تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 15 رای - 3.07 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8 تاکتيک براي مبارزه با ديو فراموشي
#1آيا اخيراً فراموش مي کنيد دسته کليد خود را کجا گذاشته ايد ؟ داخل اتاق مي شويد بدون اينکه بدانيد براي چه کاري به آن سمت مي رويد ؟ روان شناسان براي حل اين مشکل ، موارد زير را توصيه مي کنند :
1 ـ موز بهترين دوست حافظه : ويتامين B بهترين تغذيه حافظه است و موز داراي اين منبع غني مي باشد .
2 ـ مهرباني با خويشتن : انجام کارهاي مورد علاقه مانند خريدن يک شاخه گل ، کتاب رمان ، ملاقات دوستان قديمي و ... باعث افزايش ترشح هورمون دوپامين مي شود که احساس خوبي را در فرد به وجود مي آورد و اين افزايش تأثير مثبتي بر سلسله اعصاب و آن بخش از مغز که مسئول حافظه است مي گذارد .
3 ـ قدم بزنيد : زنان يا مرداني که به طور مرتب قدم مي زنند بسيار کمتر دچار فراموشي مي شوند . تحقيقات نشان داده است فعاليت ، ارتباط مغزي را در بخشي که ذهن مسئول حافظه است گسترش مي دهد .
4 ـ غذاي سس دار نخوريد : بر اساس تحقيقات انجام شده روي عادت غذايي بيش از 8 هزار نفر ، استفاده از اين نوع سس ها و غذاهاي سويادار باعث کاهش قدرت حافظه مي شود . علت آن است که يک ماده ي شيميايي موجود در اين نوع سس ها و سويا که گفته مي شود ضد سرطان و بيماري قلبي است ، دقيقاً عکس اين خواص را با خود دارد . با اين حال يک بار خوردن آن در هفته چندان مشکلي ندارد .
5 ـ خواب به موقع : يک استراحت خوب مغز مي تواند اطلاعات بيشتر و بهتري را به حافظه شما بازگرداند تا مغزي که تمام روز را بدون استراحت گذرانده باشد .
6 ـ بيشتر به خودتان برسيد : تحقيقات نشان مي دهد افرادي که رژيم هاي غذايي بسيار کم کالري در برنامه روزانه خود دارند ، نه تنها پروسه اطلاع رساني را بسيار کند انجام مي دهند ، بلکه از ديگر افراد هم سن و سال خود که اين رژيم را ندارند نيز کمتر قادر به استفاده از حافظه خود مي باشند . لذا به فکر خود باشيد و رژيم هاي غيرموجه را فراموش کنيد .
7 ـ چاي گياهي بنوشيد : آهن براي عملکرد صحيح حافظه ضروري است و نوشيدني هاي کافئين دار به علت دارا بودن موادي به نام تانن ( اسيد تانيک ) ، 75 درصد آهن موجود در بدن را از بين مي برند .
8 ـ خوردن قند و شکر مصنوعي را کاهش دهيد : اين امر ممکن است در کاهش وزن به شما کمک کند اما نوشيدن بيش از يک يا دو نوشيدني رژيمي در طول روز ، حافظه دراز مدت شما را تخريب مي کند . خوشبختانه تأثيرات منفي اين مساله دايمي نيست و شما به راحتي مي توانيد با قطع مصرف شيريني هاي مصنوعي مجدداً حافظه خود را اصلاح کنيد .

پاسخ }