تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 13 رای - 3.23 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GooGLE به چه معناست ؟
#1
گوگل» واژهاي است كه با اندكي تغيير و بازي در حروف كلمهء گوگول (googol) توسط ميلتون سيروتا، برادرزادهء ادوارد كانسر، رياضيدان آمريكايي ايجاد شده است.

گوگول، خود واحد شمارشي است كه به عدد يك با 100 عدد صفر در مقابلش اشاره ميكند. در سراسر دنيا هيچ «گوگولي» از هيچ پديدهاي وجود ندارد. نه ستاره، نه ذرات گرد و غبار و نه حتي اتم. گوگول يك عدد بسيار بزرگ و دستنيافتي است.

استفاده از واژهء گوگل، ماموريت انسان براي سازماندهي اطلاعات بسيار زياد و شايد بيكران جهان را به ذهن متبادر ميكند و اينكه اين اطلاعات براي همه قابل دسترسي و قابل استفاده باشد.

در داستان تاسيس گوگل آمده است: «لريپيج و سرگي برين وقتي به عنوان فارغالتحصيلان رشتهء كامپيوتر در دانشگاه استندفورد براي اولين بار همديگر را ديدند هيچ علاقهاي به همديگر نشان ندادند.»

لري 24 ساله و فارغالتحصيل دانشگاه ميشيگان و سرگي 23 ساله در مورد هر چيزي كه حرف ميزدند به مشاجره با يكديگر ميپرداختند. نظرهاي قوي و ديدگاههاي متفاوتشان بالاخره به يك نتيجهء نهايي و قابل قبول براي هر دو انجاميد تا راهحلي براي بزرگترين چالش در رانش كامپيوتر پيدا شود: يافتن اطلاعات مناسب و دلخواه از بين حجم عظيمي از دادهها.
ژانويه 1996، لري و سرگي همكاري خود را براي ساخت يك موتور جستوجو به نام بكراب ( BackRub) آغاز كردند كه اين عنوان به خاطر كارآيي منحصربهفرد اين موتور در جستوجوي لينكهاي قبلي ( Back Links) انتخاب شده بود. لري كه هميشه به ور رفتن با كامپيوتر علاقه نشان ميداد، وظيفهء اختراع نوع جديدي از فضاي سرور با حجم اندك به جاي استفاده از ماشينهاي بزرگ و گرانقيمت را به عهده گرفت.

يك سال بعد، يافتهء منحصربهفرد آنها براي تحليل و بررسي دادهها، شهرت روزافزوني بين كساني كه آن را ديده بودند، به دست آورد.

اين تكنولوژي جديد جستوجو، باعث شد تا سر و صداي زيادي در محيطهاي دانشگاهي ايجاد شود.
لري و سرگي در نيمهء اول سال 1998، به فعاليت خود براي تكميل اين تكنولوژي ادامه دادند تا اينكه در ادامه، براي يافتن مسير مناسب «گوگل» سختافزارهايي با قيمت مناسب خريداري كردند و كامپيوتر شخصي خود را در اتاقخوابگاهي لري ايجاد كردند كه در واقع اين كامپيوتر اولين مركز دادهپردازي گوگل بود.

در اين ميان سرگي يك دفتر بازرگاني تاسيس كرد كه در آن، هر دو پذيراي افراد واجد شرايطي بودند كه خواستار دريافت مدرك، البته بهتر از هرجاي ديگري بودند. با وجود هيجان و كششي كه در اين كار وجود داشت، آنها علاقهء چنداني براي ايجاد كمپاني شخصي در كنار تكنولوژي توسعهيافتهشان نداشتند.

ديويد فيلر، موسس ياهو كه آن موقع با آنها آشنا شده بود بيكموكاست بودن تكنولوژي آنها را تاييد كرده بود اما لري و سرگي را تشويق كرد تا فعاليت خود را با تاسيس كمپاني موتور جستوجو گسترش دهند و به آنها گفت:«زماني كه اين تكنولوژي به طور كامل به سرانجام رسيد و نهايي شد، در موردش صحبت خواهيم كرد.»

اما اين چنين شد كه با تلاش و ممارست لري و سرگي، گوگل، آنچنان كه امروز به عنوان فراگيرترين موتور جستجو مطرح است، راهاندازي شد.
منبع: نودوهشتیا
[عکس: 20140316174952_1017704_627334297340215_966572318_n.jpg]
پاسخ }