کودکان arezou 16 12,553 ۱۵-۱۰-۱۳۹۲, ۱۱:۵۶ صبح
آخرین ارسال: arezou
  بازی های سرگرم کننده انگلیسی برای کودکان...(ویژه مربیان) arezou 5 2,757 ۳۰-۷-۱۳۹۲, ۰۳:۱۲ عصر
آخرین ارسال: بهار ح